۱۶هزار جلد کتاب کمک آموزشی به دانش آموزان سیستانی اهدا شد.

  • کد خبر : 31612
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۷
۱۶هزار جلد کتاب کمک آموزشی به دانش آموزان سیستانی اهدا شد.

گندم پرس : در مراسم اهدا این ۱۶هزار جلد که با حضور فرماندار زابل، جمعی از مسئولین دانشگاه زابل و روسا ، معاونین آموزش وپروش پنج منطقه سیستان برگزار شد،  ماشاالله خلیلی رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان دانشگاه های زابل گفت: نگاه مدیریتی ریاست جدید دانشگاه زابل کمک همه جانبه دانشگاه به همه مناطق سیستان است […]

گندم پرس : در مراسم اهدا این ۱۶هزار جلد که با حضور فرماندار زابل، جمعی از مسئولین دانشگاه زابل و روسا ، معاونین آموزش وپروش پنج منطقه سیستان برگزار شد،  ماشاالله خلیلی رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان دانشگاه های زابل گفت: نگاه مدیریتی ریاست جدید دانشگاه زابل کمک همه جانبه دانشگاه به همه مناطق سیستان است و اینکه دبیرستان دانشگاه زابل با هدف نخبه پروری از تمامی پتانسیل های خود در سطح منطقه استفاده کند وبا پرورش افراد مفید سهمی بسزا در جامعه  داشته باشد که به آن افتخار کنیم.

خلیلی رئیس مجتمع آموزشی دبیرستان های دانشگاه زابل در ادامه افزود : جا دارد از زحمات دکتر هامون سبطی مدیرمسئول انجمن و مدیرمسئول انتشارات، انجمن فرهنگی ناشران آموزشی ، و همکاری آقای محمد فراشی پور نهایت قدرانی را داشته باشم و از تمامی ناشران فائق، دانش آفرین، جوکار، انتخاب برتر، همگامان، راه و اندیشه، اندیشه فائق، واله، مشاوران آموزش (اهدای CD)، شب قره، علمی فار ، جوکارو امتحان که در این کار مشارکت داشته اندو دانشگاه زابل که با تقسیم بندی بین ۵منطقه سیستان  امیدواریم سهم خود را در بالا بردن کیفیت آموزشی ایفا کرده باشد قدرانی می کنم.

افتتاح۱۱ copy

ناظری فرماندار ویژه زابل ضمن تبریک دهه فجر نیز بیان نمود: یاد خاطره امام راحل(ره) را به همه تبریک عرض می کنم که حاصل سال ها تلاش و مجاهدت است.

وی ادامه داد : سیستان با توجه به قدمتی که داشته و خدماتی که انجام داده منحصر به فرد از لحاظ فرهنگی   ،ستاره شناسی و.. که زمانی مناطق دیگر کشور اصلا آشنایی با این علوم نداشته اند ولی پاره ای ازمشکلات از جمله خشکسالی باعث مهاجرت مردم شده و مشکلات عدیده ای را بوجود آورده ودر بعضی از خانواده ها جتی امکان تامین هزینه های حداقلی تحصیل نیز ممکن نمی باشد دبیرستان دانشگاه تلاش های زیادی کرده است و امیدواریم باوجود افراد دلسوز منطقه سیستان پیشرفت نماید.

 افتتاح۶۹

دکتر کمالیان معاون منطقه ۳آموزش وپرورش تهران گفت: امیدوارم بتوانیم انقلاب و دستاوردهای آن را به نسل های جدید انتقال دهیم اگر قرار باشد کشور،استان و شهر خوبی داشته باشیم باید از آموزش و پرورش شروع کنیم .معلمین ما دلسوزانه کار می کنند فرهنگ سیستان برای ما مشهود است وزمینه برای توسعه آمده پس باید دست در دست هم دهیم .

 ۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۶۰۶۲۰

دکتر محمد تقی رخشانی نیز با ابراز امیدواری از این که امیدواریم انقلاب اسلامی نیز در ادامه راه همانند گذشته باشد بیان کرد :همه نگاه شان این است که اگر جامعه ای پیشرفت کند باید آموزش وپرورش قوی داشته باشیم و اگر آموزش و پرروش درس شود مملکت درست می شود امیدواریم که مسئولان این امر را در نظر بگیرند. همه چیز مرتبط با هم است و آموزش وپرورش تاثیر گذاری آن بر روی همه موارد است ما نزدیک به ۴۰۰هزار اثر تاریخی داریم و فقط ۱۹تا از این ها ثبت شده است که شهرسوخته سیستان از جمله آن است  از لحاظ استعدادی هم مردم ما دارای رتبه های بالا ومدارج علمی بالای می باشند مثلا از همین منطقه هیرمند در حوزه شرق ایران جایگاه بالا و خوبی از لحاظ نخبه پروری دارد ودر این خصوص یک اصل اساسی رو باید در نظر بگیریم که همه ایران سرای من است و نگاه دولتمردان وقت در بهره ای  از زمان  به توسعه جنوب شرق نبوده است ولی حال باید به این بخش از کشور توجه شود .

 ۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۶۰۳۲۰

وی افزود فرزندان سیستان مستعد ،باهوش و پرتلاش هستند امروز هم هنوز مرزبانی  دراین منطقه هستند که بدون داشتن امکانات کافی یک شخصیت مثل پروفسور سرابندی در ناسا پرورش می دهند که ۲۱سال مدیر قسمتی از ناسا می باشد که باید هر سال این فرد بالاترین اختراعات را داشته باشد تا بتواند مدیریت کندو یا پروفسور شیخ نژاد که داروی تولید بکند که درجهان همانند آن وجود نداشته باشد و این را مطئمن باشید که بذری که می پاشید به ثمر خواهد رسید و این ۴۰۰میلیون تومان کتابی که به فرزندان سیستان داده شده  باعث شکوفایی علمی کشور و خروجی مفیدی دارد

 ۲۰۱۶۰۲۰۴_۱۶۰۴۲۸

در ادامه این مراسم نیز کتاب های اهدایی به مسئولان آموزش وپرورش هر منطقه تحویل داده شد .

افتتاح۲۱۱ افتتاح۱۸۶

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31612

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. با سلام . دستمریزاد به همت و اندیشه والای تان که جهت شکوفایی استعداد های درخشان ولی نهفته فرزندان این دیار تلاش می کنید .

  2. افسوس که به دانش اموزان دبیرستان دانشگاه این کتاب ها داده نشد…

  3. کار بسیار خوب وفرهنگی انجام شده ولی بهتر بود به جای دادن کتابها به دانش اموزان.کتابها رودراختیار کتابخانه های مدارس میذاشتن تادانش آموزای بیشتری از اونا استفاده کنن.