گندمــــ پرس : جلسه‌ای با مدیریت معاونت محترم استاندار و فرماندار محترم شهرستان زابل، با حضور مدیران ادارات ذیربط و اعضاء شورای محله شیخ آباد جلسه‌ای درساعت 18 روز چهارشنبه هجدهم شهریورماه 1394 در محل فــرمانداری شهرستان زابل برگـزارشد.     به گـــزارش گندمــــ پرس ، این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید […]

گندمــــ پرس : جلسه‌ای با مدیریت معاونت محترم استاندار و فرماندار محترم شهرستان زابل، با حضور مدیران ادارات ذیربط و اعضاء شورای محله شیخ آباد جلسه‌ای درساعت 18 روز چهارشنبه هجدهم شهریورماه 1394 در محل فــرمانداری شهرستان زابل برگـزارشد.

 

1441861286_1

 

به گـــزارش گندمــــ پرس ، این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع شد، بعد از آن چند تن از سکنه محله شیخ آباد حاضر در جلسه، اختصارا دغدغه‌هایشان را مطرح کردند.

در ادامــه یکی از اعضای شـورای محله شیخ آباد به نمایندگی از سوی اهالی ضمن تشکر از مدیرانی که علیرغم تلاش صادقانه و مـداوم ، وقت استراحت خود را به موضوع شیخ آباد اختصاص داده اند، ضمن ارائه گــزارشی از معضلات عدیده و رو به رشد این محدوده، به اهم مشکلات شیخ آباد اشـاره کــرد و مسئولان اجرایی شهرستان زابل توضیحات لازم را در حوزه اختیارات خود بیان کــردند .

 

در ادامه به بیان گوشه ای از وعـده‌های مسئولان در خصوص توانمندسازی و بهبود شرایط فعـلی شیخ آباد می پردازیم:

-تقاضای تعطیلی و جابجائی دپوی زباله شهرداری از مهم ترین مشکلات و معضل گریبانگیر اهالی مستضعف سکنه روستای شیخ آباد است، که:

 

آقای موسی میر معاونت واحد خدمات شهری شهرداری زابل در این مورد گفت: ما به دنبال خرید زمین هستیم، به محض ابتیاع زمین مناسب ظرف کمتر از یک ماه محل جدید را آماده و برای همیشه دپوی زباله شهرداری در محل فعلی تعطیل خواهد شد.

ایشان در خصوص جمع آوری زباله های اهالی شیخ آباد هم گفت: فعلا با کمبود امکانات و وسیله نقلیه مواجه هستیم، اما سعی میکنیم در یک چرخه زمانی مناسب زباله های اهالی شیخ آباد را هم جمع آوری کنیم.

 

1441861228_4

 

 

– فضای سبز و محیط بازی کودکان و شن ریزی معابر و تحدید حدود محورهای مواصلاتی و معدوم کردن سگهای ولگرد

آقای فرهاد خزائیان مدیریت روابط عمومی شهرداری در پاسخ به این سئوال گفت: چنانچه اهالی محترم شیخ آباد زمینی معرفی کنند شهرداری آمادگی دارد تا در این محل نسبت به احداث فضای سبز و فضای بازی کودکان اقدام کند.

وی افزود : طرح اتلاف سگهای ولگرد آلوده شروع شده و یقینا همکاران ما به منظور اتلاف سگهای ولگرد به شیخ آباد هم خواهند رفت.

خزاییان در مورد تسطیح و هموارسازی معابر افزود: کار هموارسازی و تسطیح معابر شیخ آباد رو به اتمام است و متعاقب آن نسبت به شن ریزی معابر هم اقدام خواهد شد.

 

-نیمه کاره رها شدن مرکز بهداشتی درمانی محله شیخ آباد

 

سرکار خانم سنچولی که به نمایندگی از سوی مرکز بهداشت محیط گفت: موضوع مرکز بهداشتی درمانی را به اطلاع آقای دکتر نصیری مدیریت دانشگاه علوم پزشکی زابل خواهیم رساند.

 

 

1441861217_2

-نداشتن امنیت در محدوده شیخ آباد به علت حضور افراد خلافکار و پاتوقهای اوباش و اراذل

 

معاونت منطقه انتظامی شهرستان زابل گفت : در اسرع وقت با جمع آوری اطلاعات لازم نسبت به قلع و قمع بساط اراذل و اوباش اقدام کنند.

 

در همین مورد معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل آقای مهندس ناظری، به سفر اخیر دکتر افشار معاونت اقتصادی ستاد مبارزه با مواد مخدر کل کشور به منطقه سیستان، پیرو سئوال نماینده مردم شریف سیستان در مجلس شورای اسلامی سرکارخانم دکتر حلیمه عالی از وزیرکشور، اشاره کرد و گفت: آقای افشار در سفرشان به سیستان بازدیدی از سه باب محل تجمع معتادان خطرناک و دله دزد نابکار و اراذل و اوباش در محله شیخ آباد داشت و به منظور پاکسازی جامعه و کاستن تبعات روانی و تبعات سوء ناشی از حضور افراد خلافکار و معتادان خطرناک در سطح جامعه، مقرر شد کودکان متعلق به چنین گروههایی جداسازی شوند و به مجموعه ای که به منظور پاکسازی آنها در زاهدان درنظرگرفته شده است‌ هدایت شوند.

 

معاونت استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بانوان معتاد هم در اردوگاهی در شهر زاهدان نگهداری خواهند شد، و دو اردوگاه برای نگهداری مردان در تل سیاه زاهدان و مجتمع قدس واقع در نیاتک درنظرگرفته شده است.

 

-نداشتن سیستم روشنائی معابر و افت شدید فشار شبکه برق مخصوصا در ساعات اولیه شب، در مورد مشکل برق

 

آقای مهندس ریاحی معاونت شرکت توزیع برق زابل  گفت: خاموشیهای اوایل سال 1394 به علت ایراد نواقص خطوط فوق توزیع واقع در پست برق جنب بیمارستان حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام زابل اتفاق افتاد عامل مهم این خاموشیها استفاده بیش از حد انتظار مشترکان در ساعات اولیه شب بود، که بحمدالله فعلا این نقص مرتفع شده است.

 

معاونت شرکت توزیع برق زابل به اصلاح شبکه برق روستای سه قلعه و محله شهید حسینی طباطبائی (شاهرودیها) در سال 1393 و همچنین اصلاح خط انتقال نیرو در ابتدای خیابان جام جم به طرف روستای سه قلعه طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: یک تیم از گروه فنی روشنائی معابر جهت رفع نقص و تعمیر کلاهکهای موجود و تکمیل فاز شب به شیخ آباد اعزام و از پنجشنبه 1394/06/19 به مدت یک هفته خدمات رسانی خواهد نمود، وی به مشکلات افت شدید ولتاژ برق هم اشاره کرد و گفت: ضمن تست خطوط توزیع برق موضوع را به مرکز استان مکاتبه و پس از تامین اعتبار اقدامات لازم انجام خواهد شد.

 

 1441861248_3

 

نداشتن جاده مواصلاتی مناسب و نیمه کاره رها شدن پروژه آسفالت بلوار جام جم به طرف روستای سه قلعه

 

آقای مهندس عالی ریاست اداره راه و شهرسازی  گفت: برای اولین بار طی تفاهم نامه سه جانبه ای بین اداره راه و شهرسازی با شهرداری در حضور فرمانداری شهرستان در خصوص آسفالت شوارع و معابر روستاهائی حاشیه شهر چنانچه شهرداری اعلام آمادگی کند، اداره راه و شهرسازی میتواند قیر مورد نیاز را به صورت رایگان در اختیار شهرداری قرار دهد، ریاست اداره راه و شهرسازی با اشاره به معضل غیر بهداشتی کشاورزی با فاضلاب خام توسط عده ای از کشاورزنماهای سودجو و منفعت طلب در اراضی متعلق به راه و شهرسازی اعلام کرد ، چنانچه دادستانی به طور شفاف و حکم رسمی اعلام کند سر یعا نسبت به قلع و قمع بساط سودجویان و متعدیان بیت المال اقدام خواهد شد.

 

 

– همکاری ویژه جهت بهبود وضع معیشتی خانواده‌ها

 

آقای مهندس نوذری مدیریت‌ جهادکشاورزی شهرستان زابل در خصوص توانمندسازی اقتصادی و بهبود وضع معیشتی خانواده‌ها در محدوده شیخ آباد گفت : حوزه اختیارات ما در روستاهای سیستان و جامعه هدف ما دامداران و کشاورزان هستند، اما در همین جلسه اعلام میکنم، جهادکشاورزی آماده است در خصوص تأسیس صندوق مشارکتی بانوان روستائی با استفاده از تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به این قشر مظلوم و مستضعف کمک نماید.

 

-نداشتن سیستم انتقال فاضلاب و لزوم لوله گذاری آب شرب در تعدادی از معابر

 

آقای مهندس اعتلایی مدیریت شرکت آب و فاضلاب شهرستان زابل  گفت: در طرح بازنگری پروژه انتقال فاضلاب یک خط انتقال فاضلاب از تقاطع جاده ادیمی و جاده نهبندان تا ایستگاه پمپاژ فاضلاب در محدوده میدان یعقوب لیث تعریف شده است و انتظار داریم پس از تامین اعتبار در بودجه سال آتی این مشکل مرتفع شود.

 

 

-لزوم تأسیس پایگاه مقاومت بسیج مسجد حضرت علی اکبر علیه السلام روستای شیخ آباد

 

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران شهرستان زابل در خصوص تأسیس پایگاه مقاومت بسیج مسجد حضرت علی اکبر علیه السلام روستای شیخ آباد گفت در این مورد هماهنگیهای لازم با سپاه پاسداران شهرستان نیمروز به عمل آمده و پیشنهاد میکنم اهالی محترم شیخ آباد درخواست خود را سریعا به سپاه نیمروز ارائه کنند.

 

-کمک به ساختمان مسجد حضرت علی اکبر علیه السلام روستای شیخ آباد

 

نماینده اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زابل در خصوص کمک به بنای مسجد حضرت علی اکبر علیه السلام روستای شیخ آباد اعلام کرد به محض تامین اعتبار کمک به این مسجد را در اولویت کاری خود قرار میدهند.

 

– آنتن دهی ضعیف خطوط همراه اول و ایرانسل و نداشتن شبکه کابل زمینی تلفن ثابت

 

 

آقای مهندس الهی مقدم مدیر اداره مخابرات زابل که به جهت ناراحتی ناشی از بیماری تنفسی و استراحت پزشکی موفق به شرکت در این جلسه نشده بود در پاسخ به تماس تلفنی معاونت محترم استاندار جناب آقای مهندس ناظری گفت: خطوط تلفن ثابت در‌ حومه شهر پس از ایراد خسارت جدی به شبکه مخابراتی جمع آوری شده و با همکاری مشترکان مجددا احیاء شده است، در این مورد اهالی شیخ آباد همکاری نکرده اند، که در اینجا فرماندار شهرستان زابل علت کمک نکردن اهالی مستضعف روستای شیخ آباد را فقرمالی و محرومیت مردم عنوان کرد و مخابرات زابل را نسبت به دایر نمودن خطوط تلفن ثابت محله شیخ آباد مکلف نمود.

 

گـــزارش گـــر : حسین قــدس نیا

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه