شهرگندمــــ : سیستان امشب حال و هوایی دیگر داشت , از دو روز قبل که اعلام شد برنامه این هفته بعضی ها به سیستان و سیستانی خواهد پرداخت همه منتظر شروع این برنامه بودند . برنامه با تیتراژ بسیار زیبایش شروع شد , ابتدا مجری خوب برنامه با کنایه و بخوبی گلایه خودش رو از […]

شهرگندمــــ : سیستان امشب حال و هوایی دیگر داشت , از دو روز قبل که اعلام شد برنامه این هفته بعضی ها به سیستان و سیستانی خواهد پرداخت همه منتظر شروع این برنامه بودند .
برنامه با تیتراژ بسیار زیبایش شروع شد , ابتدا مجری خوب برنامه با کنایه و بخوبی گلایه خودش رو از توهینهای که به رامبد جوان و خودش شده بود , با گفتن حکایتی از پیامبر اکرم اسلام مطرح کرد و همه را توصیه به مهربونی و دوری از توهین کرد که البته بجا بود و لازم است در مسائلی که در آینده پیش می آید و باید پیگیری شود باید مورد توجه عزیزان خصوصا در فضای مجازی قرار گیرد.
 
Download-Button8
برنامه از زمانی جالب شد که رامبد جوان و محمد رضا هدایتی وارد برنامه شدند.رامبد جوان با ذکر یک مقدمه از سیستانیها عذر خواهی کرد.
 
20150108_230737
 
محمد رضا هدایتی  به شایستگی از عدم توجه دولتمردان در ادوار گذشته و حال گفت , از خشکسالی , از بیکاری و از ایستادگی مردم در برابر سختی ها تشکر کرد.
محمد رضا هدایتی زابلی با بغضی در گلو گفت : حرف مردم سیستان این بود که به ما توجه کنید , ما را ببینید , و رامبد جوان تنها یک بهانه بود.
 
اری حرف همان بود که محمد رضا هدایتی زابلی گفت : ما را بشنوید , نشنوید , وادار به شنیدنتان میکنیم.
 
رامبد عزیز :
درست همان بود که محمد رضا هدایتی زابلی گفت : تو بهانه بودی برای اینکه بغض ما بترکد , برای اینکه فریاد بزنیم و از عدم توجه دولتمردان گذشته و حال گلایه کنیم.
 
برنامه از آنچه فکر میکردیم تاثیر گذارتر بود , محمد رضا هدایتی مگوهایی را مطرح کرد که تا کنون کمتر یا بهتر است بگوییم هیچگاه از مشکلات سیستان از زبان کسی اینچنین واضح و بی پرده بیان نشده بود
 
1234565432344552
 
محمد رضا هدایتی  فرزند هنر آفرین سیستان : 
گرچه زمانی که از رامبد جوان دفاع کردی از تو دلخور شدیم , اما با آنچه گفتی متوجه شدیم که تو بهتر از ما درد این روزهایمان را درک کرده ای.
بسیار  درست و بجا گفتی که رامبد بهانه شد تا صدای ما شنیده شود , صدای فریادهای عطش ناکمان , صدایی که به یکباره , همچون بادهای سیستان , از نسیمی آرام  به طوفانی عظیم تبدیل شد.

ای فرزند مهر پرور رستم ای نیک آئین : با اینکه دور مانده ای  از وطن اما چه خوب از مشکلات گفتی و ما هم تائید میکنیم که حرف زابلیها این است که , آقایان دولتمرد :  ماهم جنگیدیم , ماهم شهید دادیم , ماهم مالیات میدهیم , مازابلی ها هم ایرانی هستیم , پس چرا دیده نمیشویم و درود و تشکر از رامبد جوان که  موجب شد دیده شویم و شنیده شویم.
تلنگری که مساله رامبد جوان به سیستانیها باید بزند
چه آنهایی که رفتند و فحاشی کردند و چه آنهایی که محترمانه گلایه کردند و چه آنهایی که مانند همیشه سکوت کردند ,  امیدوارم تلنگر لازم را خورده باشیم و به خود بیاییم و متوجه شده باشیم که چه شد و چه کردیم.
البته این بین  کسانی که  سکوت کردند و در نهان و اشکار گفتند , توهینی نبوده و مردم بیخود پیاز داغش را زیاد کرده اند کمتر از آنهایی که به رامبد جوان فحاشی کردند ملامت نیستند و شاید هم بیشتر.

این دو گروه را به همان توصیه میکنم که مجری برنامه توصیه کرد , که کاری کنید که در دلها جای گیرید و مهربانی پیشه کنید که همانا همراهی وحمایت از مردمی مظلوم البته به شکلی محترمانه خود عین مهربانیست و ادب.

گلایه و اعتراض خوب است اما درچارچوب قوانین نظام و محترمانه و با رعایت عرف ؛ اما بیشتر روی سخنم با کسانیست که محترمانه گلایه کردند و نتیجه اش راهم دیدند
حرکتی بس بزرگ صورت گرفت که بسیاری از ما را از خواب بیدار کرد و به توان خود پی بردیم وقتی به راحتی پس از تنها یک روز صدای ما به رییس مجلس رسید این یعنی اینکه گر بخواهیم.میشود و میتوانیم , اینکه یک برنامه پربیننده تلویزیونی تمامی وقتش را جهت تسکین دل دردمند سیستانیها صرف میکند این یعنی اینکه ما توانسته ایم , اینکه حرکتی مردمی موجب میشود , نمایندگان مجلس ( شهریاری , سید باقر , لاریجانی , عالی ) پیگیر ماجرا شوند و رسانه ها ( روزنامه زاهدان , عصرهامون, نی زار , فعالین فضای مجازی بخصوص فیسبوک و اینستاگرام)  به این مساله بپردازند.
این یعنی اینکه : ایراد درون ماست و باید بدان توجه کنیم , همبستگی و همراهی یکدیگر تنها راه رسیدن به هدف اصلی ست , که همانا پیشرفت سیستان و خروج از این بن بست است .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه