گـــزارش تفصیـلی افـتتاحیـه نخسـتین همـایش ملـی ادب و هنـر سیستـان

  • کد خبر : 29002
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱:۳۰
گـــزارش تفصیـلی افـتتاحیـه نخسـتین همـایش ملـی ادب و هنـر سیستـان

گندمـــــ پرس : دومیـن روز هـمایش ملـی هـنـر و ادب سیستان درحــالی به پایان رسید کـه در این روز اهالی خـانه هنرمنـدان با شـور و شـعف خـارق العاده ای از این مراسم استقبال کـردند.     به گـــزارش گندمــــ پرس ، پس از یک روز تاخیر در برگـزاری افتتاحیه، مـردمی که برای نظاره فرهنگ و […]

گندمـــــ پرس : دومیـن روز هـمایش ملـی هـنـر و ادب سیستان درحــالی به پایان رسید کـه در این روز اهالی خـانه هنرمنـدان با شـور و شـعف خـارق العاده ای از این مراسم استقبال کـردند.

 

DSC_0235

 

DSC_0181

به گـــزارش گندمــــ پرس ، پس از یک روز تاخیر در برگـزاری افتتاحیه، مـردمی که برای نظاره فرهنگ و تمدن سیستان خود را به پارک  هنرمندان رسانده بودند،امـروز شاهد افتتاحیه ای باشکـوه بودند.

 

DSC_0258

 

 DSC_0246

 

در این مـراسـم که با اجــرای سلطـانعلـی جهـانتیغ و تعـابیر و تصـویرسـازی بسیار زیبایی از سیستان از طرف این عزیز آغاز شد که تشویق حضار را در پی داشت .

 

در ادامـه مـدیر همایش برای عرض خیرمقدم پشت تریبون قرار گرفت و از تلاش سیستانیهای کل کشور و علی الخصوص استانهای سیستان و بلوچستان،خراسان(شمالی،رضوی،جنوبی) ، گلستان و تهـران برای برگــزاری این همایش بزرگ تقـدیر و ابراز امیـدواری کـردند کـه بتوانند چهـره واقعـی سیستان را به نمایش بگـذارند نه آن چیزی کـه برخـی رسانـه هـا نشان میدهند.

 

۲۰۱۵۱۰۱۰_۱۷۱۹۳۰

علی حسینی همچنین افـزود : در اختتـامیه این همایش ملی نکو داشت استاد رئیس الذاکـرین صورت خـواهد گـرفت.

 

پس از سخنان مـدیر همایش هنر و ادب سیستان، آقای “سرسنگی” ریاست خانه هنرمندان ایران پشت تریبون قـرار گرفت و ضمن عرض خیر مقدم به سیستانیها و علاقه مندان به فرهنگ ایران اسلامی،توضیحاتی درباره اوضاع هنر و هنرمندان در تهران و شهرستانها ارائه کـردند .

 

در ادامه آقای عـادل مزاری ، رئیس دبیرخانه کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور  در آخـرین سخنرانی مـراسم افتتاحیه پشت تریبون قرار گـرفت و گـزارشی از فعالیت های صـورت گـرفته در زمینه فرهنگ و ادب کشور عزیزمان ایران ارائه نمودند .

 

۲۰۱۵۱۰۱۰_۱۷۳۹۱۹

 

وی همچنین گلایه ای از فعالان عرصه سینما و تلویزیون برای روند نشان دادن سیستان در سالهای بعد از انقلاب اسلامی ایران برای نشان دادن تصویری ناصحیح از ایران نشان دادند و میدهند .

 

۲۰۱۵۱۰۱۰_۱۷۰۵۳۳

 

 

DSC_0291

 

DSC_0283

 

 

در خـلال این مراسم نمایشگـاه آثار هـنـری سیستان افـتتـاح شـد ؛ از جمله برنامه های افتتاحیه  می توان به موسیقی زیبای سیستان ،رقص شمشیر،نمایش و شاهنامه خوانی اشـاره کـــرد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=29002

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. این پوشش زن سیستانی نیست بعنوان یک سیستانی اعتراض دارم

  2. توکه اطلاعات نداری اظهار نظر نکن

  3. حق با شماست اقای شیخی ، معمولاَ خانمهای سیستانی ،دو رشته از موهایشان را آزاد در دو طرف صورت رها می کردند و با پنس های رنگ . وارنگ آنر تزیین می نمودند.و روی دستمال سر(سربندهای ابرایشمی مشکی با حاشیه ی خطی رنگی )یک چارقد رنگی می انداختند. یا چادر سر می کردند و دو گوشه آنرا دور کمر می بستند یا دو گوشه چادر را دور گردن گره می زدند.کندم پرس عزیز تشکر ما را به کلیه دست اندر کاران و فرهنگ دوستان سیستان برسانید.

  4. چرا وقتی بلد نیستن فرهنگ سیستان رو درست نشون بدین میرن اونجا، این دیگه چه پوششیه که درست کردین برای زن سیستانی، اینا که موهاشون رو ریختن بیرون.