گندمــ پرس : بحث منطقه آزاد سیستان در یکسال گذشته به کرات شنیده شده و دراین خصوص صحبتهای مختلفی نیز بیان شده است , آخرین این اظهار نظرات مربوط می شود به صحبت چند ماه قبل علی‌اوسط هاشمی در  (تاریخ 23 اسفند 93)  جلسه شورای برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان از آماده شدن و امضای طرح […]

گندمــ پرس : بحث منطقه آزاد سیستان در یکسال گذشته به کرات شنیده شده و دراین خصوص صحبتهای مختلفی نیز بیان شده است , آخرین این اظهار نظرات مربوط می شود به صحبت چند ماه قبل علی‌اوسط هاشمی در  (تاریخ 23 اسفند 93)  جلسه شورای برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان از آماده شدن و امضای طرح ایجاد منطقه آزاد در شمال استان و ارسال آن به دبیرخانه مناطق آزاد کشور برای تصویب خبر داد.

همان زمان بود که این خبر از سوی مقامات شورای عالی مناطق آزاد نیز تائید و گفته شد که طرح منطقه آزاد سیستان در دستور کار دولت قرار دارد , از آن زمان تا به امروز مردم سیستان منتظر و چشم انتظار ارسال این طرح به هیات دولت و سپس ارسال به مجلس شورای اسلامی هستند.

به گزارش گندمـ پرس به نقل از انتخاب ترکان مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور درخصوص مناطق آزاد جدید کشور در این رابطه گفت : تا به حال لایحه ایجاد چهار منطقه آزاد جدید که همگی در مناطق مرزی است براساس موافقت رییس جمهور و تصویب شورای عالی از سوی دولت به مجلس تقدیم شده است که این چهار منطقه شامل جـاسـک، بوشهـر، مهــران و اردبیل است.

در سخنان وی صحبتی از منطقه آزاد سیستان به میان نیامد این در صورتیست که پیش از این هرگاه صحبت از مناطق آزاد جدید می شد در صحبتهای پایانی دولتمردان اعلام میشد که منطقه آزاد سیستان نیز در دستور کار دولت قرار دارد.

در هر صورت امیدوارنه منتظر می مانیم تا ان شالله بزودی این مساله عملیاتی شود تا بلکه گوشه ای مشکلات منطقه و مردم مرتفع گردد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه