شهرگندمـــ : معلیمن حق التدریس شهرستان زابل و بخصوص معلمین عزیزی که در مدارس غیردولتی بصورت پاره وقت مشغول فعالیت هستند از عملکرد آموزش و پرورش و تامین اجتماعی زابل درخصوص عدم حمایت از آنان و عدم در نظرگرفتن حق و حقوق بیمه ای خود گلایه مند هستند. البته این گلایه ها اکثرا بازگو نمیشود […]

شهرگندمـــ : معلیمن حق التدریس شهرستان زابل و بخصوص معلمین عزیزی که در مدارس غیردولتی بصورت پاره وقت مشغول فعالیت هستند از عملکرد آموزش و پرورش و تامین اجتماعی زابل درخصوص عدم حمایت از آنان و عدم در نظرگرفتن حق و حقوق بیمه ای خود گلایه مند هستند.

البته این گلایه ها اکثرا بازگو نمیشود که مبادا همین کار پاره وقت را نیز از دست بدهند.

طی تماس با مسئولین محترم آموزش و پرورش و تامین اجتماعی زابل این موضوع پیگیری شد

بزی معاون آموزش و پرورش زابل معتقد است , با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد دانش آموز در اکثر این  مدارس و بخصوص مدارس غیردولتی کم میباشد , توان مالی مدارس به آنها این اجازه را نمیدهد که این معلمین پاره وقت را بیمه کنند و اگر هزینه های اضافی به آنها تحمیل شود بی شک اکثر آنها به تعطیلی کشیده خواهند شد.

دهمرده رئیس تامین اجتماعی زابل معتقد است  که باید بحث بیمه معلمین حق التدریس در دستور کار  مدارس قرار گیرد , اما به شیوه ای که برای مدارس هم بار مالی سنگینی ایجاد نکند.

وی پیشنهاد میکند که برای اینکه بخواهیم از ایجاد هزینه اضافی برای مدارس جلوگیری شود این مدارس را تنها ملزم کنیم که  بجای پرداخت حق بیمه کامل تنها همان میزان کارکرد واقعی افراد را بعنوان حق بیمه واریز نمایند , برای مثال اگر  افراد هفته ای دو ساعت در این مدارس مشغول بکار شوند باید به همان اندازه دو ساعت برای آنها کارکرد در نظرگرفته شود و حق بیمه واریزشود , بی شک این مساله هزینه چندانی و بار مالی سنگینی برای مدارس بوجود نخواهد آورد اما برای معلمین و تحصیلکرده های دانشگاهی ما در آینده مثمر ثمر خواهد بود.

حیدر علی دهمرده درخصوص اقدامات و پیگیریهای اداره متبوع خود دراین خصوص گفت : ما  مراجعات مکرری از سوی این معلمین داشته ایم و از سال گذشته با اعزام بازرس به این مدارس درصدصد جمع آوری اطلاعات دراین خصوص بودیم , دراین بازرسیها مشخص شد که تعداد اینگونه معلمین قابل ملاحظه است , اما درحال حاضر با توجه به دستور رئیس آموزش پرورش مبنی برعدم همکاری مدارس با کارشناسان و بازرسان تامین اجتماعی این موضوع معطل مانده است که بدنبال راه چاره و رفع آن هستیم و بنده و همکارانم آماده هرگونه همکاری جهت رفع این مشکل و رفاه بیشتر حال معلیمن حق التدریس و نیروهای آزاد هستیم.

 

شهرگندمـــ : با توجه به اینکه هر دو سوی ماجرا , آموزش و پرورش و تامین اجتماعی دغدقه حل این مشکل را دارند , پرداخت حق بیمه کارکرد واقعی معلمین حق التدریس و نیروهای آزاد با مشارکت خود آنها راه حلی منطقی بنظر برسد که بار مالی را نه برای مدارس و نه برای معلمین حق التدریس و نیروهای آزاد هم بوجود نخواهد آورد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه