شهرگندمـــ : حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های امروز نماز جمعه در مصلی المهدی(عج)زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا بیان داشت: شما نمازگزاران عزیز را به رعایت حدود الهی،احکام شرعی و حد و مرزی که خداوند تعیی کرده است دعوت می کنم. امام جمعه زابل افزود: در تفسیر […]

شهرگندمـــ : حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های امروز نماز جمعه در مصلی المهدی(عج)زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا بیان داشت: شما نمازگزاران عزیز را به رعایت حدود الهی،احکام شرعی و حد و مرزی که خداوند تعیی کرده است دعوت می کنم.

امام جمعه زابل افزود: در تفسیر سوره حجرات آمده است که ای مومنین در هیچ کاری از خدا و رسول خدا(ص) سبقت نگیرید و این حکم شامل وصی خدا هم می شود.

وی ادامه داد: تقوا یعنی اینکه انسان در تمام کارها ببیند وظیفه شرعی او چیست و چه کارهای بر او حرام و چه کارهای واجب است.

حجت الاسلام کیخا گفت: خطاب خداوند در این سوره به مومنین است یعنی ای کسانی که اسلام را پذیرفتید و از صمیم قلب به خداوند ایمان دارید،صدایتان را بالاتر از صدای رسول خدا(ص) نیاورید و این حکم برای همه اعصار و قرون است.

وی با بیان اینکه بین مسلمان و مومن فرق است گفت: مومن به کسی گفته می شود که از روی قلب و با تمام وجود اسلام را پذیرفته است و مسلمان صرف اینکه تشهد گفته و به حقانیت خدا و رسول خدا(ص)صحه بگذارد مسلمان است.

امام جمعه زابل افزود: حضرت امام محمد باقر(ع) می فرمایند: قرآن درتمام زمانها در جریان است آنچنان که خورشید و ماه در جریان است.

وی تصریح نمود: بعضی از سخنان در قالب لطیفه نسبت به انبیاء خطرناک است و اگر از روی عمد باشد کفر است.

کیخا با اشاره به اینکه اسم انبیاء و ائمه (ع) را طوری بر زبان نیاوریم که بی ادبی باشد گفت: نسبت به دیگر مومنین نیز ادب را رعایت کنیم چرا که نوع حرف زدن بندگان برای خدا مهم است و مواظب باشیم با زبان نیش به دیگران نزنیم،غیبت، فحاشی، پشت سر بنده حرف زدن و …اینگونه کارها معصیت است و انسان را گرفتار می کند.

خطیب نماز جمعه زابل اظهار داشت: وهابی های نفهم از روی نفهمی گفتند توسل به انبیاء و ائمه شِرک است در حالی که توسل از سیره ائمه(ع) و قرآن است.

حجت الاسلام کیخا در خطبه دوم نماز باردیگر نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت: توفیقی شد تا در ماه محرم و صفر در مجالس اهل بیت(ع) حضور پیدا کنیم،۲ماه توفیق حاصل شد رخت عزای سیدالشهداء(ع)ابی عبدالله الحسین(ع)و رحلت جانسوز محمد مصطفی(ص)و شهادت جانگداز کریم اهل بیت(ع) و شهادت حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) رضای خداوند را جلب کردیم و قلب اهل بیت(ع) و بالاخص صدیقه طاهره(س) را تسلی دادیم.

امام جمعه زابل با بیان اینکه بهترین درس اخلاق و بهترین مدرسه برای تذهیب نفس، مجالس اهل بیت(علیهم السلام) است ادامه داد: از همه مردم غیور و ولایتمدار سیستان،از حوزه های علمیه که مردم را با معارف اسلامی آشنا کردند، از مداحان و ذاکرین، هیات مذهبی،جوانان غیور و رشید سیستان، بزرگان و ریش سفیدان، مسئولین ادارات مختلف مخصوصا فرمانداران و بالاخص فرماندار ویژه زابل که فردی بسیار کوشا و زحمت کش هستند تقدیر و تشکر می نمایم.

حجت الاسلام کیخا در ادامه افزود: از مسئول سازمان تبلیغات اسلامی، آن طلبه خوش فکر و سخت کوش و همکارانش، از مدیر محترم صدا و سیمای استان و همکارانش که عشق به ولایتمداری مردم سیستان را به تصویر کشاندند و باعث سربلندی سیستان و سیستانی شدند،از سپاه پاسداران و فرماندهی محترم،از سربازان گمنام امام زمان(عج)که با تلاشهای شبانه روزی امنیت را فراهم کردند و از نیروی انتظامی و بالاخص فرماندهی نیروی انتظامی و همچنین از عزیزان شهرداری و شهردار سابق و فعلی که تلاش مضاعف داشتند و از مسئول آموزش و پرورش و معلمین که با هیات مذهبی همکاری شایسته ای نمودند تقدیر و تشکر می نمایم،به برکت این آرامش مراسمات مذهبی در گوشه و کنار شهر برگزار گردید.

وی خاطر نشان کرد: همه تلاش کنیم این فضای معنوی ایجاد شده را حفظ کنیم ،قلبی که در مجلس اباعبدالله نورانی شده را محافظت کنیم که آلوده نشود چون یادگرفتیم کل ارض کربلا کل یوم عاشورا،هرجاکه هستیم باید عاشورایی و حسینی باشیم.

خطیب نماز جمعه زابل با تاکید بر حفظ حجاب و عفاف افزود: خطر ماهواره ها را جدی بگیریم ،هدف دشمن تغییر دادن شکل و شمایل پوشش ماست و هدف دشمن ترویج فساد و فحشا و بی بندوباری است،خانواده ها مواظب باشند بعضی از افراد در خیابان با پوششهای مبتذل و غربی حاضر می شوند این اهانت به دارالولایه سیستان و اهانت به غیرت و غیوری سرزمینی ست که مردمش به عزت و ایمان مشهور هستند.

حجت الاسلام کیخا بیان نمود: مومنین امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنند،هدف حضرت امام حسین(ع) را فراموش نکنیم همه وظیفه داریم.

وی عنوان کرد: اروپا و غرب رو به نابودی ست،گول غربی ها را نخورید ،بنیان خانواده در اروپا و غرب متلاشی شده است و اینها نمی توانند الگو برای مسلمانان باشند.

امام جمعه زابل با بیان اینکه گروهک نجس داعش که بچه ها و زن و مرد را به راحتی سر می برند از همین اروپا ،انگلیس ،فرانسه و غیره هستند گفت: اینها طوری رفتار می کنند که انگار نه انگار بمب اتم در هیروشیمای ژاپن کار آنهاست،انگار نه انگار هشت سال صدام پلید را علیه ایران تجهیز کردند و هنوز هم دست بردار نیستند،انگار نه انگار که کشتار مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین،افغانستان،عراق،آفریقا و جای جای دنیا کار اینهاست.

وی تاکید کرد: خانواده ها،جوانان مواظب باشید گرگ در لباس میش و گوسفند را تشخیص دهید اینها می خواهند فکر من و شما را عوض کنند تا سرزمین من و شما را تصاحب کنند.

حجت الاسلام کیخا بیان داشت: در آستانه ۹ دی هستیم ،روزی که مردم ایران یکی دیگر از دسیسه های دشمن را از بین بردند و نقشه های دشمن را نقش بر آب کردند.

وی افزود: ۸۰ درصد مردم در انتخابات شرکت کردند و حماسه ای را آفریدند که خیلی از معادلات را بر هم زد.

امام جمعه زابل تصریح نمود: تعدادی از افراد خودخواه و ریاست طلب و اهل هوای نفس انتخابات را زیر سوال بردند در حالی که قانون اساسی راه اعتراض را به آنها نشان داده اما اعتراض قانونی نکردند و اگر نبود نعمت ولی فقیه و ولایتمداری و بصیرت مردم ،دشمن به آرزوی خود می رسید.

وی خاطر نشان کرد: فتنه گران و سران فتنه هزینه های زیادی را برای ایران متحمل شدند یکی از این هزینه ها این بود که دشمنی که بطور کامل زمین گیر شده بود یک انرژی دوباره ای به او دادند و دیگری زیاد شدن تحریم ها بود چرا که دشمن امیدوار شد و روز قیامت اینهایی که ایجاد فتنه کردند باید جواب دهند.

خطیب نماز جمعه زابل گفت: نظام اسلامی به برکت تدابیر حکیمانه ولی فقیه تمام رأفت و مهربانی را نسبت به فتنه گران انجام داده است، بی خود خیلی ها سر و صدا به پا نکنند افرادی که هزینه برای نظام ایجاد کردند تبرئه شوند،خود همین فتنه است.

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: هر ملتی که امنیت ملی آن زیر پا برود با مجرمین با اشد مجازات برخورد می کند اما این کشور با تمام رأفت و مثل یک پدر با آنها برخورد کرد.

وی تصریح کرد: مردم با بصیرت حماسه ۹ دی را خلق کردند و برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کردند و اینها از عنایات و عطایای خداوند است و به برکت هوشیاری مردم و تبعیت از ولی فقیه بار دیگر بینی استکبار به خاک مالیده شد.

امام جمعه زابل عنوان داشت: انقلاب اسلامی ما از یک گردنه بسیار خطرناک سربلند بیرون آمد و سالروز ۹ دی را گرامی می داریم.

وی به امروز جمعه ۵ دی روز ملی ایمنی در برابر زلزله اشاره کرد و گفت: بعد از واقعه زلزله بم این روز نام نهاده شد تا فرصتی باشد که مسئولین و مردم دقت بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به هفت دی سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی گفت: با تشکیل نهضت سواد آموزی یک انقلاب فرهنگی با فرمایش امام (ره) ایجاد شد که در بالا رفتن فرهنگ نقش بسزایی داشت.

وی با بیان اینکه مرز یک فرصت بسیار بزرگی ست افزود: ما منتظر عملیاتی و اجرایی شدن طرح چمدانی در سیستان هستیم اما شاهد این هستیم که با سوء مدیریت مرز به چشم یک تهدید نگاه می شود.

امام جمعه زابل به چهارشنبه ده دیماه سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری (ع) اشاره کرد و بیان نمود: این امام معصوم در اوج دیکتاتوری بنی عباس زندگی می کرد و ایشان در یک محدوده نظامی تحت نظارت بودند .

خطیب نماز جمعه زابل عنوان کرد: ولادت حضرت امام زمان(عج) تشبیه شده به ولادت حضرت نوح که در اوج ظلم فرعون بود.

وی تصریح کرد: پنجشنبه ۹ ربیع الاول سالروز امامت امام زمان(عج)این روز را بسیار جشن بگیرید و مراسمات خوبی برگزار نمایید.

وی اظهار کرد: امیدواریم در سایه امام زمان(عج) ید واحده باشیم و پشت استکبار را بشکنیم.

اوشیدا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه