آنقدر اوضاعمان بهم ریخته شده است که از خود هیچ نداریم که بگوییم و این روزها مجبوریم هرازگاهی که اتفاق خوشایندی برای یکی از نقاط کشور که شرایط تقریبا همسانی با ما دارد , رخ می دهد ما نیز برای چند روزی ازخواب بیدار شویم و هیاهویی داخلی ایجاد کنیم و پس از چند […]

_______20140111_1646593349  آنقدر اوضاعمان بهم ریخته شده است که از خود هیچ نداریم که بگوییم و این روزها مجبوریم هرازگاهی که اتفاق خوشایندی برای یکی از نقاط کشور که شرایط تقریبا همسانی با ما دارد , رخ می دهد ما نیز برای چند روزی ازخواب بیدار شویم و هیاهویی داخلی ایجاد کنیم و پس از چند روزی نیز این هیاهو خاموش می شود و تمام.

اینبار نیز وضع به همین منوال است و پس از اینکه امروز سخنگوی دولت از تخصیص بودجه 1100 میلیارد تومانی به دریاچه ارومیه از سوی هیات دولت خبر داد و پس از آن گفت که رقم کلی برای اجرای برنامه ها , جهت احیای این دریاچه 1900 میلیارد تومان می باشد , مجدد در شبکه های اجتماعی صداهای نحیف شنیده شد و بی شک اگر تاریخ بخواهد تکرار شود , این صداها نیز چند روز آینده خاموش خواهد شد.

البته دراین بین نمایندگان سیستان درمجلس شورای اسلامی و مسئولین استانی از جمله استاندار دراین خاموشی نقشی مستقیم دارند , بله نگاه این نوشته به عملکرد ناصحیح این عزیزان است.

 

آقا و خانم نماینده حال وقت تذکر دادن و سوال پرسیدن است

آقا و خانم نماینده ,شما که معتقدید وظیفه نماینده تذکر دادن و سوال پرسیدن است , حال وقت سوال پرسیدن و تذکر دادن است , که چرا , چگونه می شود که گفته می شود بودجه مناسبی برای احیای تالابهای کشور از جمله تالاب هامون و دریاچه ارومیه درنظر گرفته شده است , اما وقتی به عمل می رسیم , اعلام می شود , بودجه دریاچه هامون 5 میلیارد و بودجه دریاچه ارومیه 1900 میلیارد تومان !!!!! رقم ها قابل مقایسه با یکدیگر نیست و حیرت ما نیز قابل فهم نیست.

حال اگر تریبون مجلس را از جا درآورید و یا  خاک پاک سیستان کهن  را در صحن علنی مجلس به هوا بفرستید هم جای دارد که هیچ بلکه جای دارد برای این ظلمی که در حق مردمان مظلوم این دیار می شود , چاره ای اندیشیده تا درد را به بزرگان کشور بفهمانید و راه حلها را نیز ارائه کنید , که این طریق برخورد با این منطقه و مناطق دیگر کشور نشان از آن دارد که هنوز آنطور که باید و شاید این عزیزان درد را حس نکرده اند.

بروید و مطالعه کنید که قاضی زاده ارومیه و یا اهوازیها چه کرده اند که دولتمردان چنین نرم و مسئولانه با آنان برخورد می کنند , بی شک ما نیز باید بدنبال راه حلی باشیم که درد از سوی دولتمردان به معنای واقعی کلمه حس شود.

دراین بین از دکتر شهریاری بعنوان یک سیستانی که در مجلس از جایگاه خاص و ویزه ای برخوردار است نیز انتظارات بیش ازاینهاست که به داد این مردم برسند , ایشان نیز نباید فراموش کنند که در زاهدان با رای مستقیم سیستانیها درمجلس حضور دارند و حال وقت آن رسیده که درد این مردم را در مجلس فریاد بزنند و به این همه کوتاهی که صورت میگیرد معترض شوند.

 

آیا هنوز هم برای تخصیص 1500 میلیارد تومان بودجه به سیستان جای منت گذاشتن باقی می ماند ؟

دسترسی برای مردمان این دیار به رئیس جمهور کشور که سخت و دشوار است , زین سبب و به ناچار با  استاندار و نماینده عالی دولت در استان سخن می گوییم , استاندار محترم , شما که همیشه و در تمامی سخنرانی ها و جلسات عمومی و خصوصی ,  منتی عظیم بر مردم دارید که بودجه 1500 میلیاردتومان طرح ابیاری لوله ای در کشور بی نظیر است , حال بگویید , چگونه می شود , که برای احیای یک دریاچه که تنها مشکلات زیست محیطی برای مردمش بوجود آورده , بودجه ای به مراتب بیشتراز این طرح حیاتی در نظر گرفته می شود و برای دهها مشکلی که هامون برای فرزندانش بوجود آورده است , چنین بودجه نازلی ؟؟ ایا بازهم جای منت گذاشتن براین مردم باقی مانده است ؟

قبل ازاینکه شما بگویید باید بعرض برسد که بله , بخشی از مشکلات فعلی سیستان که در 20 سال گذشته ایجاد شده , میراث دولتهای گذشته می باشد , اما حال پس از دو سال تلاشی که انجام داده اید چه حاصل شده و چه عملکردمثبتی درحوزه هامون برجای گذاشته اید ؟

 

راهکارهای که از کارگروه احیای تالاب هامون به دولت ارائه شده چیست ؟

براستی آیا پاسخی دارید که به این سوال بدهید ؟ بی شک پاسخی وجود ندارد , جز اینکه کم کاری دراین حوزه مشهود است , کم کاریها از این باب که وقتی بارها تذکر داده شد که نمیتوان هامون و همامونیانی که اسیر مشکلات خاص هستند در کارگروهی که در زاهدان تشکیل می گردد تصمیم گیری کرد , پس بهتر است در سیستان این جلسات تشکیل و از محلی ها نیز استفاده شود , نه تنها به این تذکرات توجهی نشد که حال روشن است که از کارگروهی که مدتها از عمر آن می گذرد طرحی برای احیای هامون به دولت ارائه نشده است که مورد توجه قرار گیرد و حائز دریافت بودجه شود , این درحالیست که دکترنوبخت امروز اعلام کرد برای احیای دریاچه ارومیه بیش از 80 طرح به دولت رفته و برای اجرایی شدن آن طرح ها این بودجه مصوب شده است .

Sony_Tradition_Apologise_PSN_Hack

 

از مردم عذر خواهی کنید

حداقل انتظاری که مردم از شما عزیزان و بزرگواران دارند این است که بدلیل عدم توانایی در جذب بودجه و ارائه طرح های پیشنهادی از مردم عذر خواهی کنید ,تا مردمی که این روزها دهها برابر حد مجاز آلودگی هوا را صبورانه تحمل می کنند , کمی آرام گیرند که البته بی شک این کمترین هم از شما بی نخواهد آمد.

 

باشد که خداوند باریتعالی نگاهی هرچند کوچک به این مردم رنج دیده بنماید ان شالله

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه