گزارش کامل آغاز فصلی نو , کلنگ زنی طرح لوله کشی آب به مزارع

 • کد خبر : 20418
 • ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۷
گزارش کامل آغاز فصلی نو , کلنگ زنی طرح لوله کشی آب به مزارع

شهرگندمـــ : ظهرامروز با حضور استاندار , معاونین وزرای جهاد کشاورزی و نیرو , نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی , جمعی از مسئولین محلی و استانی و مردم و معتمدین سیستان , مراسم کلنگ زنی طرح آبرسانی لوله ای به مزارع دشت سیستان , در محل چاه نیمه چهارم برگزار گردید.     قبل […]

شهرگندمـــ : ظهرامروز با حضور استاندار , معاونین وزرای جهاد کشاورزی و نیرو , نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی , جمعی از مسئولین محلی و استانی و مردم و معتمدین سیستان , مراسم کلنگ زنی طرح آبرسانی لوله ای به مزارع دشت سیستان , در محل چاه نیمه چهارم برگزار گردید.

 

DSC05895

 

قبل از ورود استاندار و هیات همراه مردم بسیاری با امیدواری منتظر بودند تا از میهمانان خود که برای شرکت در مراسم کلنگ زنی طرحی بزرگ به سیستان آمده اند استقبال کنند , شور و حالی دیگر بر فضای محل اجرای برنامه حاکم بود.

 

DSC06059

 

DSC05894

 

 

DSC05903

 

DSC05905

 

DSC05906

 

DSC05910

ورود استاندار و هیات همراه و حضور در نماز جماعت به امامت حجت الاسلام خدری

 

DSC05918

DSC05919

 

DSC05927

 

DSC05929

 

شروع برنامه

DSC05959

در ابتدای مراسم باستانی کاران به اجرای برنامه پرداختند.

DSC05942

 

DSC05939

 

رخشانی فرماندار زهک اولین سخنران این برنامه بود , وی ضمن خوش آمد گویی به حضار گفت :  با اجرای این طرح نام هاشمی در سیستان ماندگار خواهد شد.

 

DSC05963

 

خدری امام جمعه زهک نیز به مهمانان خوش آمد گفت و افزود : خاصه از استاندار محترم تشکر میکنم و  درخواست ما این است مردم ما باکرامت هستند , جناب اقای استاندار کرامت مردم باخشکسالی به مخاطره افتاده و مجبور شدند , مهاجرت کنند , خوب فهمیدید خوب اسیب شناسی کردید امید به مردم داده شده , اگر میخواهید از این کرامات انسانی دفاع کنید ثانیه ای را ا دست ندهید و کمک کنید کرامت سیستانیها باقی بماند.

 

DSC05966

 

نجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان : روحانی در جلسه هیات دولت گفت : این طرح را برای سیستانیها به حساب من بنویسید

بزرگترین اقدام تاریخی در دشت سیستان همین اقدام میباشد ,  که باتوجه به زیرساختهای که  در چاه نیمه فراهم است میتواند بسیا موثر عمل کند.
از دیر باز آرزوی بهره برداران و  کشاورزی ثبات بوده  است که با این کار به سرمنزل مقصود خواهندرسید.
در اول شروع بکار استاندار , خدمت رسیدیم و گزارش کاری دادیم درهمان جلسه ایشان یادداشت را به مهندس کرمی دادند , تا جلسه ای با جهاد برگزار و دستور دادند تا طرح مشترک جهاد ,  اب منطقه ای و اب و خاک سیستان تهیه بشود.
طرح نوشته شد , مهندس هاشمی طرح را طی نامه ای به رئیس جمهور ارائه کردند , دراین راه  نمایندگان نیز پیگیر بودند و طرح را به وزرای کشاورزی و نیرو رساندند.
همچنین در جلسه دولت  , از سوی آقای روحانی رئیس جمهور اعلام شد که این طرح رو به حساب من برای سیستان بنویسید , منابع مالی آن نیز با عنایت ویژه حضرت آقا به سیستان تامین شد. لازم بذکر است که حجتی وزیر محترم جهاد کشاورزی نیز بر اجرای این طرح تاکید داشتند . این طرح از لحاظ نوع تصویب ان در کشور بی نظیر است.

 

DSC05969

 

صالحی مجری طرح نیز یکی دیگر از سخنرانان این جلسه بود که اظهار امیدواری کرد درموعد مقرر و با استفاده از 20 پیمانکار این طرح را به پایان برساند.

 

DSC05972

 

DSC05938

 

 

حلیمه عالی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی امیدواریم طرح سه ساله به پایان برسد نه سی ساله

از رئیس جمهور , استاندار و تمامی کسانی که کمک کرده اند این طرح اجرایی شود تشکر کرد و گفت : تقدیر و تشکر ویژه از مقام معظم رهبری که دستور تامین اعتبار این طرح را صادر نمودند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به طرح نیم لوله بتنی که نیمه تمام ماند است گفت : امیدوارم که این طرح سه ساله اجرا بشود و 30 سال نشه
پیمانکاران بومی انتخاب بشوند , پیمانکاران باکارگر تشریف نیاورند , وسایلی که استفاده میشه در سیستان تولید شود تاعایدات ان به سیستان برسد وومواد خوبی استفاده بشه و گارانتی طولانی داشته باشد.

در پایان یکبار دیگر از استاندار و دیگر مسئولین تشکر کرد و گفت : از زمانی که ما رفتیم خدمت رییس جمهو ر کمتر , در کمتر از ده ماه این طرح از پیشنهاد تا  اجرا طول کشید.

 

DSC05974

 

DSC05955

 

 

دکتر حسینی دیگر نماینده سیستان : این طرح در ابتدا توسط دکتر مختاری در مجلس ششم مطرح شد + روایت متفاوت سید باقر حسینی و مهندس نجفی از نحوه تصویب طرح

در ابتدا ضمن تقدیر و تشکر از دولتمردان گفت : اقای نجفی حکایتی از تصویب این طرح تعریف کردند و اما روایت بنده  که پیگیری کردم , روایت دیگریست.

این طرح در ابتدا توسط دکتر مختاری در مجلس ششم  , به واسطه یک نامه پیشنهاد شده بود که پس از آن مسکوت مانده  بود , ین طرح را طی نامه ای باهمکاران به دفتر حضرت اقا ارسال کردیم , چون اقای رسولیها معاون وزیر کشاورزی گفتند که تامین اعتبارش سخت است , از حضرت اقا درخواست شد که  ایشان هم قبول کردند و دستور آنرا صادر کردند , این روایت بنده که تقدیم کردم مورد توجه قرارگیرد.
این طرح با نگاه ویژه رهبر و همت دولت اجرایی خواهد شد , تشکر از استاندار به واسطه پیگیریهای زیاد , امیدوارم نکاتی که  خانم عالی فرمودند  مورد توجه قرار بگیرد , امیدوارم بخشی از حق مردم صبور دلیر و شجاع سیستان  ادا شود , این مردم درجنگ 3500 شهید دادند بهرحال حقشون هم بیشتر از اینهاست , گرچه برخی همکاران ما زیاده خواهی دارند اما دولت درجنوب استان هم کار خودش رو کرده و برای بلوجستان هم 100 هزار هکتار دیده شده

 

DSC05978

 

 

 

 

پس از صحبتهای سید باقر حسینی , یکی از شعرای شهرستان زهک به شعر خوانی پرداخت.

 

DSC05979

در دل سیستانی امید امدست
مزده که یک طرح جدید امده است
حیف براد که جوانی گذشت بررخ ما گرد و غباری نشست

 

DSC06010

 

 

مهندس سجادی معاون وزیرکشاورزی : بنده جهت تشکر از استاندار اینجا هستم , بحث ها را کنار بگذارید و به اجرای طرح کمک کنید

از استاندار و نمایندگان تشکر میکنم وی در ادامه در پاسخ به سخنان دکتر حسینی نماینده سیستان درمجلس گفت : خواهش دارم به هر روایتی که طرح  به اینجا رسیده , درست , اما کار شروع شده حال بیشترین نیاز همدلی و همراهی میباشد.
بنده امروز به این دلیل اینجاهستم که تنها از استاندار و رسولی معاون وزیر نیرو به جهت همکاری و پیگیریشان تشکر کنم.
وی در ادامه با اشاره به سخنان سرکار خانم دکتر عالی گفت :  امروز بیایید همه بحث ها رو کنار بگذارید و به مجری طرح کمک کنید , کار کارسختیه , باید کمک کنیم پیمانکاران رو ,  مشارکت شما میتونه طرح رو به ثمر برسونه و در سه سالی که رییس حمهور گفته انجام شود , مطمین باشید اشتغالزایی مستقیم به شما برخواهد گشت.

 

DSC05981

 

DSC06025

 

 

 

مهندس حاج رسولی ها معاون وزیر نیرو : تصویب و اجرایی شدن این طرح به یک معجزه شبیه است

وی ابتدا , گزارشی از دست اوردهای انقلاب بیان کردند و این روز را روزی بیاد ماندنی نامید و گفت : اینکار به یک معجزه بیشتر شبیه است و این دستمزد ولایتمداری این منطقه بود که مقام معظم رهبری این دستور رو به دولت دادند دولت نیز مدبرانه ان را مدیریت کرد تا به مرحله اجرا رسید. وی در پایان سخنانش از وزرای نیرو  و کشاورزی ,  استاندار و نمایندگان تشکر کرد.

 

DSC05984

 

DSC06044

 

DSC06029

 

 

استاندار : برخی که بدنبال قدرتند , جوسازی میکنند که نگاه نظام و دولت را کمرنگ کنند

سخنران پایانی این مراسم علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان بود : انقلاب خودباوری را در ما به بلوغ نشاند , کار ندارم این کار چطور شد اما معجزه شد ,  امروز نگاه متفاوت است و آنچه  شایسته انسانیست بدان روی می اوریم و مردم را شایسته خدمت میدانیم.
خوشحاام که امروز در جشن شماهستم و این بنام نظام جمهوری و دولت ماندگار میشود. اما جا دارد تشکر کنم از جهاد کشاورزی , وزارت نیرو  , این نگاه و همراهی مردم و نمایندگانشان ارزش دارد.

 

DSC06009

 

DSC06018

 

DSC05944

 

 

نباید بزاریم شمع امید خاموش شود , در اوج ناامیدی بسی امید است , این قابلیت را باید در خود زنده نگه داریم که به کسالت سوق پیدا نکنیم.

در نگاه استانی نقش آقایان , نجفی , عاقبت بخیر و اربابی را نمیتوان نادیده گرفت.

 

DSC05970

 

وی در بخشی از سخنان خود با گلایه از برخی رفتارها و سخنان گفت : بعد از رفتن رییس جمهور یه عده که بدنبال قدرتند جوسازی کردند که نگاه دوات و نظام را کمرنگ بکنند , توجه کنید در  25 سال 18 هزار هکتار طرح لوله کشی به مزارع اجرا شده و  حال 46 هزار هکتار , ببینید در 25 سال چه داریم حال چه.
از سال  58 تا 92 کل  اعتبار عمرانی استان 9200 میلیارد تومن بوده است و پروزه فعلی 1500 میلیارد تومان میباشد که باید سه ساله اجرا بشه ارزش ان به زمان است , با مقایسه ارقام متوجه میشوید که این یک پروژه  بسیار بزرگ است.
به مجری طرح الزام کردیم که لوله در استان تولید شود , حتی شرکت  تولید گاز هم از همین کارخانه میتواند در آینده از همین کارخانه لوله تهیه کند.
ازمجری و مشاور طرح استدعام این است که علاوه برعدالت محوری نقش دادن به مردمان را مورد توجه قرار دهید تا آثار آن خود را نمایان سازد , بر همه صاحب نظران آنانی که نقد دارند , درب اتاق مشاور , مجری , فرمانداری و استانداری و وزارتخانه بر روی شما باز است تا این طرح با جامعیت بر روی زمین بنشیند و شادابی و نشاط را جایگزین کسالت نماید.

وی  درخصوص خط لوله آب زابل به زاهدان نیز گفت : کسانی که از این طرح نگران هستند یا بدان نقد دارند به این مساله توجه کنند که شاید روزی که طرح جامع آب استان تهیه شود , این خط لوله آب را بلعکس به سمت زابل منتقل نماید.

وی در پایان سخنانش خطاب به مردم گفت : خواستن و نظارت از آن شما و پشتیبانی از ما , سیستان خلق کننده بسیاری از ارزشها در تاریخ ایران است و باید مورد توجه ویزه قرار گیرد .از حسن عنایت مقام معظم رهبری تقدیر میکنیم , نگاه توام با اعتماد ایشان سرمایه ایست.

 

درپایان استاد حبیب الله قادر آتشگر به اجرای برنامه پرداخت و یک نمایش طنز نیز اجرا شد.

 

DSC06021

 

DSC06045

 

DSC06049

 

DSC06060

زحمت کشان جهاد کشاورزی استان

 

 

 

پس از پایان مراسم , آغاز طرح ابرسانی لوله ای به دشت سیستان کلنگ زنی شد.

 

DSC06070

 

DSC06076

 

DSC06078

 

DSC06080

 

DSC06081

 

DSC06084

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=20418

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 26در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۶
 1. درود زیبا بود

 2. سلام
  انشاءاله اجرای این طرح وبهره برداری از آن در موعد مقرر به اتمام برسد و نتیجه اش برای مردم سیستان خوش یمن وبا برکت باشد
  برای وکلای عزیز و بزرگوارمان باید متاسف باشیم که آنچنان در اختلافات و تبلیغات انتخاباتی خود غرق شده اند که مسئولین مهمان حاضردر این جلسه هم به این موضوع پی برده اند عزیز بزرگوار آخه به چه قیمتی می خواهید عملکرد گذشته گان قبل از خود را انکار کنیدشما کجا سراغ دارید که یک طرح آن هم به این عظیمی یک شبه به سرانجام برسد یک طرح از پیشنهاد تا اجرا ممکن است بنا به دلایلی بسیاری که وجود دارد به درازا بکشد درست است که جنابعالی هم پیگیر اجرای این طرح بوده اید ولی باید از ابتدا تا انتها طرح از همه کسانی که به هرنوعی در نتیجه دادن آن کمک کره اند تقدیر و تشکر شود عزیز بزرگوار ضرب المثل معروف را چرا فراموش کرده اید ما میکاریم دیگران برداشت کنند شما هرانچه را که حالا عملکرد خود معرفی می نمایید همان کاشته قبلی ها هست که دارید درو می کنید هرجند که پیگیری های شما هم در به نتیجه رسیدن قابل انکار نیست لطفا رعایت انصاف را داشته باشید وهمه چیز را بنام خود تمام نکنید هرچند که مردم سیستان برهمه اموری که می گذرد به خوبی واقف هستند بزرگوارکاشته خود رو برای آیندگانی که قرار هست درو کنند رو بیان فرمائید. متاسفیم که این روزا بازار منم منم داغ شده است .

 3. درود و هزاران درود
  امیدواریم که در دولت تدبیر و امید شاهد سیستانی آباد باشیم .
  انشاالله که با تدبیر دولت تدبیر و امید طرح های دیگری نیز در سیستان افتتاح و راه اندازی شود تا انبار قله ایران ، دوباره رنگ و طراوت 15 سال گذشته را به دست آورد .
  گندمی های عزیز . . . متشکریمـــ

 4. همه بزرگواران خسته نباشند.این طرح بزرگ که باعنایت مقام عظمای ولایت ،دولت ،استاندار،امامان جمعه،فرماندار وپیگیری نمایندگان مردم و… به سرآغازرسیده ،نویدبخش روزهاوسالهای خوب برای سیستانیان است.دهه مبارک فجرراگرامی میداریم که امسال طرحهاوبرنامه های بزرگی بوقوع پیوست1-برگزاری همایش شهیدمطهری سیستانی2-برگزاری همایش روزسیستان (19بهمن،امروز)3-کلنگ زنی طرح لوله کشی به مزارع4-آغازنهضت آسفالت خیابانهاومعابرو….درضمن ازپوشش خبری وبخصوص تصویری سایت وزین ومردمی شهرگندم ومدیرسایت جناب مهندس دهمرده تشکروقدردانی میشود.

 5. سلام دست همه دردنکنه خوب بود که از دکتر احمدعلی کیخا که خیلی قبل پیشنهاد این طرح رو داده بوده هم تو این برنامه تشکری میشد

  • بله درسته ، واقع دست فرزندان سیستان ( دکتر کیخا و مهندس نجفی ) درد نکنه.
   سیستان نیازمند حمایت حامیانی چون این بزرگواران است .

 6. با سلام وعرض ادب ، از همه مسئولین و دلسوزان نظام وانقلاب وآزاد اندیشانی که به هر طریق وبا هر نیت وهر دیدگاه سیاسی ، مذهبی ، خیر خواهانه ، اجتماعی و ملی که این طرح عظیم را از ابتدا ، تاکنون پیگیری نموده و خصوصآ عنایت مقام معظم رهبری و تدبیر امیدوارانه دولت کریمه و ریاست محترم جمهوری و شخص استاندار گرامی صمیمانه سپاسگذارم**********همانطور که موجب شادی دل این مردم رنجکشیده شده اید خداوند همیشه ایام دل شما را نیز شاد کند ========ازمدیریت محترم شهر گندم وتمامی عوامل زحمتکش آن نیز خالصانه متشکرم

 7. تلاش و همکاری اجتماعی داشته باشیم که گردش مالی پروژه کمترین خروج را از سیستان داشته باشد انشاءالله این طرح بزرگترین طرح خاورمیانه با آثار و برکات خوشه ای بسیار در زمینه های اشتغال و کارآفرینی بشود اگر با همین شوقی که شروع شد ادامه پیدا کند و ضعفها با همکاری هم برطرف و مچ گیری هنر نشود. و اول شدن در فعالیت و کار ویژگی و ژن برتر این مردمان برای توسعه سیستان مانند گذشته باشد و همه سپاسگذار عنایت ویژه مقام معظم رهبری و رئیس جمهور عزیز و مصممی و همت استاندار گرامی و فرمانداران و همه کسانی که برای کاهش درد و رنج مردم شبانه روز تلاش می کنند
  وقت آسودگی مردم با همکاری استاندار عزیز و فرمانداران ناظر ومدیران و مسئولان اجرائی و با همت خودمان و رسانه ها نزدیک است انشاءالله
  با دیگر سپاس و تشکر بسیار

 8. با سلام و تشکر/ار انجاییکه روند پیگیری طرح از سال ها قبل دنبال شده و عملا اغاز برنامه های اجرایی ان پس از سفر اقای دکتر کیخا به خوزستان برای مذاکره با مهندسین مشاور انهار جنوب که در همان تابلو مشخص است مشاور این طرح انهار جنوب است. وتیم همراه اقای دکتر عبارت بودند از(مهندس اربابی معاون وقت فرماندار زابل ،مهندس اعتصام قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی ،مهندس خیاطی ، مهندس نجفی ،معاونین سازمان جهاد کشاورزی ،مهندس کیخا معاون مرکز تحقیقات سیستان و مهندس ریگی رییس وقت شرکت اب و خاک )اغاز و در سال 1389 ردیف مستقل بودجه ای تحت عنوان عملیات انتقال اب با لوله حوزه هیرمند توسط دو نماینده وقت سیستان اقایان کیخا و نورا اخذ و در تیرماه 1390 کلنگ اجرایی طرح انتقال اب با لوله در مکانی که تاکنون 2000 هکتار ان لوله گذاری شده با همت ریاست وقت سازمان جهاد کشاورزی و نمایندگان وقت به زمین زده شد اما بدون تبلیغات.در اینجا لازم می دانم به نوبه خودم از همه کسانیکه در ان زمان طرح را عملیاتی کردند اقایان مهندس نیکبخت ، مهندس کیخا روسای وقت سازمان جهاد کشاورزی ، استاندار وقت اقای ازاد ، فرمانداران وقت و بویژه نمایندگان جدی مجلس هشتم صمیمانه تشکر کنم.همانطوریکه اقای سجادی در پاسخ نماینده زابل اقای حسینی ………………………………………….. فرمود دلیل ادامه طرح اجرای طرح در گذشته بود که دولتمردان چاره کار را ادامه ان دیدند.
  …………
  …………..
  ……………
  …………………
  ……………………….
  ……………………

  شهرگندمـــ : ببخشید خیلی طولانی بود

 9. آقای دهمرده سلام
  لطفاً برای بررسی صداقت نماینده محترم سیستان و مدیر محترم جهاد کشاورزی استان، مردم را ارجاع دهید به کتاب قانون بودجه کشور در طول سالهای ٩١-٨٧ و از عناوین ردیفهای اعتباری و آب و خاک و کشاورزی سیستان کپی بگیرید و در اختیار مردم قرار دهید. و تعداد و عناوین ردیفهای اعتباری در ابتدا و انتهای دوره را با هم مقایسه کنید. آقای نجفی و حسینی یادشان رفته که ردیف انتقال آب با لوله به مزارع سیستان در دوره قبل گرفته شده است.

 10. تا جایی که خاطر اینجانب است : در خصوص انتقال آب چاه نیمه ها به مزارع سیستان با لوله در زمان نمایندگی دکتر کیخا و دکتر نورا موارد ذیل در حال پیگیری بوده .
  1 مطالعه و اجرای پایلوت 6000 هکتاری انتقال آب به مزارع سیستان
  2 عکس برداری هوایی از سطح دشت سیستان به منظور تهیه نقشه های اجرایی لازم برای اجرای این طرح در کل منطقه سیستان.
  3 اخذ موافقت رئیس جمهور محترم و مصوبه هیئت محترم دولت برای جذب 200 میلیون یورو تسهیلات خارجی (آنزمان معادل 300 میلیارد تومان) برای اجرای این طرح در سطح کل دشت سیستان.
  4 کسب موافقت قرارگاه سازندگی خاتم ٰ وزارت نیرو و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای واگذاری و اجرای سریع و کامل این طرح توسط قرارگاه
  5 رایزنی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین و شرکتهای چینی برای تامین فایناس لازم به منظور اجرای طرح انتقال آب با لوله به مزارع دشت سیستان

 11. کار را که کرد آنکه تمام کرد
  بجای آنکه تا پایان طرح این گوشت قربانی عظیم را برای انتخاباتهای آینده دست به دست کنیم که فاسد و بی نصیب همه شود .اگر صادقیم تلاش کنیم با همکاری رسانه ها موج و شوق اجتماعی مانند اول انقلاب ایجاد کنیم و پشتیبان و حامی اجتماعی یکدیگر برای رفع مشکلات خودساخته شویم
  هر فرد مسئولیت و وظیفه ای دارد اجرای وظیفه و مسئولیت منم منم ندارد و پاداش هر کارنیک و مسئولیت با خداوند متعال است که اعمال مخفی ما نزدش عیان و آشکار

 12. جناب دهمرده با سلام به زودی اسناد محکم را برای شما ارسال می کنیم/لطفا برای روشن شدن اذعان عمومی جزییات کامل نظرات کارشناس عزیز سیستانی را بگذار/چرا که احتمالا حقایق در دل ان نهفته شده است/

 13. اقای دهمرده لطفا سری بزنید به چند تابلو در مسیر جاده زابل به زاهدان چند سال پیش هوا گرم بود بعد از لوتک ماشین ما خراب شده بود /خودمان را رساندیم به کنار یکی از تابلو ها تا در سایه ان قرار بگیریم/ متوجه شدیم عکس های کلنگ انتقال اب با لوله با حضور مسئولین استانی بر روی ان نقش بسته که بنده تعدادی را می شناختم از جمله دکتر شیخ زاده/ مهندس کیخا رییس وقت سازمان جهاد کشاورزی ،مهندس اربابی و فرماندار زابل حاج اقای کیخا و تنی چند را/از طرفی دو سال پیش هم به اتفاق معتمدین و حاج اقای خدری از روند لوله گذاری خودمان بازدید کردیم/من نمی دانم این داستان ها در این سرزمین چیست/طرحی که کلنگ خورده/و جالب است باز این کلنگ هم فقط برای ادامه همان بلوک 3 شهرستان هامون مجددا کلنگ خورده/و گرنه هیچ مطالعه ای هنوز برای کل دشت کامل نشده و هنوز مطالعات مهم اقتصادی و اجتماعی و نظام های بهره برداری و غیره و ذالک که رمز موفقیت طرح است در ابتدای طرح است/بنابراین بهتر نبود حتی اگر کلنگ هم زدیم اولا اینهمه هزینه بیت المال نمی کردیم / ثانیا صداقت می داشتیم در بنرها می نوشتیم اغاز ادامه عملیات اجرایی طرح و ثانیا به جای روایت و تشکر از خود نامی از بانیان اصلی می بردیم

 14. اقای یونس /به کتاب مجلس و توسعه در سیستان نوشته سیستانی ارزشمند جناب دکتر کیخا/ مراجعه فرمایید/همه چیز واضح و روشن است/درود بر مرد صداقت/درود برمردی که با اقدام انقلابی خود اندیشه ای را با کمک نخبگان و همکار خوبش دکتر نورا/ برای مردم سیستان به ودیعه گذاشت و عملیاتی کرد/که دیگران غیر از این اندیشه نتوانستند طرح زرین عمرانی توسعه ای دیگری را برای سیستان جایگزین کنند.

 15. اقای امیر محمد همه نظرات دوستان از مصادیق بارز امر به معروف و نهی از منکر است چرا فردی به عنوان نماینده مردم اعلام کند که طرحی قبلا نبوده که انجور با پاسخ دندان شکن معاون وزیر جهاد کشاورزی مواجه بشود/همه همین معتمدین و مسئولین این طرح را چندین بار دیده بودند/
  ما از رهبر حکیم و فرزانه مان حضرت اقا که ادامه طرح لطف ایشان است و از رییس جمهور و اقای مهندس هاشمی استاندار صمیمانه تشکر می کنیم/و همینطور از بزرگان قبلی که این طرح را در ریل اجرایی قرار دادند.

 16. هر کجا عرصه تنگ می اید .مسئولی باکلنگ می اید .این طرح چهار سال قبل برای اقای …..وشرکاء در محدوده لورگ باغ وبرای اقای …… اجرا شده است

 17. از حضرت اقا/مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای که ویرانی های سیستان و مهاجرت های گسترده مردم این دیار در این سه سال عمیقا قلب او را غم زده کرده وهمواره این منطقه را مورد عنایت خود قرار می دهد بسیار ممنونیم/دوستان عزیز سیستانی از سال ها قبل متخصصین دلسوز سیستان برای ارتقاء بهره وری اب در دشت سیستان ایده ای را مطرح کردند که در دولت قبل و به همت و تلاش نمایندگان قبل و مسئولین وقت اجرایی و در سال 1390 با اختصاص ردیف بودجه مستقل کلنگ احداث طرح به زمین زده شد و تا کنون از فاز یک این طرح که 16 ناحیه در بلوک سه شهرستان هامون است 8 ناحیه نزدیک به اتمام است بدون خط انتقال و ایستگاه پمپاژ/ همانطوریکه در تابلو زرد رنگ مشخص است برنامه کلنگ زنی جدید از ناحیه 9 تا 16 است/بنابراین مثل روز روشن است و همه سیستان می دانند این طرح قبلا شروع شده و باید دولت های بعدی انرا تکمیل کنند/اینکه متاسفانه نماینده مردم در روز روشن جلو چشم کسانیکه خود قبلا کلنگ زدند بگوید از قبل طرحی نبوده یک ……/اگر نبوده چرا در تابلو از 9 تا 16 نوشته شده/حتما جدیدا در طرح های عمرانی از اخر شروع می کنند/در هر صورت ما از همه انانی که گمنام هستند و طرح بر دوش انها تهیه شده /انانی که قبلا طرح را شروع کردند/ و انانی که در ادامه طرح را باید پیش ببرند تشکر می کنیم/

 18. به نام خدا
  با سلام

  از مقام معظم رهبری صمیمانه تشکرمیکنم .
  از تمام عزیزانی که تلاش کردند تا این طرح اجرا شود تشکر می کنم .

  خبر کامل در آدرس زیر :
  http://www.doe.ir/Portal/home/?news/196210/196226/382697/%20%D8%AC%D9%87%D8%AA%20%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%2%200%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%86%20%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%%20A8%D8%B9%20%D8%A2%D8%A8%20%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF%20%20%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%20%DB%8C%D8%A7%D%208%A8%D8%AF

  از جناب آقای امیرمحمد هم تقا ضا دارم که لطفا در به کاربردن نوع جملات دقت بیشتری کنند و از فعل جمع استفاده نکنند .

  شهرگندم انشالله در پناه خداوند بزرگ و یاری امام زمان علیه السلام موفق باشید .

  • داده ها و اطلاعات امروز از تغیر نگرش من حکایت دارد که فقط به حاشیه ها علاقه و پیگیری اصل همیشه یادم می رود
   نتیجه آنکه روبه حیلت ساز پهن کرده دام و تفرقه ای خطرناک برای من و امثال من در سال آینده با ابزار تطمیع و حاشیه سازی .خداوند مرا هدایت کند تا مردمم با حاشیه سازی من آسیب نبینند ومتفرق نشوند و برای نخستین بار در تاریخ سیستان واقعه ای غیرباور و خفت باراتفاق نیافتد.
   هرگاه دیدی بخاطر منافع اجتماع به منافع و مقام خود توجه نکردم به من نیز مانند دیگران می توانی امیدوار باشی

   (علی جان سرورم سعی کردم از جمله جمع کمتر استفاده کنم و در جمله آخر میزانی برای سنجش من و امثال من ابداع کرده باشم(شوخی برای فراهم کردن محیط دوستانه)

 19. سلام ،خدمت نمایندگان عزیز یک راه را توصیه میکنم و آنهم صداقت در کلام است خانم و اقای نماینده اگر امکان داره فقط یک مورد از کارهایی را که از 0 تا100 ،نه حتی 70 درصد در منطقه انجام داده اید را یرای ما بیان کنید من به شما رای ندادم اما میخوام نقش برتری شما را نسبت به انتخاب خودم مقایسه کنم ممنون میشم اگر پاسخ بدهید

 20. انشاء الله موفق باشید

 21. مستند سازی خوبی است