شهرگندمــــ :  5 مرزبان نیروی انتظامی در مرز پاکستان مفقود شدند , 5 مرزبان ایرانی ربوده شدند , 5 مرزبان به گروگان گرفته شدند , سرنوشت نامعلوم مرزبانان ایرانی. یکسال قبل در چنین روزهای ,  تیتر اخبار داغ خبرگزاریهای مختلف کشوری و جهانی در حول این موضوع میچرخید , بله خبر صحت داشت , 5 […]

شهرگندمــــ :  5 مرزبان نیروی انتظامی در مرز پاکستان مفقود شدند , 5 مرزبان ایرانی ربوده شدند , 5 مرزبان به گروگان گرفته شدند , سرنوشت نامعلوم مرزبانان ایرانی.

یکسال قبل در چنین روزهای ,  تیتر اخبار داغ خبرگزاریهای مختلف کشوری و جهانی در حول این موضوع میچرخید , بله خبر صحت داشت , 5 مرزبان ایرانی در منطقه جکیگور بلوچستان مفقود شده بودند و پس از مدتی کوتاه مشخص شد که این 5 مرزبان توسط نیروهای جیش الکفر ربوده شده و به کشور پاکستان منتقل شده اند , چند روز بعد فیلمی نیز ازاین واقعه منتشر شد که برخی آنرا ساختگی و برخی دیگر نیز آنرا درست میدانستند.

 

32985_731

 

واقعی یا غیر واقعی این اتفاق ناگوار رخ داده بود , اظهار نظرات ضد و نقیض شروع شد , هرکس ادعایی مخصوص به خود را داشت , خبر از سوی منابع رسمی کشور تائید و در آستانه عید نوروز و با توجه به هیاهوی فراوانی که جوانان هم استانی دراین خصوص بوجود آوردند و کمپین های فراوانی که ایجاد شد , مردم در غم و اندوه بسر میبرند , ترانه های فراوانی سروده شد و اشعار بسیاری نیز سروده شد.

کش و قوسها ادامه داشت تا عید شد , جیش الکفر در بیانیه ای اعلام کرد که یکی از مرزبانان بنام جمشید دانایی فر را به دلیل اینکه یکی از اعضای این گروهک  در یکی از زندانهای کشور اعدام شده است , به شهادت رسانده , این خبر موجی از غم و اندوه درکشور و بویژه در سیستان بوجود آورد , جمشید فرزند سیستان بود و باطبع مردمان این سامان در ناراحتی بیشتری بسر میبردند.

پس از آن بود که رسمی و غیر رسمی اعلام شد که گروههای از معتمدین محلی در تلاشند تا مرزبانان را به کشور بازگردانند , سوالی بوجود آمده که چه شد که پس از اعلام شهادت دانایی فر این گروهها فعال شدند ؟

 

بعدها بسیاری و از جمله مولوی عبدالحمید امام جمعه مسجد مکی زاهدان گفت : قبل ازشهادت دانایی فر فعالیت خود را آغاز کرده بودیم , این اظهار نظر ایشان میتواند کلید چند سوالی باشد که در ادامه مطرح خواهیم نمود.

 

آنچه محرز بود اینکه جمشید دانایی فر زنده و در اسارت این کافرین قرار دارد , چون سابقه چنین نشان داده بود که این جانیان اگرسربازی از ایران اسلامی را به شهادت میرساندند هم تصویر و هم فیلم مربوطه را سریعا جهت نشان دادن کار خود منتشر میکردند , اما دراین خصوص تنها یک تصویر منتشر شد که آنهم در همان لحظات اولیه مشخص شد که تصویری جعلیست و مربوط به شهادت یک سرباز عراقی  است.

 

57086_118

 

قضایا ادامه داشت تا روزی که اعلام شد 4 مرزبان از 5 مرزبان ربوده شده میهن , توسط گروههای مردمی آزاد شدند , دراین مساله نقش اصلی را به مولوی عبدالحمید و نزدیکانش داده شد , درصورتی که گفته میشود , نزدیکان ایشان در آخرین روزهای آزادی و زمانی که راه کاملا توسط اشخاصی دیگر هموار شده بود وارد ماجرا شدند و نقش آنان پررنگ شد , حال چرا ؟ سوالیست که کوشش داریم بدان پاسخ دهیم که آیا درست است یا خیر ؟

 

 139301171918417212475624

 

 

تناقض گفتاری در خصوص سرنوشت جمشید دانایی فر

معتمدین  و مولوی عبدالحمید : جنازه جمشید  دانایی دفن شده بود

درخصوص نقش این عزیزان که بیشتر از همه نام حاج امید و حاج رحمان شه بخش شنیده میشد , حاج رحمان در خصوص سرنوشت دانایی فر به عصر هامون گفت: در مذاکرات با گروهک آنها مدعی بودند که پس از شهادت وی جنازه دانایی فر را دفن کرده اند و به ایران تحویل نمی دهند  زیرا ایران پس از اعدام مجرمین مرتبط با گروهک جنازه آنها را به ما تحویل نمی دهد. حتی اعلام شد که گفته شده , جسد وی در منطقه ای دور دفن شده است و . . .

 

حاج امید شه بخش

 

مولوی عبدالحمید نیز در مصاحبه ای   و در  پاسخ به سوالی با این عنوان که چرا حسد اقای دانایی فر را تحویل ندادند : میگوید : جیش العدل ادعا کرده که این جنازه دفن شده است.

 

عبدالرئوف ریگی : جنازه دانایی فر  دفن نشده است و در محلی نگهداری میشود

در صورتی که جیش العدل چنین ادعایی نداشت و درست در همان زمان عبدالرئوف ریگی سرکرده جیش العدل در مصاحبه ای که بخشی از آن در روزنامه جمهوری اسلامی ایران نیز بخشی از آن منتشر شد مدعی میشود که جنازه وی دفن نشده است و درمحلی نگهداری میشود , وی در پاسخ به سوالی با این عنوان که گروهبان دانایی فر را چگونه کشتید ؟ میگوید : من از جزئیات اعدام خبر ندارم , این کار توسط گروه نظامی انجام گرفته است

با جنازه آقای دانایی فر چه کردید ؟ به هیاتی که آمده بود گفته اید دفن کرده اید ؟ فعلا در یک جایی نگهداری میکنیم تا ببینیم دولت چه میکند , یعنی جنازه دفن نشده ؟ خیر , فعلا یک جایی نگهداری می شود.

 

حال این تناقض گوییها را  در ذهن داشته باشید و ادامه یادداشت را مطالعه بفرمائید  : این که گفته میشود به دلیل پادرمیانی علما و ریش سفیدان این 4 مرزبان آزاد شده بودند , در سخنانی که مطرح خواهد شد ,  میتوان موارد نقض آنرا بخوبی مشاهده کرد .

 

شبهه اول : اگر قرار براین بود که پادرمیانی های که صورت گرفته است مورد توجه قرار گیرد , پس چرا پس از شهادت چندین مرزبان که به گفته مولوی ایشان نماینده ای نزد گروهک اعزام کرده بودند که دیگر دست از این اعمال بردارید اینچنین نشد و این اعمال بازهم تکرار شد ؟؟؟

چه اتفاقی رخ داد و چه گذشته که مدتی قبل از آزادی مرزبانان حرف و سخن مولوی برای این جانیان اهمیتی نداشته و درست چند ماه بعد این سخنان و گفته ها و درخواست اهمیت پیدا کرده است ؟؟

(( دیپلماسی ایرانی درگفتگو با مولوی عبدالحمید : آیا پس از به شهادت رسیدن 10 مرزبان دیگر که در مرداد ماه سال گذشته رخ داد هم برای جیش العدل پیغامی فرستاده بودید یا خیر ؟
مولوی عبدالحمید : در آن ماجرا پس از آنکه این اتفاق رخ داد گروهی را برای عدم تکرار این حوادث و متوقف کردن توسل این گروه به فعالیت های خشونت امیز اعزام کردیم.))

 

شبهه دومی که دراین خصوص ایجاد میشود اینکه چگونه میشود  زمانی که تعدادی از معتمدین بهمراه قرآنی که از سوی مولوی عبدالحمید برای گروهک ارسال شده بود به نزد آنها اعزام شدند , به خواسته آنان ترتیب اثری داده نمیشود و مرزبانان آزاد نشدند ؟؟ که مولوی عبدالحمید از این کار و این برخورد بسیار هم ناراحت میشوند.

 

و سوال اصلی که نشان از مسائل خاصی دارد که تا کنون بیان نشده است ,  چرا حال این نفوذ و تاثیرگذاری معتمدین  نمیتواند حتی خبری صحیح از سرنوشت جمشید دانایی فر بیاورند ؟

آیا با در نظر گرفتن کم شدن این نفوذ و تاثیرگذاری نمیتوان به این مساله پی برد که آن مطلبی که بالاتر اعلام شد مبنی براینکه ابتدا کارها توسط شخص دیگری به پیش رفته و پس از آن این عزیزان به مساله وارد شده اند , درست میباشد ؟

 

اینها تماما سوالاتیست که نشان میدهد آنچه تا کنون گفته شده است تمامی ماجرا و اصل و ماهیت اصلی آن نبوده است و در پس این ماجرا زوایای پنهان دیگری نیز وجود دارد که بیان نشده است.

 

درهمین راستا جهت روشن شدن تمامی ابعاد ماجرا , طی تحقیقاتی که از سوی گندمــ پرسی ها در سطح استان و بخصوص سراوان و زاهدان انجام شد به فردی بنام محمد رضا نارویی برخوردیم که حرفهای شنیدنی بسیاری داشت , سخنان وی که در آینده ای نزدیک منتشر خواهد شد , حکایت از برنامه ای خاص دراین خصوص دارد , وی مدعی است در زمان تحویل 4 گروگان اصرار لازم و پافشاری که باید  درخصوص تحویل جنازه جمشید دانایی فر صورت گیرد  از سوی تحویل گیرندگان صورت نگرفته , والا سرنوشت وی نیز چنین مبهم نمی ماند.

 

۲۰۰۹۰۲۱۸۰۳۸

 

وی مدارک مستند فراوانی در دست داشت که نشان از صحت بسیاری از گفتارش بود  , سخنانی از اولین تماس ها با رابطین  , اولین تلفنی مرزبانان ربوده شده , سخن از نحوه تحویل گیری و شخص تحویل گیرنده و بی مهری های که شده و سرنوشت سیاه یکی از رابطین اصلی که در حال حاضر به دلیل جو سازی عده ای نمیتواند به کشور بازگردد ,  داشت که بزودی منتشر خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه