شهرگندمــــ : میلک را همه بخوبی میشناسند و یا حداقل نام آنرا بارها شنیده اند , روستای در نقطه صفر مرزی که بواسطه بازارچه مرزی درکنارش به نامی جهانی مبدل شده است , در نگاه اول  اگر کسی با این روستا آشنایی نداشته باشد احتمالا فکر خواهد کرد این روستا از بهترین امکانات برخوردار است […]

شهرگندمــــ : میلک را همه بخوبی میشناسند و یا حداقل نام آنرا بارها شنیده اند , روستای در نقطه صفر مرزی که بواسطه بازارچه مرزی درکنارش به نامی جهانی مبدل شده است , در نگاه اول  اگر کسی با این روستا آشنایی نداشته باشد احتمالا فکر خواهد کرد این روستا از بهترین امکانات برخوردار است و دارای کمترین کمبود می باشد.

اما در واقع اینطور نیست و اگر پای درد دل مردمان این دیار بنشینیم متوجه میشویم که این روستای بزرگ و جهانی با مشکلات فراوانی مواجه است.

از جمله این مشکلات میتوان به نبود یک روحانی مستقر دراین روستا اشاره کرد , جمعی از اهالی این روستا با ارسال نامه ای به شهرگندمــ خواستار انعکاس و پیگیری این مساله شدند. بنظر میرسد با توجه به شرایط حساس این روستا و بخصوص همجواری با کشور افغانستان باید دراین خصوص هرچه سریعتر چاره ای اندیشیده شود.

متن نامه ارسالی بدین شرح می باشد :
با سلام

روستای میلک که  بزرگترین روستاه شهرستان هیرمند میباشد  و نیز در حساس ترین منطقه مرزی واقع گردیده بدون روحانیست !!!

با توجه به اینکه طبل تو خالی وهابیت در کشورهای همسایه کشور عزیزمان  ایران گوش مسلمین راکر نموده .بر خود واجب دانسته و در چندین نوبت این موضوع را  به گوش  مسئولین محترم شهرستان هیرمند رسانده ایم ولی هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده اند لذا  از مسئولین محترم در استان خواهشمندیم در این خصوص اقدامات عاجل  را به عمل آورند تا مانع از نفوذ تفکرات انحرافی در بین مسلمانان منطقه گردند ,  تا کسانی که از این موقعیت میخواهند به نفع خودشان بهره ببرند دستشان کوتاه گردد و نقشه های شوم وهابیت نقش بر آب گردد.

این روستا علاوه بر نبود روحانی مقیم دارای مشکلات عدیده ای میباشد , از جمله ای مشکلات میتوان به موارد زیر اشاره کرد : در زمان وزیدن کندترین باد آنچه بر سرمردم میریزد آشغال و دود ماشینهای ترانزیت است . 

جاده ترانزیت و وجود بازارچه میلک برای  مردم ستم دیده که زمینهایشان را به متری به قیمت یک کیلو پیاز دادند که شهر ما و روستای ما آباد خواهد شد , چه میباشد ؟

در زمان واگذاری زمینها چه شعارها و حرفهای زیبایی تحویل ماداده شد , فرزندان شما کار پیدا میکنند , این روستا آباد میشود و روستای زیبا تبدیل میشود , و دهها شعار دیگر , که حال هیچ نصیب ما نشده است .

از شما تقاضا داریم به روستای ما بیایید و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شوید.

یارمحمدی , شورای اسلامی روستا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه