گندمـــ پرس : امام جمعه زابل گفت: ملاک مردم دارالولایه سیستان در انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب فرد اصلح باشد .   به گـزارش گندمـــ پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امروز در خطبه های نماز جمعه زابل با اشاره به […]

گندمـــ پرس : امام جمعه زابل گفت: ملاک مردم دارالولایه سیستان در انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب فرد اصلح باشد .

 

به گـزارش گندمـــ پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان زابل ، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امروز در خطبه های نماز جمعه زابل با اشاره به ده آذر روز مجلس اظهار داشت: در اندیشه امام راحل نمایندگان وظیفه دارند که به مسائل ضروری و اولویت دار به امور اسلام و ایران اسلامی بپردازند .

 

امام جمعه 

 

وی با بیان اینکه نماینده باید فردی مانند شهید مدرس باشد افزود : اخلاص ، دین دار ، متعهد ، اهل فکر و اندیشه ، متخصص و عدم وابستگی به شخص از مشخصه های یک نماینده دانست.

 

امام جمعه زابل بیان کرد : عزیزان اگر می خواهیم سیستانی سربلند ، آباد، دارای استانداردهای شهری و روستایی، اشتغال، استفاده از فرصت های مرز و همیشه سربلند باشد از فکر قومی، قبیله ای و طایفه ای خارج شویم جزیی نگر نباشم و کلی نگر باشیم .

 

 

خطیب نماز جمعه زابل یاد آور شد : هر نماینده ای که نسبت به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی و خون شهدا متعهد و سرباز ولایت باشد هم کشور و هم شهر و منطقه خود را آباد خواهد کرد.

 

 

به نفع و به ضرر احد و الناسی سخن نگفته و نخواهم گفت

 

وی در خصوص حمایت از فرد و یا شخص خاصی در انتخابات هشتم اسفند مجلس شورای اسلامی گفت : به خداوند متعال قسم می خورم که بنده به نفع و به ضرر احد و الناسی سخن نگفته و نخواهم گفت ، بنده هم مانند همه شما حق دارم به دو نفر رای بدهم و هیچ کس از رای بنده مطلع نخواهد شد.

 

افتتاح دانشگاه و حوزه مجازی سیستان

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا گفت : بزودی دانشگاه و حوزه مجازی سیستان در سطح علمی بالا افتتاح خواهد شد و این یعنی ورود سیستان به دروس کرسی های درس خارج و پرورش مجتهدین و تکرار شخصیت هایی همچون آیت الله سیستانی ، مطهری ، طباطبایی ، بختیاری و دیگر علمای بزرگ است.

 

 

مقابله با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم ،آرمان های انقلاب اسلامی

 

امام جمعه زابل در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به هشتم آذرماه به روز همبستگی با ملت مظلوم فلسطین گفت : مقابله با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم و مقابله با استکبار جهانی آرمان های انقلاب اسلامی می باشد .

 

 

بسیج ، بهترین راه مقابله با تهاجم دشمن در جنگ نرم

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا با اشاره به اجتماع 12 هزار نفری بسیجیان زابل، گفت: این اجتماع بزرگ بار دیگر صحنه های پر از نشاط، عشق، اخلاص و دلیری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را به نمایش گذاشت.

 

وی در ادامه از صدا و سیمای استان گلایه کرد و گفت : از صدا و سیمای استان انتظار داشتیم این حضور را با توجه به اینکه بزرگ ترین تجمع بسیجیان در سطح استان بود بیشتر به تصویر می کشید.

 

امام جمعه زابل بهترین راه برون رفت از مشکلات را گسترش فرهنگ و تفکر اسلام ناب و تفکر بسیجی در جامعه دانستند و از مسئولین نگاه ویژه به فرهنگ و گسترش بسیج را خواستار شدند.

 

ایشان بهترین راه مقابله با تهاجم دشمن در جنگ نرم را بسیج دانست و بیان داشت: بسیج و گسترش فرهنگ بسیجی می تواند با معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه مبارزه کند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه