شهرگندمــــ :عباس شیبک قهرمانی نامی ورزش استان که درحال حاضر نیز بعنوان عضو شورای شهر زاهدان مشغول بکار میباشد در چند روز گذشته با بیان انتقاداتی به مسئولین استان از عدم حمایت از ورزشکاران نخبه استان گلایه مند است به گزارش شهرگندمـــ به نقل از مهر رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای شهر زاهدان بیان […]

شهرگندمــــ :عباس شیبک قهرمانی نامی ورزش استان که درحال حاضر نیز بعنوان عضو شورای شهر زاهدان مشغول بکار میباشد در چند روز گذشته با بیان انتقاداتی به مسئولین استان از عدم حمایت از ورزشکاران نخبه استان گلایه مند است

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از مهر رییس کمیسیون ورزش و جوانان شورای شهر زاهدان بیان داشت: ورزش به عنوان یکی از نماد های وحدت در استان با بی مهری فراوانی همراه شده و در میدان غفلت قرار گرفته است.

 

url

 

عباس شیبک ظهر چهارشنبه در جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندان زاهدان در فرمانداری این شهرستان بیان داشت: با وجود اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ورزش امروز ازموجودیت ملت ها  و توانایی های دولت ها خبر می دهد اما در سیستان و بلوچستان به درستی از این ظرفیت استفاده نشده است.

وی ضعف مالی هیئت های ورزشی را یکی از مشکلات پیش روی سرمایه گذاری و پیشرفت در این حوزه بیان کرد و افزود: با وجود فعالیت تعدادی از کارخانه های مهم از جمله سیمان زابل وخاش و برخورداری از معادن عظیم و یا فعالیت منطقه ازاد چابهار اما مشاهده می شود که ازتیم های خارج استان حمایت می شود و به تیم های داخل استان اهمیتی داده نمی شود.

وی افزود: هراستان برای معرفی خود محصولی دارد و در سیستان و بلوچستان نیز استعداد های مناسب در رشته های ورزشی به عنوان یک محصول صادراتی فرهنگی مورد غفلت واقع شده است.

رییس هیئت ووشو استان ادامه داد: متاسفانه درحال حاضرهیچ سالن استانداردی دراستان وجود ندارد و انگیزه ورزشکاران در میادین مختلف سلب شده است.

وی با اشاره به اینکه هشت سال است که ازورزشکاران استان تجلیلی به عمل نیامده افزود: ورزشکاران وقهرمانان ما که تحصیلات اکادمیکی وکلاسیک درسطح دکترا کارشناسی ارشد دارند بیکارهستند و به دلیل بی توجهی مسئولان در بدترین شرایط مالی و معیشتی به سر می برند.

وی با اشاره به نبود امکانات در شهر ها به ویژه برای بانوان اظهار داشت: درشهرزاهدان هنوزپارک بانوان به بهربرداری نرسیده و ورزش های بومی و محلی به سمت فراموشی سوق پیدا کرده است.

وی افزود: سیستان و بلوچستان در گذشته ای نه چندان دور قطب ورزش کبدی وکریکت درکشور و در دنیا بود اما در حال حاضرافتخار ما اینست که یک یا دو نماینده درتیم های ملی داریم.

وی تبلیغات نامناسب از استان در رسانه های ملی را  یکی دیگر از مشکلات سرمایه گذاری در این حوزه عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه در شهر های بزرگ روزانه صد ها نوع جنایت رخ می دهد اما خبری از آن منتشر نمی شود اما کوچکترین حادثه در این استان در تمامی رسانه های دنیا طنین انداز می شود.

شیبک یادآور شد: ورزشکاران سفیران فرهنگ هر کشور هستند و لذا در این استان با وجود قهرمانان و مدال آوران ملی و آسیایی از این ظرفیت به نحو احسن استفاده نشده است.

وی ابراز داشت: قهرمان پروری شاید اسان به نظر بیاید اما نگاه داشتن قهرمانان کاری سخت  است و لذا نباید به گونه ای رفتار کرد که سرمایه های استان به دلیل امرارمعاش، ورزش ر ارها کنند یا اینکه ازاستان کوچ کنند.

شیبک تاکید کرد: ورزش درسیستان وبلوچستان به عنوان یکی از نمادهای وحدت بین شیعه وسنی است و لذا از این ظرفیت باید با توجه به سرمایه گذاری در این عرصه برای انسجام و اتحاد بیشتر بین اقشار جامعه بهره گرفت.

بنا براین گزارش در جلسه شورای عالی قشر بسیج کارمندان زاهدان که ظهر امروز با حضور فرماندار زاهدان برگزار شد طی حکمی عباس شیبک به عنوان مشاورامورجوانان و ورزش فرماندار زاهدان منصوب شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه