شهرگندمــــ :  سید محسن کالوندی مشاور استاندار , وحدت , دوستی و مشارکت بیشتر بین جوانان استان از اهداف سفر مشاوران جوان فرمانداران جنوب استان به سیستان دانست.هفته گذشته سیستان کهن میزبان عزیزانی از دیار بلوچستان بود که به عنوان مشاوران فرمانداران جنوب استان جهت آشنایی بیشتر با سیستان دو روز میهمان سیستانیها بودند. دراین […]

شهرگندمــــ :  سید محسن کالوندی مشاور استاندار , وحدت , دوستی و مشارکت بیشتر بین جوانان استان از اهداف سفر مشاوران جوان فرمانداران جنوب استان به سیستان دانست.
هفته گذشته سیستان کهن میزبان عزیزانی از دیار بلوچستان بود که به عنوان مشاوران فرمانداران جنوب استان جهت آشنایی بیشتر با سیستان دو روز میهمان سیستانیها بودند. دراین سفر تیم مشاوران و نخبگان جنوب استان را مهندس کالوندی مشاور استاندار درامور جوانان نیز همراهی میکردند.

در ابتدای راه خانم علم مشاور جوان فرمانداری هامون و جمعی از جوانان و نخبگان این شهرستان در شهرسوخته پذیرای این عزیزان بودند

بسیاری از این جوانان برای اولین بار بود که پا به خطه پهلوان خیز سیستان میگذاشتند و بسیار از این سفر خوشنود بودند.

پس از بازدید مشاوران از شهر سوخته طی جلسه ای که در فرمانداری هامون برگزار گردید , پرندوار فرماندار این شهرستان استقبال گرمی از مهمانان داشتند.

 

65

در جلسه ی فوق جوانان حاضر به نمایندگی از بقیه جوانان به بیان مشکلات حوزه جوانان پرداختند و بعد از آن فرماندار جواب گوی مشکلات مطرح شده شدند و در مورد شهرستان هامون و وضعیت معیشت مردم و آب و هوای سیستان توضیحاتی را برای مشاوران دادند و طرح های عمرانی انجام شده را به صورت ویدئو برای مشاوران پخش کردند

پس از صحبتهای فرماندار هامون ,  مهندس کالوندی در مورد اهداف سفر که آشنایی جوانان با شهرستان های استان است و آشنایی با پتانسیل های هر شهرستان توضیحاتی را دادند و از تاثیر مثبت این سفرها صحبت کردند بعد از جلسه از طرح عمرانی پمپاژ آب محمد آباد و سایت دانشگاه و پروژه های عمرانی ,فرهنگی,تاریخی و…بازدید به عمل آمد.
و گروه مشاوران به سمت هیرمند حرکت و از طرح های عمرانی این شهرستان بازدید به عمل آمد در تمام طول سفر مشاور فرماندار هامون به همراه جوانان شهرستان همراه گروه مشاوران بودند.
در روز دوم بازدید از کوه خواجه بازدید به عمل آمد و در کوه خواجه یکی از عشایر در سیاه چادر خود با شیرینی های سنتی سیستان میزبان گروه مشاوران بودند.
به طورکلی این سفر باعث شد تا جوانان حوزه جنوب استان با شمال استان آشنا شوند. به طوری که در جلسه ای که با معاون وزیر جوانان داشتند آقای مبارکی مشاور فرماندار از جنوب استان به دفاع از حوزه ی سیستان پرداختند مسائل و مشکلات حوزه سیستان را مطرح کردند و جای بسی تشکر دارد از استاندار محترم و مشاور استاندار مهندس کالوندی که با چنین برنامه هایی اتحاد و برابری را میان شمال و جنوب استان هموار می کند.

گزارش ارسالی _ د-م

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه