گندمــــ پرس : رییس انجمن شعر آزاد سرو سیستان گفت: کنگره ملی شعر سیستان که در سال 85 در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصویب رسید تنها در پنج سال نخست رونقی داشت و از سال 91به بعد سر در غبار غربت فرو برد و اینک نیازمند همتی برای زدودن غبارها و رونق دوباره […]

گندمــــ پرس : رییس انجمن شعر آزاد سرو سیستان گفت: کنگره ملی شعر سیستان که در سال 85 در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصویب رسید تنها در پنج سال نخست رونقی داشت و از سال 91به بعد سر در غبار غربت فرو برد و اینک نیازمند همتی برای زدودن غبارها و رونق دوباره است.

 

داوود مختاری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با همت و تلاش مسئول وقت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل در سال 85 کنگره ملی شعر سیستان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ثبت رسید و پنج سال متوالی هر ساله با حضور شماری از شاعران برجسته ملی و محلی برگزار می شد.

 

وی اظهار داشت: برگزاری این کنگره با حضور صاحب نامان عرصه شعر کشور در شهرستان زابل شعر سیستان را در آن زمان به اوج رسانده بود.
رئیس انجمن شعر آزاد سرو سیستان ادامه داد: در سفر اخیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان به شهرستان زابل و حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر سیستان این قول داده شد که کنگره ملی شعر سیستان مجدد در سیستان برگزار شود.

 

وی گفت: انجمن آزاد سرو سیستان در سال 1370 در منطقه سیستان فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده و تاکنون توانسته شاعران مستعد خوبی را شناسایی و وارد اجتماع کند.

 

مختاری مهم ترین مشکل انجمن های ثبت شده وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل را نبود اعتبارات عنوان کرد و اظهارداشت: بدلیل مشکلات مالی فعالیت تمام انجمن ها کاهش یافته اما باعث تعطیلی انجمن ها نشده است.

 

وی از مسوولان فرهنگی شهرستان زابل خواست تا با نگاه ویژه به هنر و هنرمندان مشکلات موجود را رفع و به توسعه فضای هنری منطقه کمک کنند.

 

رئیس انجمن شعر آزاد سرو سیستان با اشاره به سبقه فرهنگی و غنای تاریخی این منطقه تصریح کرد: سیستان بدلیل نام بزرگ و قدمت بالایی که دارد توانایی برگزاری برنامه های فرهنگی بزرگی را دارد و امیدواریم فعالیتهای فرهنگی روز به روز رونق یابد.

 

حسین مسگرانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان پیش از این گفته بود: کنگره ملی شعر سیستان احیا می شود.

 

وی افزود: تلاش برای برگزاری مجدد کنگره ملی شعر سیستان آغاز شده است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه