گندمـــــ پرس : ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گازرسانی به این استان حاصل نگاه توسعه ای مسئولان ارشد کشوری به این نقطه از ایران اسلامی است.   علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در آیین امضای قرارداد گازرسانی به سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی زاهدان افزود: این استان با توجه به نگاه ویژه دولت […]

گندمـــــ پرس : ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: گازرسانی به این استان حاصل نگاه توسعه ای مسئولان ارشد کشوری به این نقطه از ایران اسلامی است.

 

علی اوسط هاشمی روز دوشنبه در آیین امضای قرارداد گازرسانی به سیستان و بلوچستان در تالار فردوسی زاهدان افزود: این استان با توجه به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به سوی صنعتی شدن حرکت می کند.

 

وی اظهار داشت: اعتبار اختصاص یافته به طرح گازرسانی به سیستان و بلوچستان معادل اعتبار عمرانی چندین ساله این استان است.

 

وی ادامه داد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا سال 92 دولت 92 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های عمرانی در سیستان و بلوچستان هزینه کرده که تنها گازرسانی به این استان با 60 هزار میلیارد ریال دو سوم کل این هزینه ها است.

 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 30 هزار میلیارد ریال اعتبار در برنامه پنجم توسعه به این استان اختصاص داشته است.

 

هاشمی افزود: با گازرسانی به سیستان و بلوچستان مصوب شده که در ایرانشهر و سواحل مکران مجتمع های پتروشیمی ایجاد شود تا این استان به عنوان خاک سوم صنعت پتروشیمی کشور شناخته شود.

 

وی گفت: سیستان و بلوچستان بیشترین بار از لحاظ تامین منابع سوختی معادل (سالانه چهار میلیارد و 700 میلیون لیتر) را بر دوش وزارت نفت قرارداده که با راه اندازی طرح گازرسانی این آمار کاهش پیدا می کند.

 

وی با اشاره به امنیت مطلوب سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر اساس ارزشیابی شورای امنیت کشور این استان به عنوان امن ترین نقطه کشور معرفی شده که این امر حاصل حضور آگاهانه و مسئولانه مردم است.

 

بیژن زنگنه وزیر نفت به همراه مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران و شماری از مسئولان این وزارتخانه امروز وارد زاهدان شد و در فرودگاه بین المللی این شهر مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان استانی قرار گرفت.

 

وزیر نفت و هیات همراه همچنین در ادامه این سفر یک روزه با حضور در سه راهی میرجاوه – زاهدان عملیات اجرایی طرح بزرگ گازرسانی به شهرستان های سیستان و بلوچستان را کلنگ زنی می کند .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه