تاریخ : چهارشنبه, ۸ تیر , ۱۴۰۱ Wednesday, 29 June , 2022

یک قدم به عقب : کارت مرزنشینی به نام مردم به کام دیگران !!

  • کد خبر : 24133
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۷
یک قدم به عقب : کارت مرزنشینی به نام مردم به کام دیگران !!

گندمــ پرس : بحث فروش سوخت مرزنشینان از چند سال قبل مورد توجه دولت قرار گرفت و پس از آن که اعلام شد که موافقت جهت اجرای این طرح گرفته شده است , برای مردم کارتهای مرزنشینی صادر , شماره حسابها دریافت و حتی در یک دوره که طرح شروع شد  به حساب افراد یکصد […]

گندمــ پرس : بحث فروش سوخت مرزنشینان از چند سال قبل مورد توجه دولت قرار گرفت و پس از آن که اعلام شد که موافقت جهت اجرای این طرح گرفته شده است , برای مردم کارتهای مرزنشینی صادر , شماره حسابها دریافت و حتی در یک دوره که طرح شروع شد  به حساب افراد یکصد هزار تومان هم واریز شد , اما طرح به یکباره تعطیل شد.

پس از آن گفته می شد که سوخت از کشور خارج می شود اما هیچوقت اعلام نشد این سوخت توسط چه کسانی خارج و سود آن عاید چه کسانی می شود , این مساله مدتی مسکوت بود تا اینکه روزنامه خراسان خبر از موافقت دولت با فروش سوخت از طریق بازارچه سنگان خواف داد , این خبر به سرعت در شبکه های اجتماعی سیستان پیچید و هرکس تحلیلی از آن داشت ,اما آنچه دراین بین مشترک بود اینکه همه مردم و بخصوص جوانان سیستانی از این مساله گلایه مند و ناراحت بودند که چطور می شود که فروش سوخت در نقطه ای از کشورقانونی و تنها در سیستان غیر قانونی اعلام شود؟

 

20150518014600

 

 

تجارت چمدانی و فروش سوخت مرزنشینی تنها در سیستان غیر قانونی است ؟

این مساله یادآور بحث تجارت چمدانی در سیستان است که متاسفانه این مبحث تنها در سیستان مغفول مانده و در بسیاری از شهرهای کشور و از جمله میرجاوه در حال انجام می باشد و مردم بدون دادن گمرک و عوارض به تجارت چمدانی مشغول هستند , حال نیز بحث فروش سوخت بدان اضافه شده است.

بنظر می رسد آنطور که گفته می شود و به مردم القاء شده است دولتمردان استان از توانایی لازم جهت احقاق حقوق مردم برخوردار نیستند و شاید هم برای حل مشکلات سیستان و سیستانی , از توان واقعی خود بهره نمی برند.

حال که این مساله (فروش سوخت) برای خواف با موافقت دولت مواجه شده است , هیچ بهانه ای از سوی دولتمردان استان پذیرفتنی نیست که این مساله در سیستانی که صدها برابر خواف و امثالهم مشکل دارد , برقرار نشود , مگر اینکه عمدی در کار باشد و یا توانایی لازم جهت برقراری این مهم وجود نداشته باشد.

 

استاندار از دفتر خود خارج و با مردم سیستان از نزدیک دیدار کند

عمد از این جهت که درحال حاضر بنظر می رسد دیوار مرزی تنها برای عده ای سود دارد و اگر تجارت چمدانی و فروش سوخت مردم آغاز شود بدون شک این سود و عایدات آنها کاهش پیدا میکند لذا به همین منظور کارشکنی می کنند و مردم روز به روز درمشکلات فرو می روند و متاسفانه بنظر می رسد , استاندار سیستان و بلوچستان  که مردم امیدهای زیادی به ایشان و تدبیرشان داشتند , از اتاق مبله و مجهز خود وقایع و مشکلات مردم را رصد می کند که بی شک با این طرز رفتار و عملکرد تا سالهای سال شاهد برقراری تجارت چمدانی و یا فروش سوخت نخواهیم بود.

 

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=24133

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. حق ما مردم سیستان قدر داشته های خود را ندانستیم . قابل توجه افراد …………… که برای . دکتر دهمرده و سایر سیستانیهای نخبه گزارش نوشتندو با افتخار میگفتند من اگه بشم فلانی و فلانی که سیستانی هستند بر میدارم از ………… یاد بگیرید