گندمـــــ پرس : دومیـن روز هـمایش ملـی هـنـر و ادب سیستان درحــالی به پایان رسید کـه در این روز اهالی خـانه هنرمنـدان با شـور و شـعف خـارق العاده ای از این مراسم استقبال کـردند.     به گـــزارش گندمــــ پرس ، پس از یک روز تاخیر در برگـزاری افتتاحیه، مـردمی که برای نظاره فرهنگ و […]

گندمـــــ پرس : دومیـن روز هـمایش ملـی هـنـر و ادب سیستان درحــالی به پایان رسید کـه در این روز اهالی خـانه هنرمنـدان با شـور و شـعف خـارق العاده ای از این مراسم استقبال کـردند.

 

DSC_0235

 

DSC_0181

به گـــزارش گندمــــ پرس ، پس از یک روز تاخیر در برگـزاری افتتاحیه، مـردمی که برای نظاره فرهنگ و تمدن سیستان خود را به پارک  هنرمندان رسانده بودند،امـروز شاهد افتتاحیه ای باشکـوه بودند.

 

DSC_0258

 

 DSC_0246

 

در این مـراسـم که با اجــرای سلطـانعلـی جهـانتیغ و تعـابیر و تصـویرسـازی بسیار زیبایی از سیستان از طرف این عزیز آغاز شد که تشویق حضار را در پی داشت .

 

در ادامـه مـدیر همایش برای عرض خیرمقدم پشت تریبون قرار گرفت و از تلاش سیستانیهای کل کشور و علی الخصوص استانهای سیستان و بلوچستان،خراسان(شمالی،رضوی،جنوبی) ، گلستان و تهـران برای برگــزاری این همایش بزرگ تقـدیر و ابراز امیـدواری کـردند کـه بتوانند چهـره واقعـی سیستان را به نمایش بگـذارند نه آن چیزی کـه برخـی رسانـه هـا نشان میدهند.

 

۲۰۱۵۱۰۱۰_۱۷۱۹۳۰

علی حسینی همچنین افـزود : در اختتـامیه این همایش ملی نکو داشت استاد رئیس الذاکـرین صورت خـواهد گـرفت.

 

پس از سخنان مـدیر همایش هنر و ادب سیستان، آقای “سرسنگی” ریاست خانه هنرمندان ایران پشت تریبون قـرار گرفت و ضمن عرض خیر مقدم به سیستانیها و علاقه مندان به فرهنگ ایران اسلامی،توضیحاتی درباره اوضاع هنر و هنرمندان در تهران و شهرستانها ارائه کـردند .

 

در ادامه آقای عـادل مزاری ، رئیس دبیرخانه کمیسیون فرهنگی – اجتماعی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور  در آخـرین سخنرانی مـراسم افتتاحیه پشت تریبون قرار گـرفت و گـزارشی از فعالیت های صـورت گـرفته در زمینه فرهنگ و ادب کشور عزیزمان ایران ارائه نمودند .

 

۲۰۱۵۱۰۱۰_۱۷۳۹۱۹

 

وی همچنین گلایه ای از فعالان عرصه سینما و تلویزیون برای روند نشان دادن سیستان در سالهای بعد از انقلاب اسلامی ایران برای نشان دادن تصویری ناصحیح از ایران نشان دادند و میدهند .

 

۲۰۱۵۱۰۱۰_۱۷۰۵۳۳

 

 

DSC_0291

 

DSC_0283

 

 

در خـلال این مراسم نمایشگـاه آثار هـنـری سیستان افـتتـاح شـد ؛ از جمله برنامه های افتتاحیه  می توان به موسیقی زیبای سیستان ،رقص شمشیر،نمایش و شاهنامه خوانی اشـاره کـــرد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه