شهرگندمـــ : علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص نشست چشم انداز توسعه استان در دولت تدبیر و امید که با حضور اساتید و دانشجویان  دانشگاه سیستان و بلوچستان با وی  برگزار شد , در صفحه شخصی خود نوشت:    گرامی باد روز دانشجو و اتحاد حوزه و دانشگاه . سلام نشستی به […]

شهرگندمـــ : علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در خصوص نشست چشم انداز توسعه استان در دولت تدبیر و امید که با حضور اساتید و دانشجویان  دانشگاه سیستان و بلوچستان با وی  برگزار شد , در صفحه شخصی خود نوشت: 

 

گرامی باد روز دانشجو و اتحاد حوزه و دانشگاه .

سلام

نشستی به دعوت انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه سیستان وبلوچستان (زاهدان)در جمع اساتید و دانشجویان به مناسبت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه داشتیم .
از فضای حاکم بر جلسه و نوع سوالات دوری تشکلها از هم و مدیران و روسای دانشگاه به جد محسوس و از انباشت مطالب انتقادی و فضای سخت حاکم سالهای گذشته حکایتها داشت . طوری که تا حدودی فضای جلسه را بعضا با تندرویهایی از سوی طرفین مواجه مینمود که بخشی مرتبط به اقتضای دوران جوانی و مواضع حاکم در بین جریانها و از جمله نیازهای فردایی اگاهانه و بدیهیات محیط دانشجویی. که تضارب اراء را در ان جدی تر نمایان ومطرح مینماید . می شود ارزیابی نمود.
بنظر اگر به انچه خواست مقام معظم رهبری بوده و بارها بر ان تاکید شده که همانا برخورداری مراکز عالی از تریبون ازاد اندیشی است ,  بخوبی توجه می شد توام با باور به انرژی جوانی و روحیه مطالبه گر و پرسشگرش میتوانست بسیار موثر واقع افتد در تخلیه و به تدریج کاهش چالشها و نزدیکی به همزیستی مسالمت امیز ضمن وحدت در عین تکثر.
متاسفانه وجود انسانهای ضعیف و نگران از بیان مواضع انتقادی ومصادره کننده محیط داشگاهی به نفع همفکران خود بی توجه به ارزش حاصل از رقابت جریاتهای مختلف و در درون نظام بعضا فضای دانشگاه را به سمت وسوی اختلافاتی سوق میدهد که جز اتلاف سرمایه و هدر رفت انرزی و دوری از هم و سوء استفاده مغرضان نتایجی را در بین نداشته.
نقش فعال در فضای علم و اگاهی توام با دفاع از ازادی و استقلال و ارزشها و در راستای اسلام ناب و ایرانی سرافراز که لازمه فردایی روبه جلو میباشد نباید با نگاههای تنگ و شکننده به سمت انسداد و انباشت مطالبات در درون سوق که باقی ماندن بر این سبک از برخوردهای ناثواب میتواند از جمله تهدید های بنهان ومانع رشد وبلوغ ارزیابی گردد

لذا ایجاد فضای باز برای گفتگو و باسخگو بودن بر سوالات با اتخاذ روش اقناعی و قبول رقابت و توجه هر چه بهتر به خواست رهبری در ایجاد تریبون ازاد و اجتناب از قشری نگری وبکار گیری و جذب مدیرانی با ظرفیت بالا و برخوردار از روحیه کار جمعی و اگاه بر ضرورتهای زمان اجتناب ناپذیر خواهد بود در کاهش التهاب و نزدیکی اراء به هم و بودن بر مسیری که فعالیتهای جمعی را که از جمله ضعفهای تاریخی ما در ارتباط و تعامل با هم بوده را زمینه ساز گردد.
طوریکه دانشجویان را که سرمایه های واقعی کشور و مدیران فردا و جایگزینان شایسته ای خواهند بود را در طریق بودن بر مدار اموختن و دانش بخوبی یاری و اطمینان به نقش بذیری را وسعت دهد و ایشان را با دلگرمی و امید به اینده ای متفاوت در درون ایران روبه ترقی فعال و مسئولانه توام با قبول نقش دیدبانی و نظارت بر رفتارها که تضمین کننده سلامت اداری نیز خواهد بود بر موضعی کوشا و مالکانه بر ملک و مملکت خود نگه دارد.”

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه