شهرگندمـــ : ظهرامروز با حضور استاندار , معاونین وزرای جهاد کشاورزی و نیرو , نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی , جمعی از مسئولین محلی و استانی و مردم و معتمدین سیستان , مراسم کلنگ زنی طرح آبرسانی لوله ای به مزارع دشت سیستان , در محل چاه نیمه چهارم برگزار گردید.     قبل […]

شهرگندمـــ : ظهرامروز با حضور استاندار , معاونین وزرای جهاد کشاورزی و نیرو , نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی , جمعی از مسئولین محلی و استانی و مردم و معتمدین سیستان , مراسم کلنگ زنی طرح آبرسانی لوله ای به مزارع دشت سیستان , در محل چاه نیمه چهارم برگزار گردید.

 

DSC05895

 

قبل از ورود استاندار و هیات همراه مردم بسیاری با امیدواری منتظر بودند تا از میهمانان خود که برای شرکت در مراسم کلنگ زنی طرحی بزرگ به سیستان آمده اند استقبال کنند , شور و حالی دیگر بر فضای محل اجرای برنامه حاکم بود.

 

DSC06059

 

DSC05894

 

 

DSC05903

 

DSC05905

 

DSC05906

 

DSC05910

ورود استاندار و هیات همراه و حضور در نماز جماعت به امامت حجت الاسلام خدری

 

DSC05918

DSC05919

 

DSC05927

 

DSC05929

 

شروع برنامه

DSC05959

در ابتدای مراسم باستانی کاران به اجرای برنامه پرداختند.

DSC05942

 

DSC05939

 

رخشانی فرماندار زهک اولین سخنران این برنامه بود , وی ضمن خوش آمد گویی به حضار گفت :  با اجرای این طرح نام هاشمی در سیستان ماندگار خواهد شد.

 

DSC05963

 

خدری امام جمعه زهک نیز به مهمانان خوش آمد گفت و افزود : خاصه از استاندار محترم تشکر میکنم و  درخواست ما این است مردم ما باکرامت هستند , جناب اقای استاندار کرامت مردم باخشکسالی به مخاطره افتاده و مجبور شدند , مهاجرت کنند , خوب فهمیدید خوب اسیب شناسی کردید امید به مردم داده شده , اگر میخواهید از این کرامات انسانی دفاع کنید ثانیه ای را ا دست ندهید و کمک کنید کرامت سیستانیها باقی بماند.

 

DSC05966

 

نجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان : روحانی در جلسه هیات دولت گفت : این طرح را برای سیستانیها به حساب من بنویسید

بزرگترین اقدام تاریخی در دشت سیستان همین اقدام میباشد ,  که باتوجه به زیرساختهای که  در چاه نیمه فراهم است میتواند بسیا موثر عمل کند.
از دیر باز آرزوی بهره برداران و  کشاورزی ثبات بوده  است که با این کار به سرمنزل مقصود خواهندرسید.
در اول شروع بکار استاندار , خدمت رسیدیم و گزارش کاری دادیم درهمان جلسه ایشان یادداشت را به مهندس کرمی دادند , تا جلسه ای با جهاد برگزار و دستور دادند تا طرح مشترک جهاد ,  اب منطقه ای و اب و خاک سیستان تهیه بشود.
طرح نوشته شد , مهندس هاشمی طرح را طی نامه ای به رئیس جمهور ارائه کردند , دراین راه  نمایندگان نیز پیگیر بودند و طرح را به وزرای کشاورزی و نیرو رساندند.
همچنین در جلسه دولت  , از سوی آقای روحانی رئیس جمهور اعلام شد که این طرح رو به حساب من برای سیستان بنویسید , منابع مالی آن نیز با عنایت ویژه حضرت آقا به سیستان تامین شد. لازم بذکر است که حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی نیز بر اجرای این طرح تاکید داشتند . این طرح از لحاظ نوع تصویب ان در کشور بی نظیر است.

 

DSC05969

 

صالحی مجری طرح نیز یکی دیگر از سخنرانان این جلسه بود که اظهار امیدواری کرد درموعد مقرر و با استفاده از 20 پیمانکار این طرح را به پایان برساند.

 

DSC05972

 

DSC05938

 

 

حلیمه عالی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی امیدواریم طرح سه ساله به پایان برسد نه سی ساله

از رئیس جمهور , استاندار و تمامی کسانی که کمک کرده اند این طرح اجرایی شود تشکر کرد و گفت : تقدیر و تشکر ویژه از مقام معظم رهبری که دستور تامین اعتبار این طرح را صادر نمودند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به طرح نیم لوله بتنی که نیمه تمام ماند است گفت : امیدوارم که این طرح سه ساله اجرا بشود و 30 سال نشه
پیمانکاران بومی انتخاب بشوند , پیمانکاران باکارگر تشریف نیاورند , وسایلی که استفاده میشه در سیستان تولید شود تاعایدات ان به سیستان برسد وومواد خوبی استفاده بشه و گارانتی طولانی داشته باشد.

در پایان یکبار دیگر از استاندار و دیگر مسئولین تشکر کرد و گفت : از زمانی که ما رفتیم خدمت رییس جمهو ر کمتر , در کمتر از ده ماه این طرح از پیشنهاد تا  اجرا طول کشید.

 

DSC05974

 

DSC05955

 

 

دکتر حسینی دیگر نماینده سیستان : این طرح در ابتدا توسط دکتر مختاری در مجلس ششم مطرح شد + روایت متفاوت سید باقر حسینی و مهندس نجفی از نحوه تصویب طرح

در ابتدا ضمن تقدیر و تشکر از دولتمردان گفت : اقای نجفی حکایتی از تصویب این طرح تعریف کردند و اما روایت بنده  که پیگیری کردم , روایت دیگریست.

این طرح در ابتدا توسط دکتر مختاری در مجلس ششم  , به واسطه یک نامه پیشنهاد شده بود که پس از آن مسکوت مانده  بود , ین طرح را طی نامه ای باهمکاران به دفتر حضرت اقا ارسال کردیم , چون اقای رسولیها معاون وزیر کشاورزی گفتند که تامین اعتبارش سخت است , از حضرت اقا درخواست شد که  ایشان هم قبول کردند و دستور آنرا صادر کردند , این روایت بنده که تقدیم کردم مورد توجه قرارگیرد.
این طرح با نگاه ویژه رهبر و همت دولت اجرایی خواهد شد , تشکر از استاندار به واسطه پیگیریهای زیاد , امیدوارم نکاتی که  خانم عالی فرمودند  مورد توجه قرار بگیرد , امیدوارم بخشی از حق مردم صبور دلیر و شجاع سیستان  ادا شود , این مردم درجنگ 3500 شهید دادند بهرحال حقشون هم بیشتر از اینهاست , گرچه برخی همکاران ما زیاده خواهی دارند اما دولت درجنوب استان هم کار خودش رو کرده و برای بلوجستان هم 100 هزار هکتار دیده شده

 

DSC05978

 

 

 

 

پس از صحبتهای سید باقر حسینی , یکی از شعرای شهرستان زهک به شعر خوانی پرداخت.

 

DSC05979

در دل سیستانی امید امدست
مزده که یک طرح جدید امده است
حیف براد که جوانی گذشت بررخ ما گرد و غباری نشست

 

DSC06010

 

 

مهندس سجادی معاون وزیرکشاورزی : بنده جهت تشکر از استاندار اینجا هستم , بحث ها را کنار بگذارید و به اجرای طرح کمک کنید

از استاندار و نمایندگان تشکر میکنم وی در ادامه در پاسخ به سخنان دکتر حسینی نماینده سیستان درمجلس گفت : خواهش دارم به هر روایتی که طرح  به اینجا رسیده , درست , اما کار شروع شده حال بیشترین نیاز همدلی و همراهی میباشد.
بنده امروز به این دلیل اینجاهستم که تنها از استاندار و رسولی معاون وزیر نیرو به جهت همکاری و پیگیریشان تشکر کنم.
وی در ادامه با اشاره به سخنان سرکار خانم دکتر عالی گفت :  امروز بیایید همه بحث ها رو کنار بگذارید و به مجری طرح کمک کنید , کار کارسختیه , باید کمک کنیم پیمانکاران رو ,  مشارکت شما میتونه طرح رو به ثمر برسونه و در سه سالی که رییس حمهور گفته انجام شود , مطمین باشید اشتغالزایی مستقیم به شما برخواهد گشت.

 

DSC05981

 

DSC06025

 

 

 

مهندس حاج رسولی ها معاون وزیر نیرو : تصویب و اجرایی شدن این طرح به یک معجزه شبیه است

وی ابتدا , گزارشی از دست اوردهای انقلاب بیان کردند و این روز را روزی بیاد ماندنی نامید و گفت : اینکار به یک معجزه بیشتر شبیه است و این دستمزد ولایتمداری این منطقه بود که مقام معظم رهبری این دستور رو به دولت دادند دولت نیز مدبرانه ان را مدیریت کرد تا به مرحله اجرا رسید. وی در پایان سخنانش از وزرای نیرو  و کشاورزی ,  استاندار و نمایندگان تشکر کرد.

 

DSC05984

 

DSC06044

 

DSC06029

 

 

استاندار : برخی که بدنبال قدرتند , جوسازی میکنند که نگاه نظام و دولت را کمرنگ کنند

سخنران پایانی این مراسم علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان بود : انقلاب خودباوری را در ما به بلوغ نشاند , کار ندارم این کار چطور شد اما معجزه شد ,  امروز نگاه متفاوت است و آنچه  شایسته انسانیست بدان روی می اوریم و مردم را شایسته خدمت میدانیم.
خوشحاام که امروز در جشن شماهستم و این بنام نظام جمهوری و دولت ماندگار میشود. اما جا دارد تشکر کنم از جهاد کشاورزی , وزارت نیرو  , این نگاه و همراهی مردم و نمایندگانشان ارزش دارد.

 

DSC06009

 

DSC06018

 

DSC05944

 

 

نباید بزاریم شمع امید خاموش شود , در اوج ناامیدی بسی امید است , این قابلیت را باید در خود زنده نگه داریم که به کسالت سوق پیدا نکنیم.

در نگاه استانی نقش آقایان , نجفی , عاقبت بخیر و اربابی را نمیتوان نادیده گرفت.

 

DSC05970

 

وی در بخشی از سخنان خود با گلایه از برخی رفتارها و سخنان گفت : بعد از رفتن رییس جمهور یه عده که بدنبال قدرتند جوسازی کردند که نگاه دوات و نظام را کمرنگ بکنند , توجه کنید در  25 سال 18 هزار هکتار طرح لوله کشی به مزارع اجرا شده و  حال 46 هزار هکتار , ببینید در 25 سال چه داریم حال چه.
از سال  58 تا 92 کل  اعتبار عمرانی استان 9200 میلیارد تومن بوده است و پروزه فعلی 1500 میلیارد تومان میباشد که باید سه ساله اجرا بشه ارزش ان به زمان است , با مقایسه ارقام متوجه میشوید که این یک پروژه  بسیار بزرگ است.
به مجری طرح الزام کردیم که لوله در استان تولید شود , حتی شرکت  تولید گاز هم از همین کارخانه میتواند در آینده از همین کارخانه لوله تهیه کند.
ازمجری و مشاور طرح استدعام این است که علاوه برعدالت محوری نقش دادن به مردمان را مورد توجه قرار دهید تا آثار آن خود را نمایان سازد , بر همه صاحب نظران آنانی که نقد دارند , درب اتاق مشاور , مجری , فرمانداری و استانداری و وزارتخانه بر روی شما باز است تا این طرح با جامعیت بر روی زمین بنشیند و شادابی و نشاط را جایگزین کسالت نماید.

وی  درخصوص خط لوله آب زابل به زاهدان نیز گفت : کسانی که از این طرح نگران هستند یا بدان نقد دارند به این مساله توجه کنند که شاید روزی که طرح جامع آب استان تهیه شود , این خط لوله آب را بلعکس به سمت زابل منتقل نماید.

وی در پایان سخنانش خطاب به مردم گفت : خواستن و نظارت از آن شما و پشتیبانی از ما , سیستان خلق کننده بسیاری از ارزشها در تاریخ ایران است و باید مورد توجه ویزه قرار گیرد .از حسن عنایت مقام معظم رهبری تقدیر میکنیم , نگاه توام با اعتماد ایشان سرمایه ایست.

 

درپایان استاد حبیب الله قادر آتشگر به اجرای برنامه پرداخت و یک نمایش طنز نیز اجرا شد.

 

DSC06021

 

DSC06045

 

DSC06049

 

DSC06060

زحمت کشان جهاد کشاورزی استان

 

 

 

پس از پایان مراسم , آغاز طرح ابرسانی لوله ای به دشت سیستان کلنگ زنی شد.

 

DSC06070

 

DSC06076

 

DSC06078

 

DSC06080

 

DSC06081

 

DSC06084

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه