گـفتگـوی اختصاصـی با عـادل مـزاری/ قضیـه نامگـذاری خیابانی به نام “سیستان”در پایتخت به کجـا رسید؟

 • کد خبر : 29271
 • ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۱
گـفتگـوی اختصاصـی با عـادل مـزاری/ قضیـه نامگـذاری خیابانی به نام “سیستان”در پایتخت به کجـا رسید؟

گندمـــــ پرس : سلام خدمت شما جناب آقای مزاری ، خدمت شما رسیدیم بابت پیگـیری مـوردی که از طــرف مردم بیان شده بود و آن هم قولی بود که شما داده بودید کـه با جناب قالیباف صحبت می کنید مبنی بر نامگـذاری یکی از خیابانهای تهران به نام “سیستان “هست ، میخواستیم ببینیم که این […]

گندمـــــ پرس : سلام خدمت شما جناب آقای مزاری ، خدمت شما رسیدیم بابت پیگـیری مـوردی که از طــرف مردم بیان شده بود و آن هم قولی بود که شما داده بودید کـه با جناب قالیباف صحبت می کنید مبنی بر نامگـذاری یکی از خیابانهای تهران به نام “سیستان “هست ، میخواستیم ببینیم که این مورد به کجا رسید؟

 

عادل مزاری

عادل مزاری : با عرض سلام خدمت شما و همه مردم و تیم گندمـــ پرس ــ  ببینید در تهران تقریبا به تعداد همه شهرهای کشور نامگذاری شده است مثل همین پارک (محل برگزاری نخستین همایش ملی هنر و ادب سیستان) که به نام ایرانشهر هست، خیابان هم به نام ایرانشهر داریم و یک خیابان ایرانشهـر هم اخیرا در منطقه 22 نامگـذاری شده ولی در مجموع آن چیزی کـه ما میخواستیم مثل اتوبان کردستان که یکی از اتوبانهای اصلی تهران هست باشه و هنوز جایی رو مشخص نکردیم ؛ البته ما خیابانهای کوچک داریم به نام زاهدان و زابل بزنیم ولی هدفمون این بود که در یکی از خیابانهای اصلی منطقه 22 باشه که به عنوان مثال اگر اسم خیابان اصلی “سیستان” باشد خیابان‌های فرعی به نام شهدای سیستام مثل شهید میرحسینی،شهید عالی یا مثلا شهرهای کوچک سیستان نامگذاری شود ولی متاسفانه هنوز به نتیجه نرسیده است .

 

 

من پیشنهادم اینه که نمایندگان مردم این مورد را پیگیری کنند،ما یک مشکلی که در تهران داریم اینه که یه روز یکی از نماینده های ما یکی از خانم های همشهری را برای کار پیش من فرستاد و بعد من به ایشون زنگ زدم و گفتم که حدود 40 تا از بچه های استان را توی مجموعه شهرداری آوردم و سقف درخواست های من هم پر شده است و گفتم شما باید پیگیری کنید،شما باید 5 تا نماینده بیایید پیش دکتر قالیباف ،شما بخواهید مثلا بگید 5 تا سهمیه به بچه های ما بدید،ما این همه جوان تحصلیکرده بیکار در تهران داریم از همشهریها و هم استانیهای ما.

 

 

حالا این یه بحثیه که من میگم در رابطه با این موضوعات مثل نامگذاری و به کار گیری بچه ها باید پیگیری بشه. ما بچه های توانمندی داریم ولی متأسفانه میدان به آنها داده نشده است ، لذا من درخواستم اینه که نخبگان استان و همه این رو مطالبه کنند ، یعنی من دیگه زبانم مو در آورده از بس برای مطالبات استان توی تهران پیگیری میکنم و متأسفانه خیلی حمایت نیست .

 

 

گندمـــــ پرس : پس قطعا این کـار (نامگــذاری) انجـــام مــی شــود ؟

 

عادل مزاری : بله قطعا انجام می شـود ،الان برای خیلی جاها گذاشتن ولی ما سعیمان این است که جایی درستی باشد که ارزش داشته باشد ؛  متاسفانه حمایتی صورت نمیگیره،ما پیشنهاد دادیم توی همین پارک هنرمندان بیایند و تندیس استاد رئیس الذاکرین و شیر محمد اسپندار که از مفاخر استان هستند ساخته و نصب بشه که متاسفانه کم لطفی میشه .

 

درسته که من قبول ندارم یک دست صدا ندارد،نه اینطور نیست اتفاقا یک دست صدا داره،باید تلاش کرد که مثلا خود همین سایت شما بالاخره حضوری داره و داره کار میکنه ، بالاخره هر صدایی تلاءلویی دارد و به گوش میرسه ولی وقتی چند تا صدا و یا چند تا دست با هم بشوند قطعا تاثیر بیشتری دارد و این خواهشی هست که من از نخبگان استان دارم ،بالاخره فرق مردم عادی با افراد روشنفکر همینه که پیگیری کنند،دوندگی کنند و تلاش کنند .

 

 

گندمـــــ پرس : و آخرین سئوال ما اینه که نظرتون را در قالب یک جمله درباره مهمترین دلیلی که سیستان را به این حال و روز انداخته بیان کنید،؟

 

عـادل مـزاری : تنهـا دلیل بوجـود سوء مـدیریت است .

 

 

گندمــــ پرس : ممنون از اینکه وقتتون را در اختیار ما قرار دادید .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29271

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. با سلام…..عجب مصاحبه سنگینی…

 2. عادل خان وقتشه دینت رو به مردم ادا کنی و کاندید مجلس بشی و در سطح کلان و بالاتر خدمت به مردم مظلوم استان بکنی
  از شما خواص انتظار بیشتری میره
  منتظر حظور شما در انتخابات مجلس سیستان هستیم

 3. باید در سیستان هم خیابان هایی رو به اسم شهید سردارحبیب لکزایی و شهید طلبه نعمت الله پیغان و شهید خدا کرم نام گذاری شود از امام جمعه محترم و انقلابی سیستان هم تقاضا میکنم این قضیه رو پیگیری بکنن

 4. نقش و زحمات ایشان بیش از نمایندگان مجلس برای استان بوده است. خدا حفظش کنه

 5. تشکر از اقای عادل مزاری و نماینده محبوب محبوب سیستان دکترسیدباقرحسینی

 6. گندم پرس ممنونم، این مصاحبه واقعا دغدغه ی من بود. یه میدون بنام آیت الله العطمی سیستانی داریم اما همیشه دوس داشتم یک بزرگراه بنام زابل تو پایتخت ببینم،امیدوارم که محقق شه. جالبه که بنام اکثر شهرهای جنوب استان هم خیابون وجود داره تو تهران اما نامی از زابل جان نیست.

 7. جناب عادل خان که اصالتاً بیرجندی هستند .و احتمالاً قالیباف به این دلیل که می داند ، که سیستانیها هیچ دل خوشی از دولت تدبیر ندارند می خواهد رأی مردم سیستان را در دورۀ بعدی انتخابات ریاست جمهوری داشته باشد .