گزارش حضور سید باقر حسینی درجمع دانشجویان دانشگاه زابل

 • کد خبر : 23908
 • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۲
گزارش حضور سید باقر حسینی درجمع دانشجویان دانشگاه زابل

گندمــ پرس : جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه زابل با دکتر حسینی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید , این نشست که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار گردید با استقبال گسترده دانشجویان مواجه و در آن مسائل مختلف محلی , کشوری و بین المللی مطرح و دکتر حسینی نیز به […]

گندمــ پرس : جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه زابل با دکتر حسینی نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی برگزار گردید , این نشست که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه زابل برگزار گردید با استقبال گسترده دانشجویان مواجه و در آن مسائل مختلف محلی , کشوری و بین المللی مطرح و دکتر حسینی نیز به سوالات مطرح شده پاسخ گفتند.

IMG_2256

 

دراین جلسه مسائلی از جمله حق ابه تالاب هامون , مسائل امنیتی , امور دام , احیاء دریاجه هامون , کارخانه سیمان سیستان , مسائل زیست محیطی , آبرسانی لوله ای به مزارع و . . .  مطرح گردید.

 

دکتر حسینی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درخصوص تالاب هامون و وضعیت احیای آن گفت :بنده تا وارد مجلس شدم و شرایط را دیدم و صحبتهای که با مسئولان داشتیم اقدام به تشکیل فراکسیون تالاب نجات هامون کردیم , فراکسیونی که اگر تشکیل نمیشد توجهی از سوی مسئولین عزیز به سیستان معطوف نمی شد .

و در اولین نشستی که بین دولت و مجلس برگزار شد نیز این مساله را به رئیس جمهور منتقل کردم و  خواستار گنجانده شدن نام هامون در کنار نام دریاچه ارومیه در کارگروه مربوطه شدم.

وی همچنین با اشاره به سفر رئیس جمهور افغانستان به کشور گفت : بنده روز قبلش تذکری شفاهی به رئیس جمهور داشتم و خواستار آن شدم که مساله هامون در مذاکرات گنجانده شود و این مساله را در سفر در دستور کار قرار گرفت , ما وظیفمون تذکر هست و پیگیری از مسئولین وزارت خارجه و رئیس جمهور محترم می باشد که باید این مساله را پیگیری و اجرایی کنند.

IMG_2279

 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص ایجاد اشتغال در سیستان گفت : یکی از موانع بزرگ ایجاد اشتغال در این منطقه کسانی هستند که مانع می شوندو  اهداف دیگری را دنبال می کنند.

اقدام دیگر در بخش اشتغال داشتیم این هست که بحث لوله گذاری به مزارع خود ایجاد اشتغال می کند.

IMG_2280

 

وی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به دست نوشته یکی از دانشجویان (سرنوشت 1500 میلیارد چه شد ) گفت : فکر کنم کسی که این رومطرح می کند :  دانشجو نیست جون اگر دانشجو باشد حساب کتاب میفهمد و مراحل اجرایی این طرح را میفهمد , که برای اینکه این طرح به این عظمت اجرا شود , مشاور , پیمانکار میخواد , مناقصه دارد که تا الان دو تا پیمانکار مشخص شدند و تا شهریور ماه هم این طرح اجرایی خواهد شد و اینطور نیست که تا طرح تصویب شود پیمانکاران شروع بکار کنند.

 

 

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23908

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 23در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۳
 1. چه عکسایی!!! مشاوران !!!……………..!!!

 2. با سلام
  چی شد دکترجان؟
  وقتی بحث به بررسی عملکرد دیگران است وظسفه نماینده چیز دیگری است ولی در مورد شما وظیف نماینده تذکر به مسولین است. خب خدا روشکر

 3. اقای حسینی/بارها گفته و باز هم می گوییم/طرح انتقال اب با لوله از تیرماه 90 شروع شده/در فاز اول حدود 8 ناحیه از طرح 6000 هکتاری درون مزرعه به اتمام رسیده/یعنی اینکه طرح انتقال اب با لوله حاصل زحمات دیگران است/شما هیچ نقشی در تصویب ان نداشته اید/همانطوریکه در جلسه کلنگ زنی دوم معاون اب و خاک وزیر جهاد کشاورزی به شما پاسخ داد که من این روایت را قبول ندارم/طرح حاصل زحمات دیگران است و این دولت هم ادامه کار را دنبال می کند.اما برادر عزیز اگر از سرنوشت طرح باخبر نیستی برو باخبر شو/اگر نماینده بودی نمی گذاشتی ردیف پولی این طرح که خاص سیستان بود/دومرتبه از سیستان جدا و در تهران بلوکه می شد./اگر نماینده پرتلاشی می بودی نمی گذاشتی علیرغم اینهمه متخصص اب سیستانی /همه سیستانی ها از مسیر این طرح حذف بشوند/خودت که بهتر می دانی این طرح و پیشنهاد ان حاصل پیگیری فرزندان سیستان بود.
  کاش دانشجویان عزیز مطلع می بودند و به جای طرح برخی سئوالات و ان فضایی که باید در مجموع به ان تاسف خورد /سئوالات اساسی را پرسش می کردند:
  1- اقای حسینی دو سال در روزنامه های محلی و استانی قول اب دریای عمان /قول ابهای ژرف ته دریاچه/و قول اب های تاجیکستان را دادید چه شد؟
  2- اقای حسینی ماجرای سوخت مرزنشینان چه شد/ ماجرای منطقه ازاد چه شد/ماجرای راه اندازی شهرک های صنعتی که خودت پس از انتخاب در همین سالن امفی تئاتر چند ورق کاغذ دستت بود و گفتی دیگران منطقه ویژه اقتصادی را در زمین های خودشان بردند و من راه اندازی می کنم چه شد/چرا همه چیز تعطیل تعطیل شد؟
  3- اقای حسینی سرنوشت ماده 193 قانون برنامه پنجم که می توانست سیستان را متحول کند و نمایندگان قبل از تو که سیستانی بودند و مسئولیت در تدوین برنامه داشتند انرا مصوب کردند و برای اجرا سکان به دست شما افتاد چه شد؟
  4- توضیح روشنی از سرنوشت انحلال شرکت اب و خاک بدهید/چرا گذاشتی این پتانسیل عظیم که باید طرح انتقال اب با لوله در ان اجرایی می شد به این وضع تبدیل گردد؟
  5- ماجرای حذف تشکیلات اداره کل میراث فرهنگی سیستان و انهمه مصاحبه جنابعالی که من این مشکل را حل می کنم به کجا رسید/چرا نتوانستی از درون مجلس با اینهمه ادعا طرحی مصوب کنید و این حثیت بر باد رفته را برگردانید/؟
  6- اقای حسینی فراکسیون هامون فقط اسمش است چرا وقتی دیگران اقدامی می کنند سعی می کنی با شتاب انرا مصادره بنام کنید /گری لوییس امد در حالی که شما هیچ خبری نداشتید روز بعد گفتی من فرستادم/اگر راست می گویی به ما مردم سیستان بگو ردیفی که امسال در قانون بودجه برای هامون دولت به همت ان شخص سیستانی که خودت بهتر می دانی ایجاد کرد.تو در مجلس اعتبار ان را چند برابر کردی؟
  7- اقای حسینی باید به مردم و این دانشجویان عزیز می گفتی ما در این چند سال با تلاش چند ردیف بودجه منطقه ای گرفتیم/شرم دارد ادم به شهر های خراب شده /راههای روستایی ویران شده/نگاه کند ./ایا کسی نبود از شما بپرسد چند سال پیش پایه های پل نهراب ساخته شده ولی شما در این چند سال همین پل را نتوانستید تکمیل کنید؟ اقای حسینی نمایندگان قبل از شما در دوره قبل فقط در همین زمینه پل کهک/پل دوم زهک /پل افضل اباد و غیره را تکمیل و یا بخش اعظم انرا با توان بسیار زیادی که در زمینه اخذ بودجه داشتند ایجاد کردند /ایا حق نبود اگر انها تصفیه خانه بزرگ شهرهای سیستان و خطوط انتقال اب انرا ساختند و بالغ بر 100 میلیارد تومان اعتبار جذب کردند/شما 100 متر لوله داخل فضای شهری را سالیانه اقدام می کردید؟
  8- خسارات هنگفت بخش کشاورزی سیستان چرا ریالی به مردم برنگشت/ چرا گذاشتی سهم بیمه کشاورزی مردم از 5 هزار تومان که توسط نمایندگان قبل برای سیستان در هکتاری تصویب شد مجددا حذف و هکتاری به 30 هزار تومان تبدیل شود؟
  برادر حسینی ایکاش بنده در ان جلسه می بودم /تا حقایق بیشتری از کوتاهی های شما در قبال سیستان را برای این طیف روشن می کردم/اما به شما می گویم.بسیار باید تاسف خورد شما هیچ اقدام روشنی برای سیستان در این چند سال که مسئولیت نمایندگی این مردم مظلوم را عهده دار بودید انجام ندادید.

 4. جلسه بسیار خوب بود دکترسیدباقرحسینی افتخار سیستانیان همه سوالات رو پاسخ دادن خدا قوت ای دلاور مرد سیستان

 5. اقای دانشجوی بیدار جواب این سوالات داده شده اگه بیدار بودی میشنیدی اگه طرح ابیاری از سال 90 بود چرا تصویب نکردن چرا نتونستن نمایندهای قبلی پس بیدار باش بدون بی عرضه بودن نتونستن تصویب کنن ودر زمان دکتد حسینی تصویب شد.

  • ما که جوابی نشنیدیم ..
   میگن کسی رو که خوابیده میشه بیدار کرد

   ولی کسی رو که خودشو به خواب زده نه !

   الانم بد جوری خودتونو بخواب زدید

 6. سیستان سه سال است که رونق کشاورزی ودامداری به خود گرفته است.ولی قبل از ان از هر نماینده ای میپرسیدی اینقد هزینه کردیم برای لایروبی اماکشاورزان ودامداران ما چیزی ندیدن و دسرسی به نمایندگان قبلی برای کشاورز ودامدار میسر نبود جای تاسف دارد برای این سایت ایا سایت خبری هست یا تخریبی برو که از اوضاع منطقه خبردارکند مردم را یا تخریب کند شخص نماینده را

  • سلام محمود عزیز
   درمطلب منتشر شده هیچ دخل و تصرفی نشده و تنها مواردی بوده که در جلسه مطرح شده است , حال شما به چه منظور چنین صحبتی میکنید ؟

  • سیستان سه سال است که رونق کشاورزی ودامداری به خود گرفته است. ؟
   مستند صحبت کن برادر عزیز . کدوم آمار ؟ اگر این طور باشه که شما می گی باید خیل عظیم سیستانی ها از سایر نقاط کشور به سمت سیستان گسیل بشه ولی این طور نیست. وقتی ادعایی می کنید دقت داشته باشید که خواننده مطلب شما قدرت درک و تحلیل هم دارد

 7. ان دانشجو بیدار بوده چون کتاب قانون بودجه 90 را خوانده و ردیف بودجه انتقال اب حوزه هیرمند به شماره طبقه بندی….را دیده خواب انکسی است شروع طرح و انهمه کار اجرایی راندیده است/ان تابلویی که در زمان کلنگ زنی به صورت زرد رنگ است کاملا بیانگر اینست که نوشته ادامه فازهای 8- 16 یعنی اینکه جان برادر 8 فاز قبلا اجرا شده/برادر من کار عمرانی را کسی انجام داده که توانسته انرا تبیین /تفهیم و اجرایی کنه/من به شما صدرصد اطمینان می دهم این نمایندگان هیچ نقشی در طرح نداشتند.نوشته های ان دانشجوی عزیز بهترین مطالبه است.

 8. شماروبه خدا مشاوران ………………………………………………….!؟چرابرای اینچنین جلسه پرشس وپاسخی تبلیغاتی انجام نشد؟چرا؟چون ……………………………………….،یکنفرکه دستنوشته ایی رو به حق بالانگه میداره هم که بهش اعلام میشه که شمادانشجونیستین ……اگه راست میگی یه جلسه پرسش وپاسخ بذار تومصلا وازهمه دعوت کن تا اونجاواقعیات معلوم بشه

 9. همین سال گذشته بودجه ایی کلان که ازطرف سازمان………………..

 10. نشست‌های تبلیغاتی شروع شده. اعداد…ارقام… تخریب این تخریب آن.. .. لطفا قضاوت عملکرد نمایندگان را واگذار کنید به مردم عزیز سیستان. خودشان در اسفند 94 حق بعضی ها رو کف دستشان خواهند گذاشت.

 11. ای اقا اینا کم بلد نیستن .
  الان دیگه تمام طرحها با پیگیری اونا انجام شده .
  اما وقتی واسه چند بسته …………………………………………………. یک مسئول رو عوض میکنن. اونا کار هم با همت وتلاش همین نمایندکان انجام شده
  چرا اونا رو رسانه ای نپی کنند .

 12. سلام…نیشگون محکم
  میگم فکر کنم بارونهای این هفته هم کار نمایندمون بوده ما خبر نداشتیم…حالا چه میکنه این بازیکن ببخشید این نماینده…

 13. درود خدا بر دکترسیدباقرحسینی نماینده محبوب قلبهای مردم سیستان و لعنت خدا بر تخریب کنندگان این سید جلیل القدر لعنت لعنت لعنت

  • اون محبوب قلبها و سلطان قلبها کسی دیگر بود !!
   لطقا از خودت مایه بذار نه نماینده محترم و شریف سیستان

  • سلام مسلما یه کاری برات انجام داده یا قولشوداده که اینقدر سینه سپری،

 14. همکار عزیز شهیدان سیدباقر فردی ست که هدفش فقط خداست و هیچ قولی به کسی نداده و نمیده کسی که جانباز باشد و سرباز ولایت باشد و در مهمترین کمیسیون مجلس کشور یعنی امنیت ملی انهم در صدر این کمیسیون باشد مرد اول سیستان است سینه سپری نمیخواهد مردم سیستان دوسش دارن تا ابد……….

 15. …. جلسه پرسش و پاسخ را در مصلا بزار