گندمــ پرس : دکتر هاشمی وزیر بهداشت , درمان و آموزش پزشکی صبح امروز وارد فرودگاه زابل شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان , علمای منطقه , مسئولین محلی سیستان و مردم قرار گرفت. اولین برنامه وزیر حضور در گلزار شهدای شهرستان زابل و ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر بود. […]

گندمــ پرس : دکتر هاشمی وزیر بهداشت , درمان و آموزش پزشکی صبح امروز وارد فرودگاه زابل شد و مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان , علمای منطقه , مسئولین محلی سیستان و مردم قرار گرفت.

اولین برنامه وزیر حضور در گلزار شهدای شهرستان زابل و ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر بود.

 

افتتاح بیمارستان زهک

پس از آن وزیر بهداشت و هیات همراه با حضور در شهرستان زهک به انتظار 6 ساله مردم این شهرستان پایان داده و بیمارستان 48 تختخوابی این شهرستان را افتتاح کردند.

13721

 

به گزارش گندمـ پرس به نقل از ایرنا در آیین افتتاح این بیمارستان علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان گفت : منطقه سیستان و دانشگاه علوم پزشکی زابل به مرحله ای از رشد رسیده که می تواند به دانشگاه بین المللی ارتقا یافته و دانشجوی خارجی جذب و توریسم آموزشی نیز راه اندازی کند.

وی در ادامه افزود : با توجه به نزدیکی دو کشور افعانستان و پاکستان نیاز این دو کشور به خدمات بهداشتی درمانی راه اندازی توریسم درمانی در سیستان و بلوچستان می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

13746

 

وی بیان کرد: استان سیستان وبلوچستان اکنون مجهز به یک آزمایشگاه رفرانس است که مردم به ناچار از فاصله های بسیار دور شمال و جنوب استان بعضا با طی 1200 کیلومتر مسافت به آن مراجعه می کنند که برای حل مشکلات مردم و جلوگیری از هدر رفتن وقت و هزینه های اضافی نیاز به ایجاد واحدهای تخصصی و آزمایشی درسه نقطه ‘سیستان، زاهدان و جنوب استان’ است

پس از افتتاح بیمارستان زهک ,  سیدحسن هاشمی با عزیمت به شهرستان  هیرمند در نقطه صفر مرزی شرق کشور , بیمارستان 32 تختی این شهرستان را افتتاح کرد.  

13759

 

افتتاح بیمارستان هیرمند

به گزارش گندمـ پرس به نقل از وبسایت وزارت بهداشت , یمارستان 32 تختی هیرمند شامل بخش‌های اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، بستری، اطفال، زنان، داخلی و اتاق عمل و نیز کلینیک زنان و اطفال و جراحی داخلی است که این بیمارستان در دو مرحله به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

توانمندسازی کشورهای همسایه در پیشگیری از ورود بیماریها به ایران

وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم  گفت: جهت گیری طرح تحول سلامت مناطق محروم است و طی دو سه ماه آینده متخصصین بیشتری در منطقه سیستان توزیع خواهند شد.

هاشمی گفت: در یک سال گذشته مشکل کمبود پزشک در شهرستانهای بالای 20 هزار نفر رفع شده است. حدود 83 درصد جمعیت سیستان و بلوچستان از خدمات مامایی بهره مند شده اند.

وی همچنین درخصوص اظهارات هاشمی استاندار زابل مبنی بر آمادگی زابل برای آموزش های بین‌المللی به دانشجویان کشورهای همسایه به ویژه افغانستان گفت: اگر چنین اقدامی در زابل و جنوب استان صورت گیرد توانمندسازی کشورهای همسایه منجر به ارتقای شاخص های بهداشت و درمان کشورهای همسایه خواهد شد و به طور غیرمستقیم مشکلات کشور نیز دراین خصوص کمتر خواهد شد.

 

2865557-4345324

 

وی تاکید کرد: سرمایه گذاری برای پیشگیری از بیماریها در آن سوی مرزها به نفع مردم کشور ما نیز هست و از ورود بیماریها از مرزها به داخل کشور پیشگیری می‌کند.

دکتر هاشمی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور گفت: جهت‌گیری این طرح مناطق محروم بوده است اما در حال حاضر خوشبختانه همه مردم کشور از خدمات این طرح بهره‌مند شده‌اند.

وی همچنین تجهیز مراکز درمانی که مورد درخواست نماینده مردم این استان بود را مورد اشاره قرار داد و گفت: با پی گیریهای انجام شده دستگاههای سونوگرافی نیز به شهرستان زابل رسیده است و به زودی راه اندازی خواهد شد.

 

سفروزیربهداشت به سیستان

 

13730

 

13731

 

13737

 

13749

 

13754

 

13757

 

13764

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه