شهرگندمـــ : پیش از ظهر امروز حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران وارد فرودگاه چابهار شد.     به گزارش شهرگندمـــ به نقل از واحد مرکز خبر وی در بدو ورود به این فرودگاه در جمع خبرنگاران بازدید از طرح های پتروشیمی – فولاد و راه آهن چابهار به زاهدان را از اهداف سفر خود […]

شهرگندمـــ : پیش از ظهر امروز حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران وارد فرودگاه چابهار شد.

 

resized_842597_512

 

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از واحد مرکز خبر وی در بدو ورود به این فرودگاه در جمع خبرنگاران بازدید از طرح های پتروشیمی – فولاد و راه آهن چابهار به زاهدان را از اهداف سفر خود به چابهار برشمرد .

 

635555426434532777


حجت الاسلام و المسلمین روحانی  همچنین طرح توسعه اسکله شهید بهشتی و دیگر طرح های عمرانی که در سفرهای قبلی به سیستان و بلوچستان و هرمزگان مورد تاکید و تصویب برای توسعه سواحل مکران – جاسک و چابهار قرار گرفته بود را از دیگر اهداف این سفر اعلام کرد .
وی گفت : برخی از این طرح ها آغاز شده و برخی دیگر نیز در حال شروع شدن است که همگی مورد بازدید قرار می گیرد تا مشخص شود در چه مرحله ای از پیشرفت قرار دارد .

 

 

بازدید رئیس جمهور از پروژه راه آهن چابهار به مشهد


بنا براین گزارش رئیس جمهوری با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسئولان محلی از پروژه راه آهن چابهار – زاهدان – مشهد بازدید و بر تسریع در روند احداث این خط آهن تاکید کرد.

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از  مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در بازدید امروز از پروژه خط آهن چابهار-زاهدان-مشهد ضمن تاکید بر تسریع در روند احداث این خط بیان داشت: اتصال بندر چابهار به خط آهن علاوه بر ایجاد تحول در این منطقه موجب اتصال جمهوری اسلامی ایران به بازار های آسیای میانه شده و حجم مبادلات و مراودات با سایر کشور ها را افزایش خواهد داد.

 

738770 

 

مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه دیدار رئیس جمهور از این پروژه در تشریح اقدامات انجام شده بیان داشت: فاز نخست این پروژه بزرگ در قالب ۴ قطعه و به طول ۳۰۰ کیلومتر در حال انجام است.

مسعود مالکی بیان داشت: برای احداث این خط ریلی به طول یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر اعتباری به میزان ۲ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی مدت زمان اجرای این پروژه را ۵ سال عنوان کرد و افزود: در حال حاضر بستر سازی ۵۰ درصد مسیر خط آهن در فاز نخست آماده سازی شده است و تعداد ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین در این پروژه در حال فعالیت هستند.

مالکی افزود: عملیات احداث راه آهن چابهار – مشهد با همکاری قرارگاه خاتم‌النبیا (ص) آغاز و در دست احداث قرار دارد و تا کنون این پروژه ۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

بازدید رئیس جمهور همراه با وزرای صنعتی کابینه از پتروشیمی چابهار

همچنین دکتر حسن روحانی بهمراه وزاری راه و شهرسازی , صنعت معدن و تجارت و معاون اجرایی رئیس جمهور و جمعی از مدیران محلی استان از جمله استاندار و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار  از صنایع پتروشیمی مکران در پیکره صنعتی سازمان منطقه آزاد چابهار بازدید به عمل آوردند.

 

n2798951-4142347

 

سخنرانی در جمع مردم , مسئولین و دست اندرکاران طرحهای عمرانی استان

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» که روز سه شنبه و در جریان بازدید از اسکه شهید بهشتی در چابهار و در جمع شماری از دست اندرکاران پروژه های عمرانی و مدیران استان سیستان و بلوچستان صحبت می کرد، با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) اظهار داشت: باید از حماسه حضور مردم در نهم دی در مسیر تحکیم وحدت، همدلی و قانون گرایی استفاده کنیم و نباید اجازه دهیم هیچ حادثه ای در تاریخ کشور تبدیل به وسیله ای برای ایجاد اختلاف و تفرقه شود.

روحانی با بیان اینکه حضور مردم در نهم دی به معنای حمایت از یک حزب و جناح نبود، تصریح کرد: نهم دی به معنای بیعت مجدد با جمهوری اسلامی ایران، رهبری، انقلاب اسلامی، اصل ولایت فقیه و خاندان امامت و روز همدلی، اتحاد، انسجام و وحدت ملی است.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: امروز و در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و اتحاد داریم، نباید در داخل تفرقه و فاصله ایجاد شود و اگر فاصله ای نیز هست، باید تلاش کنیم تا آن را کم و کم تر کنیم.

روحانی منشور ملی همه آحاد ملت را قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور معرفی کرد و گفت: باید راه و مسیر واحدی را که مسیر توسعه، تعالی، آبادانی، رفاه جامعه و کشور و ایجاد اشتغال پایدار و گسترده برای نسل جوان و پیشرفت مملکت است، دنبال کنیم.

رییس جمهوری اضافه کرد: افتخار ما این است که تابع اسلام، قرآن و پیامبر عظیم الشأن هستیم و مسیر ما باید، مسیر تعالی و پیشرفت بویژه در مسیر اخلاقی باشد. تمام اقوام و مذاهب ما با یکدیگر برادرند و وقتی افتخار ما به اسلام، قرآن، خاندان رسالت و ایرانی بودن ما است، نباید اختلافی بین ما باشد، چرا که هر آنچه مایه فخر ماست، واحد است و باید مسیر واحدی را دنبال کنیم.

روحانی در ادامه سخنان خود سیستان و بلوچستان را استانی بسیار مهم، اصلی ترین مسیر ورود کشور به آب های آزاد و دروازه جنوب شرقی کشور، نامید و اظهار داشت: سیستان و بلوچستان، معادن ذی قیمت، توانمندی های انسانی برجسته و جایگاه جغرافیایی بسیار مهمی دارد که باید از این فرصت ها به خوبی برای این استان و کشور بهره بگیریم.

رییس جمهوری با ابراز خوشحالی از اینکه تصمیمات دولت در سفر 9 ماه پیش به خوبی در حال اجراست، تصریح کرد: حرکت بسیار خوبی در استان شروع شده و خوشحالم که بندر شهید بهشتی نیز به سرعت در حال توسعه است .

دکتر روحانی با بیان اینکه در سال جاری هم ظرفیت بندر شهید بهشتی افزایش یافته و هم بهره برداری از آن ارتقاء یافته است، خاطر نشان کرد: در بازدیدی که امروز از کارگاه توسعه بندر شهید بهشتی داشتم تغییر و پیشرفت کار نسبت به 9 ماه قبل محسوس بود و این جای خوشحالی بسیار دارد.

رییس جمهوری با بیان اینکه توسعه چابهار و بندر شهید بهشتی یکی از تصمیماتی است که پیگیر اجرای آن هستم، گفت: البته هر وقت دولت و ملت با هم بوده اند، کارها با موفقیت به پیش رفته و دولت به تنهایی نمی تواند کاری کند، لذا باید همه را دعوت به حضور و میدان و کمک به پیشرفت کشور کنیم، چرا که هر چه کشور پیشرفته تری داشته باشیم، امنیت، رفاه0 و امید بیشتری نیز خواهیم داشت.

روحانی با اشاره به اینکه البته حوادث تلخ گاهگاه پیش می آید، افزود: مسأله مهم این است که امروز سیستان و بلوچستان از گذشته بسیار امن تر است و تلاش برای ارتقاء شرایط امنیتی، وظیفه ای ملی، انسانی و اسلامی برای همه ماست.

 

لازم بذکر است دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری فردا در جاسک از محل برگزاری رزمایش محمد رسول الله (ص) بازدید خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه