گندمـــــ پرس : اهــالــی روستای کــرباسک با ارسـال نامه ای به گندمـــ پرس از مسئولین آمــوزش و پرورش شهر بنجار گــلایه نمودنـد .   متن نامه ارسالی بدین شرح  می باشد :   با سلام با شش ساله شدن مدارس ابتدایی، متاسفانه چندین سال است دانش آموزان دبستان مهدیه ی کرباسک به صورت مختلط (پسر و […]

گندمـــــ پرس : اهــالــی روستای کــرباسک با ارسـال نامه ای به گندمـــ پرس از مسئولین آمــوزش و پرورش شهر بنجار گــلایه نمودنـد .

 

متن نامه ارسالی بدین شرح  می باشد :

 

با سلام

با شش ساله شدن مدارس ابتدایی، متاسفانه چندین سال است دانش آموزان دبستان مهدیه ی کرباسک به صورت مختلط (پسر و دختر در یک فضای آموزشی) درس مـی خوانند و روزی نیست که گــزارشی از مصدومیت محدود و مشاجره ی دختران و پسران در دبستان مهدیه ی کرباسک به خانواده ها نرسد.

 

در تابستان امسال مردم روستا از ریاست محترم آمـوزش و پرورش بنجار طی درخواستی با دهها امضاء خواسته بودند دختر و پسر را در این آموزشگـاه تفکیک کند که با فرا رسیدن مهـر هیچ ترتیب اثری به این درخواست خانواده ها داده نشده است.

 

هــرساله تعــداد بسیار زیادی از خــانواده ها که توانایی و تمکن مــالی دارند فرزندانشان را به مدارس شهر زابل با مشکلات فراوان می برند.و امسال یکی از اهالی برای فرار از مدرسه ی مختلط مجبور شده به خاطر عدم پذیرش دختر خردسال پایه ی سوم ابتدایی اش در مدارس حوزه ی جنوبی زابل و نزدیک به روسـتای کرباسک فــرزندش را به یکی از مدارس ابتدایی خیابان مطهری (پادگان) ببرد که مشکلات زیادی نیز برایشان ایجاد کرده است.

 

لازم بذکــر است اکثر دانش آموزان کـرباسک که به خاطر اختلاط پسر و دختر راهی شهر مدارس شهرستان زابل می شوند از نخبگــان علمـی روسـتا هستند.

 

با تشکـر

اهالی روستای کـــرباســک

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه