گندمـــ پرس : یادواره سردار شهید میرحسینی و 2هزار شهید سیستان با حضور امامان جمعه، فرمانداران سیستان، ویژه زابل، تقی طاهری فرماندار نیمروز، مدیرکل دادگستری سیستان و بلوچستان، مدیرکل بنیاد شهید استان، سردار مرتضوی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در سالن ورزشی جزینک شهرستان زهک برگزار شد. […]

گندمـــ پرس : یادواره سردار شهید میرحسینی و 2هزار شهید سیستان با حضور امامان جمعه، فرمانداران سیستان، ویژه زابل، تقی طاهری فرماندار نیمروز، مدیرکل دادگستری سیستان و بلوچستان، مدیرکل بنیاد شهید استان، سردار مرتضوی فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در سالن ورزشی جزینک شهرستان زهک برگزار شد.

139312031628423304800803

به گزارش گندمــ پرس به نقل از تسنیم  , فرمانده سپاه زهک در این مراسم با یادی از سردار شهید حاج قاسم میرحسینی از سپاه و بسیج مردمی شهرستان زهک برای برپایی این یادواره تقدیر کرد.

ابراهیم باغبانی با تأکید بر اینکه الگو پذیری از شهید میرحسینی بین جوانان این منطقه بسیار زیاد است، اظهار داشت: یکی از نعمت‌های بزرگ دین اسلام نعمت ایثار و شهادت است و امروزه باید این فرهنگ عاشورایی به نسل جدید انتقال یابد.

img_1611

وی گفت: این یادواره به‌منظور گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای عملیات غرورآفرین کربلای5 با محوریت امیر شهدای استان، “سرلشکر شهید حاج قاسم میرحسینی”  قائم‌مقام لشکر 41 ثارالله در سطح استان برگزار شده است.

رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان هم در این مراسم اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی زمانی که خبر شهادت شهید میرحسینی را پشت جبهه شنید به‌شدت گریست و گفت: پشتم شکست. 

حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی به فرموده مقام معظم رهبری اشاره کرد که ایشان گفتند: “من آن زمان سیستان را ندیده بودم اما سیستان را با مردانی چون شهید میرحسینی می‌شناختم”.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: ما باید مطالعه کنیم و ببینیم این جوانان ما چه کرده‌اند و چه عظمتی برای نظام به‌وجود آوردند، ما باید بدانیم چه‌کسانی را از دست داده‌ایم چراکه آنان سرمایه‌های این نظام و دست پرورده‌های امام راحل بودند.

img_1615

حمیدی بیان کرد: تمام بها و ارزشی که امروز ایران اسلامی در جهان دارد به‌واسطه خون پاک شهدا و ایثارگری رزمندگان دوران دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: دشمنان ما با ناامن کردن کشورهای همسایه بر آنند تا شاید بتوانند این ناامنی را وارد ایران نیز بکنند اما بر پایه تدابیر ولایت فقیه آنان مدام شکست می‌خورند و هرچه می‌کوشند ایران را منزوی کنند اما خودشان منزوی شدند.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان بصیرت را مهم‌ترین نیاز جامعه دانست و بر بیداری مسلمانان تأکید کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان هم در پیامی به یادواره سردار سرلشکر شهید حاج قاسم میرحسینی، گفت: سلام خداوند بر شهیدان، این بندگان صالح که از قید جان گذشتند و معراج و عروجی عاشقانه کردند تا ایران اسلامی را به عزت و سربلندی برسانند.

علی‌اوسط هاشمی افزود: سلام خداوند مهربان بر شهیدان، این سالکان الی‌الله که با درخشش خوبش در انوار آسمانی، حماسه جاوید آفریدند تا مردمان ایران‌زمین همچون کوهی راسخ و استوار، قله‌های علم و ایمان را فتح کنند، سلام و درود خداوند رحمان بر شهدا، این عارفان نامدار که با نوشیدن جام شهادت از هستی خویش گذشتند تا پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران بر بلندای آسمان‌های جهان سایه افکند.

img_1580

وی بیان کرد: امروز پاسداری از خون پاک شهیدان در واقع زنده نگه‌داشتن یاد و نام آنان است که باید در جامعه طنین‌انداز شود و کردار و رفتار، نگاه و اندیشه‌مان به‌ویژه با نسل جوان و نوجوان متأثر از خون پربرکت عزیزان شهید باشد و تمام نسل‌ها نام شهید و فرهنگ شهادت را در اولویت قرار دهند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: پاسداشت نام مبارک شهدا که همانا مظهر هدف، تلاش واقعی و تداوم دهنده مسیر اصلی حرکت انقلاب اسلامی ایران است، به‌گونه‌ای باشد تا ملت‌ها از این گوهرهای کیمیا، درس عزت و پایداری و استقامت بیاموزند و خدمتگزاران به مردم نیز در اعمال رفتار خویش با مشی اعتدال و تدبیر با وحدت و انسجام مردم شیعه و سنی، رایحه امید و عزت‌مداری و سربلندی را در جامعه رقم زنند.

هاشمی افزود: امید است به‌مدد صبر و پایمردی خانواده معظم شهدا، بهتر بیندیشیم و رفتار نماییم تا قلوبمان نسبت به هم، در خدمت رسانی به مردم شریف و عزیز استان نزدیک‌تر از قبل شود.

وی تصریح کرد: با ادای احترام به مقام شامخ امام بزرگوارمان و شهدای سربلند انقلاب اسلامی، درود بیکران می‌فرستم به ارواح طیبه شهدا به‌ویژه امیر قافله این دیار سردار سرلشکر شهید حاج قاسم میرحسینی از خداوند سبحان، عزت و سرافرازی ملت بزرگ ایران را تحت توجهات حضرت ولی‌عصر«عج» و منویات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید مسئلت دارم.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه