سخنان صریح امام جمعه زابل خطاب به استاندار + طرح منطقه آزاد سیستان تحویل مجلس شد

 • کد خبر : 24128
 • ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
سخنان صریح امام جمعه زابل خطاب به استاندار + طرح منطقه آزاد سیستان تحویل مجلس شد

گندمــ پرس : طی گردهمایی با حضور جمعی از معتمدین سیستان , حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل , صفراسلامی مشاور استاندار درامور سازمانهای مردم نهاد , ناظری فرماندار زابل ,  اولین جلسه جهت تشکیل خانه معتمدین سیستان در محل فرمانداری زابل برگزار گردید.     به گزارش گندمـ پرس در این جلسه علاوه بر […]

گندمــ پرس : طی گردهمایی با حضور جمعی از معتمدین سیستان , حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل , صفراسلامی مشاور استاندار درامور سازمانهای مردم نهاد , ناظری فرماندار زابل ,  اولین جلسه جهت تشکیل خانه معتمدین سیستان در محل فرمانداری زابل برگزار گردید.

 

IMG_2953

 

به گزارش گندمـ پرس در این جلسه علاوه بر معتمدین که درخصوص نحوه تشکیل این شورا به ایراد سخنرانی پرداختند و بخشی از مشکلات مردم و مطقه را بیان کردند  , صفر اسلامی مشاور استاندار , حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل , ناظری فرماندار و . . .  نیز سخنرانی کردند.

صفراسلامی مشاور استاندار در این جلسه گفت : این حرکت در نوع خودش بی نظیر است و بعنوان یک حرکت مدنی از سیستان آغاز شده است و حق هم همین است زیرا سیستان در طول تاریخ پرچمداری داشته است.

مردم سیستان در طول تاریخ مردمی هوشمند بوده اند و مسائل زمان خود را به درستی درک می کرده اند و مدیریت می کرده اند , بنده به شما تبریک میگویم که شما پیشواز حرکتی هستید که امیدوارم این حرکت در تمامی شهرهای استان استارت بخورد و ما در تمامی شهرهای استان خانه معتمدین داشته باشیم.

وی همچنین در بخشی از سخنانش به کارکرد سازمانهای مردم نهاد پرداخت و گفت : امروزه عملکرد این سازمانهای رسمی تر شده است و سازمان مردم نهاد را می توان همان سنت ریش سفیدی دانست , بطوریکه شما بدون اینکه کسی به شما امری را تکلیف کند احساس وظیفه می کنید و به کمک مردم خود می آیید.

 

کیخا امام جمعه زابل : مردم سوالات بحقی دارند که باید پاسخ منطقی به آنها داده شود

بنا براین گزارش , حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل اما دراین جلسه بیش از هر زمان دیگری با گلایه از عملکرد دولتمردان استان نبست به سیستان  گفت : مطالبات بسیار زیاد است و در واقع شما باید درد مردم رو به مسئولین برسونید.

وی در بخشی از سخنانش گفت : هر جامعه ای که بیدار بود و ناظر براعمال مسئولینش بود پیشرفت خواهد کرد , مطالبات مردم بسیار زیاد است خصوصا درسیستان که وضعیت آن بسیار بسیار بحرانی است , بحرانی بودن سیستان برهیچ کس پوشیده نیست , حتی با اندک نگاه هم متوجه بحرانی بودن سیستان خواهیم شد.

 

IMG_20150517_113944

 

نفع دیوار مرزی برای مردم چیست ؟

وی درخواستهای مردمی را که در نامه مردم سیستان به رئیس جمهور نیز ذکر شده است بحق دانست و گفت : مرز فرصت است اما در سیستان بعنوان تهدید محسوب میشود , سوال مردم این است که این دیوار مرزی چه نفعی برای مردم دارد , اگر نفع دارد نفعش را به مردم بگویند و اگر ضرر دارد چرا این  دیوار پابرجاست و کنار نمی رود .

مردم سیستان مطالبات زیادی داشتند که مکتوب و شفاهی اعلام کردند اما ندیدیم که مطالبات رسیدگی بشه و نتیجه دیده بشه.

ما گلایه مند هستیم , الحمد لله استاندار محترم ما بسیار محترمانه  هستند و فکر و برنامه های خوبی دارند , میشینن فکر می کنن روی این مطالب  ما تحسین میکنیم این برنامه ها رو , اما ما گله مند هستیم از آقای استاندار , ما بارها فریاد زدیم , بحث کارتهای مرز نشینی رو فریاد زدیم , ما بحث پاس مرزی و تجارت چمدانی رو که میشه با یه حرکت انجام داد , ما این را داد زدیم , اما نمی بینیم نتیجش رو , وضعیت بازار ما بسیار تاسف بار است , کسبه ما مشکل دارند , بازار رونق نداره , بحث اشتغال رو داریم میبینیم , باید ایجاد کارخانجات سرعتش در سیستان به مراتب از جاهای دیگه بیشتر باشه , اگر در شهرستانهای دیگه مردم برای پس انداز تلاش می کنند , مردم سیستان برای زنده ماندن تلاش می کنند.

 

برای احقاق حق مردم با کسی تعارف نداریم

باید تمام تلاش دولت برای رفع مشکل این پابرهنه ها باشه , وقتی مشکلی هم برای کشور ایجاد شد از همین مردم , میرحسینی ها و عالی ها بلند شدند, الان چرا اینها محروم باشه , این داد مردمه , این گریه مردمه , ما با کسی تعارف نداریم , ما گرچه تمامی مسئولین رو برادر خودمون می دانیم من افتخار می کنم به وجود فرماندار محترم , فردی مومن و متعهد , به وجود امثال اقای اسلامی از دیرباز ایشان رو می شناسم از فرهنگیان خوب ما هستند در ضمن اینکه با همه برادر هستم , بی تعارف هم هستیم , چون بحث شخص نیست , بحث جامعهست , بحث تنگه احده , مقام معظم رهبری فرمودند اینجا تنگه احده , یعنی اگر از دست بره , مرز میشه یزد , در تنگه احد که سهل انگاری شد چه ضربه ای به پیکر اسلام وارد شد ؟ باید به تنگه احد توجه ویژه کنند.

 

منطقه آزاد سیستان چه شد؟

سیستان از مناطقی بود که باید بعنوان منطقه آزاد معرفی می شد , اما دیدیم که بوشهر و جاسک و . . . بعنوان منطقه آزاد معرفی شدند , اسمی از سیستان نیست , این جای گله داره , مشکل از جیه , مشکل از تهرانه باید جواب بده , اگر مقصر استانداریه باید جواب بده , ما با کسی تعارف نداریم , وقتی حرف مردم درمیان باشه , با پدر خودم تعارف ندارم , اما بحث جامعه است ما باید روز قیامت جواب این فقرا رو بدیم , کسی که تریبون دستش است فردا پاسخگو باشه

 

اگر قاچاق سوخت برای دولت ضرر داره چرا در بلوچستان جلوی این کار گرفته نمیشه ؟

ما سوالمون این است که کجا شد بحث تجارت چمدانی , این بحث قاچاق سوخت , برخی ها میگن این ضرره برای دولت ,  من میگم اقا بزارید مردم سوخت رو قاچاق بکنند , ضرر کدوم بیشتر است , این معتاد شدن و دزدیها و بزهکاری ضرر نیست ؟

یک دو سه لیتر ضررش برای دولت بیشتره , یا شیشه ای شدن و ناامنی شدن ضررش بیشتره , اگر این ضرره جرا در بلوچستان دیوار نداریم , میلیارد میلیارد آنجا درآمد دارن آنجا مردم , چرا در سیستان این درآمد وجود نداشته باشه , این سوال مردمه , سوال بحق و  منطقیه.

 

درآمد مرز میلک باید در سیستان هزینه شود و جلوی مهاجرت باید گرفته شود

مرز میلک ما چقدر درآمد داره ؟ خوب به مردم باید بگید , همه درآمد آن باید صرف منطقه بشود , نه اینکه به خزانه برود  , سیستان خودش داره از بین میره , چرا پولش باید بره خزانه و خرج جاهای دیگه بشود ؟

جلوی مهاجرت باید گرفته بشه , مهاجرت اگه انجام بشه  , تنگه احد خالی از سکنه می شود و جریان تنگه احد در زمان پیغمبررخ خواهد داد .

 

آبی که از چاه نیمه به زاهدان میره , نفعش برای مردم سیستان چیست ؟

مردم ما سوال دارند , جواب منطقی می خواهند , ما حق مردم رو مطالبه کردیم , ما گفتیم این آبی که از چاه نیمه به زاهدان می رود چه نفعی برای سیستان داشته ؟ چاه نیمه چهارم نباید درست می شد , زابلی که خودش مشکل آب داره نباید این طرح انجام می شد , باید از دریاچه عمان این طرح انجام میشد.

این آب را که سازمان آب به مشترکش میفروشه , چه سودی برای مردم سیستان دارد , چند درصد از قبوض مردم زاهدان اگر برای سیستان درنظر گرفته بشه , ماهیانه میلیاردها تومن به سیستان تزریق خواهد شد.

 

مدیر کل میراث فرهنگی توجهی به سیستان ندارد و بدرد این کار نمیخورد

تعجب می کنم , مسئول میراث فرهنگی تغییر کرده , از زمانی که ایشان تشریف آورده اند آقای گوهری یک تماس به سیستان داشته اند ؟ بنده چند بار درخطبه نام بردم از میراث فرهنگی , حتی به خودشون زحمت یک تماس نداده اند , این نشون میده که این فرد برای این کار بدرد نمیخوره , ایشان اگر مردم میدان می بود می آمد و سوال میکرد که مشکل چی هست طرحهای شما چی هست ؟ , من ایشون رو کمک می کردم , یکی از مسئولین میگفت ایشون دنبال درسش هست و  هفته ای چند روز دنبال درس خودشون هستند , اگر میخوان درس بخونن برن و درس رو بخونن و بعد که درسش تمام شد بیاد.

 

هشدار به مسئولین : کاسه صبر مردم تمام می شود

من اعلام می کنم , هشدار میدهم به مسئولین عزیز که دیگه صبرم داره تموم میشه , اعلام کرده ایم که هیچ مسئولی حاشیه امن خبری نخواهد داشت و هیچ حرف پنهانی از مردم نخواهند داشت , جلوی قاچاق سوخت گرفته شده , اما قاچاق در مقیاس بالاتر در حال انجام است , مردم باید بدانند که این کار توسط چه کسانی انجام میشود , چطور میشه که این برای دولت ضرر نداره اما اگر توسط مردم عادی صورت بگیره برای دولت ضرر داره ؟

 

صفر اسلامی : طرح منطقه آزاد سیستان از دولت تحویل مجلس شده است

در پایان صفر اسلامی مشاور استاندار در پاسخ به سخنان امام جمعه زابل گفت : بنده امروز جلسه ای با جناب استاندار دارم که قطعا همه این موارد را بیان خواهم کرد

در رابطه با منطقه آزاد هم باید خدمت شما عرض کنم که بنده هم درقالب سیستم دولتی  و هم درغالب سیستم غیردولتی پیگیری منطقه آزاد به جد انجام شده و از دولت خواستم که این کار انجام شود.

تا جایی که بنده اطلاع دارم دولت کارش را انجام داده و طرحش در داخل مجلس است که در دستور کار قرار بگیرد. بحث میراث فرهنگی را هم که ایشان فرمودند ان شالله فردا با مدیر میراث فرهنگی جلسه ای برگزار خواهم کرد و این موارد را پیگیری و از ایشان درخواست خواهیم کرد.

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=24128

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 51در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵۱
 1. احسنت آقای کیخا … ما به شما افتخار میکنیم امیدواریم خداوند شما را نصرت دهد تا با انجام کارهای صادقانه خود موجحب رفاه حال مردم شوید . و امیدوارم اون مسئولینی که خودشون زدن به خواب بیدار بشن از این خواب . صبر مردم خدا نکنه تموم شه . همه چیز دست مردم

 2. خدا رو شکر. خدا امام جمعه رو حفظ کنه این منطقی ترین مطالبه بحق مردم سیستان هست که از زبان یک مسئول بیان میشه

 3. سلام:تشکرمیکنم ازامام جمعه عزیز که حرف دل مردم سیستان رابیان میکنند.وپیگیرمشکلات این مردم مظلوم هستند.وای کاش همه مسئولان شهرمون قوی وقدرت بیان داشتند ای کاش.

 4. به نام خدا
  با سلام
  از امام جمعه محترم و عزیز سیستان تشکر می کنم .
  (زابلی که خودش مشکل آب داره نباید این طرح انجام می شد , باید از دریاچه عمان این طرح انجام میشد.)
  اگر خبر زیر را مطالعه بفرمایید سخن امام جمعه عزیز سیستان را تایید خواهید کرد .
  کارشناسان آب و هوا: پانزده سال فرصت داریم!
  این کارشناسان برای افزایش کره زمین یک سقف دو سانتیگرادی در نظر گرفته‌اند، چون افزایش بیش از دو درجه عواقب فاجعه‌باری برای بشر و محیط زیست خواهد داشت.

  دیروز (یکشنبه ۱۳ آوریل، ۲۴ فروردین) “مجمع بین‌المللی تغییرات اقلیمی” (IPCC) خلاصه سومین قسمت گزارش خود را درباره آب و هوای کره زمین در ۳۳ صفحه منتشر کرد.

  فرصت پانزده ساله
  هر چه حرکت از سوخت‌های فسیلی به سمت انرژی‌های پاک و تجدیدشونده کندتر باشد رسیدن به اهداف سازمان ملل سخت‌تر و گران‌قیمت‌تر می‌شود.
  با روند فعلی تا سال ۲۱۰۰، دمای زمین ۳.۷ تا ۴.۸ درجه سانتیگراد افزایش خواهد داشت و سطح آب دریاها ۲۶ تا ۸۲ سانتی‌متر بالا خواهد آمد که این به گفته متخصصان “فاجعه‌بار” خواهد بود.
  دراین گزارش در نمودار نقشه جهان مشاهده می کنید که تاثیر تغییر اقلیم (گرم شدن کره زمین ) بر منطقه ایران فشار بر منابع آبی ایران خواهد بود .
  استاندار محترم جناب آقای علی اوسط هاشمی برنامه ریزی شما برای این مشکل (فشار بر منابع آبی ایران ، مخصوصا منطقه سیستان ) چیست ؟
  منبع خبر:
  http://fararu.com/fa/news/186310/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%A8-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%D9%86%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%81%D8%B1%D8%B5%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85

 5. خدا وکیلی وقتی شهر سوخته ثبت جهانی شد/و ما انتظار داریم به این اثر نگاه جهانی شود/خود ما چه برنامه ای به موازات این کار داشته و داریم/اینکه بیاییم فقط نگاه کنیم و برگردیم اقای مدیر کل نشد کار/.حقیقتا برنامه ای برای استفاده از این میراث نداریم. ایا نباید شرمنده شویم در فلان کشور در یکی از ریگستان های ان روزانه ده پرواز بین المللی نشست و برخاست می کند تا مردم از این ریگستان ها بازدید کنند ولی ما برای میراث پر افتخار خود سند توسعه و استفاده مفید نداشته باشیم/تا کی باید صبر کنیم/اگر اقای…نمایندگان وقت پول ساخت این مجتمع را در شهر سوخته نمی گرفتند همان را هم نداشتیم/این مفهومش اینست اگر همت می کردیم اقدامات زیربنایی بیشتری ایجاد می کردیم.

  • نوشتن برنامه وظیفه میراث فرهنگیست دیگر , مگر غیر از اینه ؟
   ریگستانها رو گردش گرها بازدید میکنن , سامان دهی گردشگر با چه ارگانی هست ؟

 6. حرف حق را باید گفت ، احسنت و آفرین بر امام جمعه شهرمون ، الحق که اگر تمام مردم با شما هم صدا شوند به خواسته هایمان خواهیم رسید، وای بر مسولینی که از خدا و آخرت ترسی ندارند ولی از بندش چند برابر ، وای بر شماها….

 7. ما سیستانیها فقط به گذشته خود افتخار می کنیم ! اگر مثل …………………… ! آنموقع سیستان گلستان می شد. تا حالا ما را به بهانه اینکه سیستانی…………………….هندوانه خیلی درشتی زیر بغلمان گذاشته اند ! باید انتظار شرایط بدتر از اینها داشته باشیم. هر کارخانه که در استان باید درست بشه سهم همسایه جنوبی می باشد ! سیستانی که صداش در گلو خفه شده و اگر باغیرت پیدا شود و فریاد بزند ، هزار تهمت و انگ زدن ها شروع می شود

 8. همشهریان عزیز
  سلام
  با عرض ادب،به حق که امام جمعه محترم سیستان نشانه بارز یک فرد باخدا و مومن هست،و روز به روز نزد مزدم سیستان محبوب تر می شوند.در واقع امر حق با ایشان هست،راه حل های برون رفت از بحران وجود دارد ولی حرکتی برای خارج شدن از بحران انجام نمی شود،مردم نیز مثل جناب امام جمعه باید مطالبه گر شده و با ایشان هم صدا شوند.
  با تشکر

 9. امروز با خوندن این مطالب بغض گلومو گرفت از اینکه مجبورم در بین مردمی زندگی کنم که مردمش ملیون ها تومن فقط برای خوش گذرونی خرج می کنند اما مردم زادگام حتی مشکلات معیشتی دارند.وقتی از من کاری بر نمی یاد حداقل آرزو کردم کاش می شدامروز برگردم و یکی از همین مردم بشم .اگه قراره رنجی باشه همه با هم بکشیم و اگه قراره خوشی باشه همه با هم لدت ببریم.
  امام جمعه محترم و گندم پرسی های عزیز واقعا امروز از خدا می خوام که مشت های محکم تری برای بیدار کردن این مسعولین به خواب زده ، بهتون بده.

  • سلام حامد عزیز , ان شالله بزودی برگردی و بتونی تاثیر گذار باشی البته به یاد داشته باشی که پس از ورود برای ماندگاری راه سختی در پیش داری که هم با طبیعت باید بجنگی و هم با کسانی که طبیعتی دارند که نخبگان را فراردی دهند

 10. درود بر ناجیان و سرداران نجات سیستان امام جمعه حاج اقا کیخا و………………..

 11. مدیر پروازی . متأسفانه مثل اینکه اینجا در این استان قحط الرجال هست که به کسی که مدیرکل می شود یکسری امتیازات هم باید داده شود . حتماً برای خودشان مأموریت می زنند هم حق مأموریت می گیرند هم پول بلیط پروازشان رایگان در می آید تحت عنوان پیگیری محوله . اگر مأموریت نزنند که باید مرخصی بگیرند که قطعاً اینطور نیست این هم از مدیران انتصابی جناب استاندار .

 12. سلام
  تشکر فراوان دارم از شما امام جمعه محترم حرف دل را گفتید

 13. سخنان امام جمعه معزز زابل تن آدم رو به لرزه در میاره درود بر این همه شجاعت و جوانمردی ایشان الحق که فرزند پاک سیستان هستند ، امیدواریم با این سخنان وجدان خفتۀ بعضی ها که عمداً خودشان را در مقابل فقر و مظلومیت مردم سیستان به خواب زده اند و لبخند به لب دارند بیدار شود . نتیجه اینکه بعضی ها برای کسب ثروت و پست و مقام دنیوی به این استان آمده اند و قصدشان خدمت به مردم و رفع محرومیت نیست .

 14. خداروشکرکه امام جمعه عزیزتنهاکسی هستن که این قدر قاطع ومنطق حرف میزنن وازمسولین درراس بیشتربه فکرماسیستانی هاهستن وحرف دل وزبان مردم راگفتن بنده کمال تشکرازایشون دارم خداحفظش کنه

 15. واقعا ما مردم سیستان کلافه شدیم/چرا علیرغم قول و مصاحبه و پیامک و…..صدها روش دیگر/توسط اقا و خانم نماینده طرح ارتقا میراث فرهنگی سیستان به اداره کل از درون مجلس که راهکار نهایی است تهیه نشد/خود این عزیزان گفتند ما در حال تهیه طرحی هستیم /لطفا به مردم گزارش بدهند طرح کجاست ؟ چند متخصص سیستانی روی طرح نظر دادند/مراحل بررسی ان به کجا رسیده ؟ قرار است یک فوریتی یا دو فوریتی و یا به صورت عادی در مجلس بررسی شود؟

 16. سلام و درود بر امام جمعه فهیم سیستان. آقاجان مشکل دست خود استانه اینا نمیخوان سیستان خوب بشه.همه چیز در سیستان در حد صورتجلسه هست و کار عملی در جای دیگر. اخر چرا سیستان را استان جدایی اعلام نمیکنند مگه از استان البرز و یا قم کوچکتره در 23/1/92 سیستان استان اعلام شده.برای منطقه آزاد هم هیچ کاری نشده این کارها برای فریب مردم سیستان است.میگن تجار افغانی استقبال نمیکنند حرفی بی اساس است.باید با قدرت بیشتری کار پیگیری بشه از دفتر مقام معظم رهبری. خدا حفظت کنه

 17. دوستان عزیز و سایتهای خبری و مردم ولایتمدار و روشنفکران و عزیزان این نکته رو بدانید طرح منطقه آزاد توسط نمایندگان این دوره مطرح شده و حال پس از طرح و تصویب در شورای مناطق آزاد و حتی موافقت هیبت دولت این طرح باید به مجلس برود و طبق قولی که دکترسیدباقرحسینی این دلاور مرد سیستان از نماینده های کشور گرفتند این طرح اجرا و تصویب میشود سیدباقرحسینی اگر بتواند با توجیه طرح و گرفتن آرای موافق در مجلس بدانید بزرگترین خدمت رو به سیستان کرده و نامش مانند امیرکبیر جاودان خواهد ماند سیدباقرحسینی گفته قول اکثر نمایندگان مجلس رو گرفته انشاله بتونه سیستان رو نجات بده و نامش رو در اذهان سیستانیان ماندگار کنه از همه مسوولین و سایتهای خبری خواهشمندیم با سیدباقرحسینی همکاری کنند ایشون با دلگرمی کامل این طرح رو اجرایی کنه مناطق دیگر کشور 15 سال منطقه آزاد شدنشون طول کشیده ولی سیستان با تلاشهای یکه تاز سیستان دکترسیدباقرحسینی در مدت کمتر از سه سال نزدیک اجرا شده ممنون از همه بزرگواران سیستانی

 18. سلام ضمن تشکر از امام جمعه معزز و پرتلاش سیستان. این کلمات از لسان ایشان زیبا، پرمحتوا و مسوول مقابل را وادار به پاسخگویی میکند، چرا؟ پس چی شد؟ چیست؟ و… اجرک الله .

 19. سرم فدای احمدی نژاد البته ده روز روی فرم نبود

 20. ای کاش در هر استان5نفر مانند شما میبود.

 21. ازامکانی که ماداریم بلحاظ تاریخی میتوانیم بهترین درامد را برای سیستان بجود اوریم فقط مرد میدان میخواهد.

 22. اینکه که میگن تجار افغانی استقبال نمی کنند حرف ………………….. چطور زمانی که مرز باز بود و کالا از اونطرف می آمد بازار زابل رونق داشت . فکر کردن بلکه با یک عده دهاتی و بیسواد……………طرف هستند که این حرف ها رو تحویل میدن .

 23. سلام ضمن تشکر از امام جمعه معزز و پرتلاش سیستان. این کلمات از زبان ایشان زیبا، پرمحتوا و مسوول مقابل را وادار به پاسخگویی میکند، ازشجاعت وبی باکی وحق گویی شما بی نهاین سپاسگزاریم

 24. جناب استاندار این بهانه ها و حرف ها دیگر کهنه و نخ نما شده اند . شما با افراد تحصیلکرده ایی سرو کار دارید که به راحتی فرق بهانه و شعار را با واقعیت متوجه می شوند . تجار افغانی استقبال نمی کنند. حتماً تجار کشور آفریقایی فقیر و توسعه نیافته ای چون تانزانیا که شما با پول بیت المال آنجا رفته و عکس یادگاری انداخته اید خوب استقبال می کنند .

 25. مدیران انتصابی جناب استاندار پروازی و سرگرم امورات شخصی از کار درآمده اند . ایشان گفتند مدیری متخصص و مجرب برای میراث فرهنگی استان آورده ام پس چی شد این همه تعریف و تمجید کجا شد مدیر متخصص .

 26. فرمایشات امام جمعه محترم بدل مینشیندباهرمطلبی که تاکنون گفته شده قابل مقایسه نیست

 27. چرا بزرگواران، خدمات و بودجه های دولت گذشته را برای سیستان از یاد برده اید و همراه دولتمردان بی تدبیر و برنامه، فقط دولت گذشته را مقصر می بینید. ایا تا حالا از خود پرسیده اید در این دو سال چقدر از بودجه های عموانی سهم سیستان شده است؟؟؟
  و اگر اقدامات شما و امثال شما در حذف دکتر دهمرده از استانداری نبود حالا نه تنها سیستان که کل استان این مشکلات و بدبختی ها را نداشت ….

 28. با تشکر از امام جمعه از احساس مسولیت و وظیفه شناسی ، امید که ما سیستانیها قدر شناس باشیم . اما در اخر امیدواریم که این تلاشهای بزرگوار بعد از اسفند 1394 پایان نیابد چون تاریخ جاودانه می سازد انسانهای بزرگ را و نابود می سازد افراد کوچک را

 29. من خودم را در این حد نمی دانم که خدای ناکرده راهکاری به امام جعمه معزز زابل ارائه دهم آنچه درج می نمایم فقط نتیجه صبوری بی حاصلی است که در مقابل استاندار نشان داده ایم. امام جمعه الهی-سیاسی زابل شما که تنها روزنه امید مان در دوران استیلای دولت تدبیر وامید هستید،به نظر می رسد زلال پاک سخنان شما در سنگ خاره سرسپردگی جناب استاندار،اثر گذار نیست. عاجزانه تقاضا دارم به نحو مقتضی تاریخ مشخصی برای نمایان شدن اثر بخشی اقدامات استاندار مشخص نمایید وچنانچه ، ایشان باز هم با ……….. نظیر آنچه در جوابیه اعلامی به گندم پرس از ایشان مشاهده شد،در قبال مسئولیت های محوله بی اعتنایی نمودند به نمایندگی از مردم سیستان وبه همراه جمعی از فرهیختگان استان خواستار عزل ایشان شوید.به نظر می رسد صبوری مردم ما و نرمش مسئولین و رافت اسلامی شمانه تنها ایشان را متوجه سنگینی مسئولیت یک استاندار ننموده است که درانجام اقدامات سیستان سوز استوارتر شده اند.

 30. با تشکر از امام جمعه بر حق سیستان ما همواره در کنار ایشان هستیم تا اخرین لحظه و اگر لازم باشد علیه مسئولین به پا خواهیم خواست

 31. سلام…نیشگون محکم
  درود بر مرد حرف و عمل…برعکس بعضی ها فقت حرف

 32. متاسفانه در زاهدان مدیرانی غیر بومی گذاشتند نه تجربه دارند ونه دلسوز و ساعت 11 سر کار می آیند اگر اینان تا دلسوز بودند بعد از 36 سال شهر و استان ما آباد می شد آقای استاندار بومی دفاع کرد و در دفاع مقدس واقعا جانانه جنگید و لی حالا شما غیر بومی ها را می آورید که نیروهای خدماتی را از شهر خودشان آوردند اینان هستند که در اشرار پروری استان نقش دارند

 33. غیر بومی ها به فکر استان نیستند اگر به فکر بودند استان بعد از 36 سال از انقلاب آباد می شد.

 34. در دانشکده فنی زاهدان دختران و پسران تمام نیروهای خدماتی از استان دیگر که همه ………………… هستند جذب شدند . سازمان بازرسی کجاست . نظارت کجاست . الان هم مدیر ….

 35. دیار رستم. را دریابید و گر نه ………………..

 36. تشکر از سخنان امام جمعه محترم و اما بعد… انتقاد و ابراز نارضایتی از عملکرد کلیه مسئولین اجرائی،نظامی،امنیتی و قضایی استان از سوی هر فرد دلسوز ایرانی اشکالی ندارد و ظاهرا” در قانون اساسی نیز این امر آزاد شمرده شده ولی بد نیست که بجای کوبیدن مدام این ارگان و یا شخص و یا ارگان و شخص دیگر راه حل علمی و عملی برای عمران و آبادی استان سیستان و بلوچستان ارائه شود!در همین مساله میراث فرهنگی که جناب امام جمعه ظااهرا” بسیار روی آن حساس هستند می شود با گفتگوی دو یا چند جانبه و جلسات موثر سرمایه گذار یا سرمایه گذاران بومی یا کشوری ومنطقه ای را به استان عزیز آورد و با احداث هتل یا تفریگاهی متناسب با طبیعت استان و رایزنی موثر با سفارتخانه های ایران در مناطقی از دنیا که به طبیعت و آثار باستانی استان علاقه مند هستند راهکاری عملی ارائه کرد. نه اینکه منتظر باشیم تا آقایان مدیران بانک ها یا شرکت های مختلف در سطح استان دلی برای این سرزمین گرم و تفتیده بسوزانند!(که این عزیزان نگران چیزهای دیگری هستند تا گرسنگی و بی لباسی وبی سرپناهی حاشه نشینان و روستائیان کم درآمد این سرزمین )مردان و زنان بومی استان با همدلی و نه حسادت،بخل کینه و دشمنی های خود ساخته یا برون ساخته می توانند اعتبار و رونقی به کسب کار استان دهند و لا غیر!!!

 37. این نمونه ای است از کارهایی که می شد در استان سرافراز سیستان و بلوچستان انجام داد ولی متولی درستی برای آن نیست!نرخ تورهای از تهران به کویر؛ از 72 هزار تومان تا 845 هزار تومان
  کویرگردی چقدر پول می‌خواهد؟ +جدول‌قیمت
  برای رفتن به کویر با تور هزینه‌ای که باید پرداخت شود بسته به تعداد روز و امکانات رفاهی تور و مناطق قابل بازدید متفاوت است. هزینه این سفر برای هر نفر از 72 هزار در یک روز تا 845 هزار تومان برای پنج روز متفاوت است.

  کویر این روزها به جاذبه گردشگری خوبی بدل شده است. تا چند سال پیش خیلی‌ها معتقد بودند کویر هیچ خاصیتی ندارند و باید برای بیابان‌زدایی هزینه‌های کلان کرد اما کمی بعد با توسعه صنعت گردشگری همه چیز تغییر کرد. حال در بیابان و کویر می‌توان تجربه‌های ناب داشت. تجربه‌هایی که هیچ‌جا قابل دسترس نیستند.

 38. به علت مسائل سیاسی قرار نیست سیستان منطقه آزاد بشه در حالی که اردبیل ، مهران ، جاسک ، بوشهر . خرمشهر و…. بعد از پیگیری مردم سیستان برای ایجادمنطقه آزاد در سیستان و پافشاریشون بر این مسئله تبدیل به منطقه آزاد شدن!!! مردم سیستان تا اطلاع ثانوی سر کار هستن!!! البته سالهاست که سرکارن!!!!!!!!مردم سیستان هم دیگه کاسه صبرشون لبریز شده تا کی میتونن سرکار باشن به همین خاطر هم دارن مهاجرت میکنن البته خیلی ها در 3 و 4 سال اخیر مهاجرت کردن !!!زابل از کوچکترین شهرهای خراسان های سه گانه هم عقب تر هست از هر لحاظ چه فضای شهری ، چه از نظر دارا بودن کارخانجات گوناگون ، بهره مندی از خدمات شهری ، بهره مندی از خدمات فرهنگی ، مراکز فروش و دهها مورد دیگر!!!

 39. سلام ضمن خسته نباشید به امام جمعه سخت کوش وپر تلاشمون عزیزی که با تمام وجود شان از هیچ کوششی جهت تحقق اهداف در تمامی موضوعات از دریغ نمی کند حا ج آقا،ای کاش چند سال پیش سکاندار این مسئولیت گمارده می شدید حالا باید شما بی وقفانه تلاش کنید تا این همه بی توجهی ها،عقب ماندگی ها و… را جبران کنید انتظار معجزه ندایم همین که می بینیم انصافا شما چه در پشت تریبون امام جمعه ،چه در جلسات مختلف ،وجه در نزد خود مسئولان صادقانه وبدون تعارف شجاعانه فریاد بر می اورید ومشکلات سیتان را از مسئولان مطالبه می کنید احساس می کنیم که دادرسی داریم که دغدغه دارد حرف مردم را گوش می کند وحرف انها را از لسان خویش مسئولانه بیان می کند ، سخن برای گفتن هزار……. اما سخنی با سیستانیان غیور عزیزان ،بزرگواران آنجه برای ما سیستانیان مظلوم که این مظلومیت ثمره عدم مطالبه گری ما شهروندان از مسئولان است وآن نیز به این خاطر که داریم بیش از حد ازخود صبوری نشان می دهیم باید فکر کنیم که این صبوری ما باعث خواهد شد که مورد سوال نسل های آینده قرار می گیریم آنان از ما سوال خواهند کرد که گذشتگان ما چرا اینقدر بی خیال بهبودی وضعیت دهشت بار دیار خود بودند تنها چشم نباید به این داشت که امام جمعه فقط یک تنه به رفع مشکلات بپردازذ این خوب است اما تکلیف ما در اینباره چیست بیاییم مسئولانه در هر لباس وهرکجای ایران اسلامی وحتی خارج از کشور که هستیم کمر همت در راستای اینده بهتر برای سیستان عزیز ببندیم،…..

 40. در صورت ادامۀ این روند از سوی استاندار و بی تفاوتی ایشان نسبت به سیستان می بایست درخواستی جهت عزل استاندار با امضإ معتمدین و ریش سفیدان و نمایندگان سیستان خدمت ریاست جمهوری ارسال شود .

 41. برخی از دوستان در نظراتشون گفته اند نباید از مسئولین انتقاد کرد. اما دوستان مثل اینکه سخنان امام جمعه معزز زابل را که هر هفته پس از برگزاری نماز جمعه در سایت گندم پرس منتشر می شود ، مطالعه ننموده اند . امام جمعه معزز زابل اتفاقاً انتصاب مدیرکل جدید میراث فرهنگی را که ظاهراً فردی متخصص در این زمینه بود را به فال نیک گرفتند . امام جمعه معزز زابل بارها در سخنانشان به این موضوع اشاره نموده اند که شهرسوخته بهشت باستانشناسان است و در صورت توجه و مدیریت صحیح می توان به راحتی از بابت آن برای منطقۀ سیستان درآمد و اشتغال زایی داشت . ولی مثل اینکه مدیرکل میراث فرهنگی که سرگرم تحصیل و تدریس خودشان می باشند و به مدیرکلی میراث فرهنگی استان به عنوان شغل دوم نگاه می کنند به سخنان امام جمعه معزز زابل در این رابطه بی توجه بوده اند . امام جمعه معزز زابل هم بارها در سخنانشان به این نکته که با مسئولین کم کار هیچ تعارفی ندارند اشاره نموده اند .

 42. آیا کسی است که به سخنان امام جمعه محترم زابل لبیک بگوید

 43. سلام باتشکر از امام جمعه محترم و فهیم وموقعیت شناس سیستان . خداوند به ایشان عزت پایدار عنایت فرماید . اما برادر گاودار چرا این همه با احمدی نژاد مظلوم بدهستی مگر به قول سیستانیها جوال تره سوراخ کرده لعله جو. کمی ارامتر حرکت کن به زمین می خوری با این شتاب .

 44. دکترعلی شریعتی:ازکسانی که موافق من بودند چیزی یاد نگرفته ام.انتقاد دلسوزانه برای اصلاح امور
  خیلی خوب است …

 45. امام جمعه ی محترم سلام علیکم.
  شما که به استاندار تذکر می دهید چرا به رییس دبیرستان ………………… که سر جلسه امتحان ما را با عناوین حیوانات صدا می زند تذکر نمی دهید. ده بار گفتیم یک بار تذکر بدهید.بیچاره دانش آموزان چهارم دبیرستانی را که آنجا امتحان نهایی می دهند که علاوه بر خودشان به پدر هایشان هم فحش می دهد. یا امام زمان خسته شدیم از اهانت شنیدن . کجایی زودتر بیا. به خدا بیا.داد ما ضعیفان را بگیر.