گــندمـــ پرس : یکی از مشکلات اصلی عدم توفیق کسب و کار بخصوص درکارهای تولیدی در سیستان عدم حمایت مردم از این تولیدات می باشد , در اکثر شهرهای کشور اگر توجه کرده باشیم , بخوبی مشخص است وقتی کالایی در یک شهر تولید می شود مردم آن شهر به جهت حمایت از آن کالا […]

گــندمـــ پرس : یکی از مشکلات اصلی عدم توفیق کسب و کار بخصوص درکارهای تولیدی در سیستان عدم حمایت مردم از این تولیدات می باشد , در اکثر شهرهای کشور اگر توجه کرده باشیم , بخوبی مشخص است وقتی کالایی در یک شهر تولید می شود مردم آن شهر به جهت حمایت از آن کالا سعی می کنند در مواقع لزوم همان کالای تولیدی شهر خود را تهیه و استفاده نمایند , اما در سیستان این مهم مورد توجه قرار نگرفته و مغفول مانده است , که می طلبد پس از این مورد توجه قرار گیرد.

امروزه کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان محسوب می گردند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در «منزل» سبب ایجاد مزایای بسیاری برای شاغلین آن ها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و… اشاره نمود.

به گــزارش گـندم پرس طرح مشاغل خانگی برای اولین بار به صورت آزمایشی در کشور و در شهرستان زابل با حمایت وزارت کار و امور اجتماعی و نیز همکاری فرمانداری شهرستان زابل تحت عنوان دویست هزار فرصت شغلی در کشور در حال انجام است.

شرکت تعاونی مروارید سفید هامون یکی از طرح های مشاغل خانگی در شهرســتان زابــل می باشد که در زمینه تولید اسکاچ ظرفشویی  در طرح های ( سیمی ، خورشیدیی و کتابـی ) و صنایع غذایی ( کشک و آچار سیستانی ) مشغول بکار است.

IMG-20150505-WA0002

 

 

IMG-20150505-WA0004

چندی پیش به بازدید از خط تولید این شرکت رفتیم و با آقای ابراهیم مفتح پور مدیر عامل شرکت مذکور گفتگو یی پیرامون خدمات و محصولات شرکت و همچنین مشکلات پیش رو این شرکت، داشتیم.

IMG-20150505-WA0001

مفتح پور مدیر عامل شرکت تعاونی مروارید سفید هامون گــفت : محصولات شرکت در دو زمینه تولید اسکاچ ظرف شویی ، کشک و آچار سیستانی ارائه می گــردد ؛ طی 4 سالی که از فعالیت شرکت می گذرد مستقیماٌ برای 45 نفر از همشهریان سیستانی اشتغال ایجاد گردیده است.

IMG-20150504-WA0002

مــدیر عامــل این شرکت تولیدی نداشتن دفتر فـــروش مــرکزی و عدم حمایت صادرکنندگان مراکز پخش مواد غـذایی سیستان را یکی از دغدغه های و مشکلات اصلی این واحد تولــیدی اعـلـام کــردند و از بازاریان ، صادر کنندگان و مراکز بزرگ پخش مواد غدایی خواستار حمایت و خرید این محصول تولیدی را داشته تا با همت والای شما دلسوزان به سیستان عزیز برای ایجاد اشتغال گامی موثر برداشته شود و روزی را ببینیم که این محصولات در کل استان و به کشورهای افغانستان و پاکستان صادر شود.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه