گندمــ پرس : وبسایت شبکه خبر  در گزارشی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما نوشت : بررسی وعده‌های مسئولان در خرداد ۱۳۹۴ نشان می‌دهد که این بار هم آمار وعده‌های محقق نشده بیشتر از وعده‌های عمل شده است.  حالا دیگر لااقل برای شنونده های  اخبار رادیو علی اوسط هاشمی یک چهره کاملا شناخته شده […]

گندمــ پرس : وبسایت شبکه خبر  در گزارشی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما نوشت : بررسی وعده‌های مسئولان در خرداد ۱۳۹۴ نشان می‌دهد که این بار هم آمار وعده‌های محقق نشده بیشتر از وعده‌های عمل شده است.

 حالا دیگر لااقل برای شنونده های  اخبار رادیو علی اوسط هاشمی یک چهره کاملا شناخته شده است، استاندار سیستان و بلوچستان که با تکرار بدقولی‌های خود در فروردین، اردیبشهت و خرداد، عنوان بدقول‌ترین مسئول سال را  تا به این لحظه به خودش اختصاص داده است.

قصه هم سر افتتاح یک کارخانه در سفیدابه که از زمستان سال گذشته آقای اوسط هاشمی هر بار قول افتتاحش را در ماه  بعد می‌دهد. فروردین، اردیبهشت، خرداد؟ سؤال ما دیگر این نیست که چرا وعده‌های آقای اوسط هاشمی محقق نمی‌شود، سؤال این است که چرا اساسا وعده می‌دهد؟ چرا وعده‌ها اینقدر ارزان شده است؟ مثل وعده واگذاری بخش‌های دولتی به بخش خصوصی؟

چهار دولت آمدند و رفتند و خبری نشد و همچنان وعده داده می‌شود.یا بحث کشدار حذف یارانه پردرآمدها که آمار بدقولی‌اش از خجالت آقای اوسط هاشمی در آمده است.

در همین یکی دو ماه اخیر چند بار  آقای ربیعی وزیر کار و  آقای نوبخت سخنگوی دولت گفتند که حذف یارانه پولدارها شروع شده است. اما وقتی هفته پیش که آقای نوبخت سخنگوی دولت آمار یارانه بگیران خرداد ماه 94  را داد، تازه فهمیدیم تعداد یارانه بگیران نه تنها کم نشده بلکه نسبت به سال گذشته اضافه هم شده است.

نوبخت می گوید: امروز برای 76 میلیون و 57 هزار و 430 نفر یارانه  به حساب سرپرستان واریز شد.اردیبهشت پارسال بعد از انصراف 2 میلیون و 400 هزارنفر تعداد یارانه بگیران شده بود  75 میلیون.

آقاخلیل احمدیان سرپرست شهرداری اردیبل است، ایشان بعد از استعفای شهردار شد سرپرست. کی؟ اردیبهشت همین امسال. همان موقع گفت درست است که اردیبل شهردار ندارد ولی من به عنوان سرپرست اجازه نمی دهم حتی  یک وعده از وعده‌های عمرانی شهر عقب بیفتد. همین جور هم شد.

فاز دوم باغ جیرال به اتمام رسیده است. البته این به آن معنا نیست که خرداد  فقط باغ جیرال افتتاح شده باشد. نه. اتفاقا طرح های بسیار زیادی خرداد افتتاح شد.

سد سورک در چهارمحال و بخیتاری افتتاح شد. کارخانه کاشی و سرامیک در بروجن.

بزرگترین پل زیر قوسی کشور در شهر کرد. بهره برداری از مجهزترین بی ای سی یو ( مراقبت های ویژه سوختگی غرب کشور در اهواز)

 

  بهره برداری از فیبر نوری ایران و پاکستان. اولین کارخانه تولید نسل جدید فیبر نوری در رفسنجان. اگر بخواهیم تعداد طرح های افتتاح شده خرداد را بشماریم خیلی زیاد است. دیگر، افتتاح یک کارخانه شیشه در تبریز، کارخانه قیر در آبادان، دو بیمارستان در زهک و هیرمند، یبیماستان 184 تختخوابی در مسجد سلیمان، پالایشگاه پرند شیمی الیگودرز، 4890  مسکن مهر در خراسان شمالی است. همه اینها طرح هایی است که در خرداد افتتاح شد و در مقایسه با ماه های قبل آمار بالایی هم هست.

اشکال این است که اینها طرح هایی هستند که با تأخیر چند ماهه و چند ساله به  بهره برداری رسیده‌اند مثلا همین سد سورک قرار بود مهر 91 افتتاح شود یا همین بزرگترین پل قوسی خاورمیانه که هفته پیش آقای جهانگیری آن را در شهر کرد افتتاح کرد، وقتی سابقه اش را نگاه می کنی می‌بینی این پل کلیدش سال 89 خورد و قرار بود 20 ماهه ساخته شود اما بعد از 60 ماه افتتاح شد.

اسم اینها را می‌شود گذاشت افتتاح ولی قطعا نمی شود گذاشت خوش قولی. یا همین اتصال فیبر نوری ایران و پاکستان قرار بود سال 86 تمام شود.

قصه بدقولی‌ها عادی شده است. پارسال زمستان کیامرز مدیر عامل قطار شهری مشهد گفت که متروی فرودگاه  آخر خرداد 94 افتتاح می شود. حالا بذرافشان مدیر خط یک متروی مشهد می گوید ان‌شاءالله تا آخر سال افتتاحش می کنیم.

می رویم سراغ فرمانداربهشهر که یک ماه  پیش گفت: اولین کارخانه کمپوست مازندران نیمه خرداد افتتاح می شود، حالا می گوید بدقولی طبیعیه.

وی می گوید: اینها طبیعی است شما خودتان در خانواده خیلی وعده می دهید بودجه کمترمی شود از وعده خود عقب می افتید.

رئیس سازمان صنعت معدن کردستان آقای دره وزمی گفته بود معدن طلای ساریگونی را خرداد افتتاح می کنیم هنوز کارش شروع نشده است ، برویم  سراغ بهره‌برداری از ایستگاه متروی عبدل‌آباد . وعده دهنده رضا زلفی معاون حمل و نقل منطقه 19  که می گوید: تجهیزات الکترونیکی آن در حال نصب است.

اما آخرین وعده خردادی، بیمارستان گچساران که اسدپورمدیر شبکه بهداشت زمستان پارسال گفته بود خرداد 94  افتتاح می شود الان متأسفانه آماده نشده است و بیمارستان راوزارت نفت می سازد ولی تأمین اعتبار نشده است .

خوش قولی حال آدم را خوب می کند و بدقولی خراب. هرچند موقع بدقولی بخندی و موقع  خوش قولی گریه کنی .

چند روز پیش حال تهران حسابی خوب شده بود. آخر چند تا جوان آمده بودند روی قولشان ایستاده بودند. با دست‌های بسته و تا پای جان … بعد از این همه بدقولی؛ چقدر دلمون برای دیدن آدم های خوش قول تنگ شده بود.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه