گندمــ پرس : جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه زابل با دکتر حسینی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید , این نشست که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار گردید با استقبال گسترده دانشجویان مواجه و در آن مسائل مختلف محلی , کشوری و بین المللی مطرح و دکتر حسینی نیز به […]

گندمــ پرس : جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه زابل با دکتر حسینی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید , این نشست که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار گردید با استقبال گسترده دانشجویان مواجه و در آن مسائل مختلف محلی , کشوری و بین المللی مطرح و دکتر حسینی نیز به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند.

IMG_2256

 

دراین جلسه مسائلی از جمله حق ابه تالاب هامون , مسائل امنیتی , امور دام , احیاء دریاجه هامون , کارخانه سیمان سیستان , مسائل زیست محیطی , آبرسانی لوله ای به مزارع و . . .  مطرح گردید.

 

دکتر حسینی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درخصوص تالاب هامون و وضعیت احیای آن گفت :بنده تا وارد مجلس شدم و شرایط را دیدم و صحبتهای که با مسئولان داشتیم اقدام به تشکیل فراکسیون تالاب نجات هامون کردیم , فراکسیونی که اگر تشکیل نمیشد توجهی از سوی مسئولین عزیز به سیستان معطوف نمی شد .

و در اولین نشستی که بین دولت و مجلس برگزار شد نیز این مساله را به رئیس جمهور منتقل کردم و  خواستار گنجانده شدن نام هامون در کنار نام دریاچه ارومیه در کارگروه مربوطه شدم.

وی همچنین با اشاره به سفر رئیس جمهور افغانستان به کشور گفت : بنده روز قبلش تذکری شفاهی به رئیس جمهور داشتم و خواستار آن شدم که مساله هامون در مذاکرات گنجانده شود و این مساله را در سفر در دستور کار قرار گرفت , ما وظیفمون تذکر هست و پیگیری از مسئولین وزارت خارجه و رئیس جمهور محترم می باشد که باید این مساله را پیگیری و اجرایی کنند.

IMG_2279

 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ایجاد اشتغال در سیستان گفت : یکی از موانع بزرگ ایجاد اشتغال در این منطقه کسانی هستند که مانع می شوندو  اهداف دیگری را دنبال می کنند.

اقدام دیگر در بخش اشتغال داشتیم این هست که بحث لوله گذاری به مزارع خود ایجاد اشتغال می کند.

IMG_2280

 

وی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به دست نوشته یکی از دانشجویان (سرنوشت 1500 میلیارد چه شد ) گفت : فکر کنم کسی که این رومطرح می کند :  دانشجو نیست جون اگر دانشجو باشد حساب کتاب میفهمد و مراحل اجرایی این طرح را میفهمد , که برای اینکه این طرح به این عظمت اجرا شود , مشاور , پیمانکار میخواد , مناقصه دارد که تا الان دو تا پیمانکار مشخص شدند و تا شهریور ماه هم این طرح اجرایی خواهد شد و اینطور نیست که تا طرح تصویب شود پیمانکاران شروع بکار کنند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه