شهرگندمــــ : بحث تغییر رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان از همان روزهای ابتدایی شروع بکار دولت جدید از جمله مباحث مهم و مورددرخواست حامیان دولت دراستان بود. این مساله پس از روی کار آمدن مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان قوت بیشتری گرفت و هر روز اسامی افرادی خاص جهت تصدی این پست مهم آموزشی […]

شهرگندمــــ : بحث تغییر رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان از همان روزهای ابتدایی شروع بکار دولت جدید از جمله مباحث مهم و مورددرخواست حامیان دولت دراستان بود.

این مساله پس از روی کار آمدن مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان قوت بیشتری گرفت و هر روز اسامی افرادی خاص جهت تصدی این پست مهم آموزشی مطرح میشد , حال نیز پس از یکسال از گذشته حضور استاندار جدید در استان این مساله به قوت خود باقیست و هر روز گمانه زنیهای جدیدی دراین خصوص مطرح میشود.

 

images

 

این موضوع اما از هفته گذشته و پس از حضور استاندار در جمع دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان قوت گرفته و افراد و گروههای ذینفع به تکاپوی بیشتری افتاده و درتلاش هستند تا گزینه مورد نظر خود را برصندلی ریاست این دانشگاه بنشانند.

دولت با دانشگاه سیستان و بلوچستان چه خواهد کرد؟

بطور کلی و با بررسی اجمالی به مسائلی که دراین مدت رخ داد است بخوبی مشخص است که این مساله به یک گره کور مبدل شده که مشخص نیست گره کور تغییرات آن کجا خورده ,  که چندین وزیر و سرپرست هم قادر به گشودن آن نبوده اند.

 

در نهایت بنظر میرسد تصمیم گیران و تصمیم سازان سه راه پیش روی دارند :

اول : ادامه این مسیر و بودن این سیستم مدیریت که سرانجام آن نگرانی نیروهای حامی دولت و ادامه راه  گذشته است که دراین چند سال تحولی را در پی نداشته است.

دوم : تغییر تحت تاثیر لابی های همیشه قدرتمند که در هر دولتی جایگاه دارند و معلوم نیست خط و سیر سیاسی و فکریشان چیست که وضعیت کنونی بیانگر عملکرد آنان است  و یا تصمیم گیری تحت تاثیر نیروهای احساسی و یا افراطی که خود را حامی دولت کنونی میدانند و دانشگاه و تغییر در آن وسیله ای جهت رسیدن به اهداف خود میدانند , اتخاذ شود.

سوم : تصمیمی مدبرانه و عقلایی بدور از هیاهوهای سیاسی از بین نخبگان دانشگاه , که راه تنفسی جدید برای دانشگاه باز کند و موجب گردد , نیروهای دلسور , علمی و پژوهشگر , برای استان  کار کنند, تا شاید اندکی از این وضعیت فاصله بگیریم و با دمیده شدن روح امید , دانشگاه و جامعه جانی دوباره بگیرد

 

در هر صورت بنظر میرسد این دانشگاه و مبحث ریاست آن هرچه زودتر باید مشخص گردد , چه تصمیم برماندن مدیریت فعلیست و یا چه تصمیم بر رفتن , بی شک باید سریعتر اجرایی شود تا بیش از این سرمایه و نیروهای انسانی هدر نروند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه