تاریخ : سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 31 January , 2023

کنایه جوان مطالبه گرسیستان به استاندار،فرماندار،نمایندگان ودادستان زابل درخصوص گزارش تسنیم

 • کد خبر : 30678
 • ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۹:۵۲
کنایه جوان مطالبه گرسیستان به استاندار،فرماندار،نمایندگان ودادستان زابل درخصوص گزارش تسنیم

گــنــدمــ پــرس: حکایت خبرگزاری تسنیم از حاشیه های شهر زابل را ناباورانه مطالعه می کردم , غیرقابل باور از صدها جهت , اولین اش مربوط می شود به اینکه از خبرگزاری تسنیم که از سوی نهادهای مقدس و انقلابی حمایت می شود , بعید به نظر میرسید که روزی با چنین گزارشی اقدام به شلیک […]

گــنــدمــ پــرس: حکایت خبرگزاری تسنیم از حاشیه های شهر زابل را ناباورانه مطالعه می کردم , غیرقابل باور از صدها جهت , اولین اش مربوط می شود به اینکه از خبرگزاری تسنیم که از سوی نهادهای مقدس و انقلابی حمایت می شود , بعید به نظر میرسید که روزی با چنین گزارشی اقدام به شلیک تیر خلاص بر پیکره این شهر رنجور , دارالولایه , تنگه احد و مردمان ظلم زده اش نماید , اما این اتفاق رخ داده بود و محمد قربانی , نامی شد که شاید تا مدتها خاطره تلخی که امروز ایجاد کرد را فراموش نخواهم کرد.
قبل از اینکه از هرکس گلایه ای کنم بهتر دیدم که خودمان باید با انگشتان خود , پشتمان را بخارانیم و اگر ولایت مداری و صبوریمان اجازه هیچ عکس العملی را به ما نمی دهد , حداقل کوتاه و مختصر به خبرنگار خبرگزاری تسنیم بگوییم , ما هم معتقدیم که نباید مانند کبک سرمان را زیر برف کنیم و از برخی واقعیت ها فرار کنیم , اما انتظار این بود که شما طبق رسالت خود دردهای اصلی این دیار را به رشته تحریر در می آوردید و یادآور شویم , که هیچ فکر کرده اید که چقدر حکایت ما شبیه به حکایت آن دخترک اصفهانیست که بخیه ها را از صورتش کشیدند و همه به پزشک و پرستار تاختند ؟ و هیچکس نگفت که چطور می شود که مادر این دخترک پول بخیه را ندارد که بپردازد ؟ حال شما که به این زیبایی از حاشیه های زابل می نویسید , لحظه ای به این مساله فکر کرده اید چطور می شود که , از یک دیوار امنیتی که ۴ متر ارتفاع دارد , دسترسی به مواد مخدر چنین ساده بنظر می رسد ؟ مگر می شود ؟ مگر داریم ؟ مگر دیوار سوراخ دارد ؟ یا برخی ساحرند و از دیوارها عبور می کنند ؟ و اگر اینچنین نیست پس چگونه می شود که اینطور می شود ؟
   بگذریم
هرچه فکر کردم که این متن و این غمنامه کوتاه را خطاب به که بنویسم عقلم به جایی قد نداد , خواستم مطلبی خطاب به مهندس هاشمی استاندار بنویسم , دیدم که از ایشان دیگر گلایه ای باقی نمی ماند وقتی خودمان سکوت کرده ایم , از او که بی زن و فرزند به استان آمده و معضلات اجتماعی را با جان و دلش لمس نکرده و چمدان رفتنش هم آماده است دیگر جای برای گلایه باقی نمی ماند , وقتی گلایه هایمان درخصوص خیل عظیم مشکلات ره به جایی نمی برد , گفتن از این مطلب و درددل با ایشان چه سود ؟
همینقدر که گهگاهی ما را با وعده های کارهای بلند مدت مشغول دارند , شکرگزاریم , البته به تدبیر ایشان امید داریم که ان شالله که فرزندانمان شاید از خدمات ایشان بهره مند شوند.
حواسم به سمت نمایندگان سیستان درمجلس جلب شد , گفتم برای آنها ایجاد مزاحمت نکنم بهتر است , عزیزان حال بسیار درگیر دید و بازدیدهای ایام انتخابات هستند , ( دراین زمان حق هم همین است ) , البته کمی تامل کردم و از خدا خواستم که بصیرتی عنایت فرماید که وقتی پای صحبتی کاندیداهای مختلف و رنگ و وارنگ این روزها مینشنیم کورکورانه عهدی نبندیم و برای یکبار هم که شده از کاندیدای مورد نظر خود سوال کنیم که ای فلانی , برنامه ات برای سیستان امروز چیست ؟ تا شاید آنها هم برای لحظه ای شده به این فکر کنند که برای نماینده شدن در سیستان باید برنامه داشته باشند و نه حمایت ایکس و …….
فکر کردم به فرماندار بنویسم و بگویم که آقای فرماندار چه شد نتیجه و حاصل آنهمه بازدید و عکس های زشت و زیبا از رفت و آمدهای شبانه شما ؟ حاصل اینکه تمامی امورات شهر را رها و ما را از تمامی مولفه های توسعه دورتر کرده و بدنبال حل این معضل در سطح منطقه رفتید , چه بود؟
حال اگر متوجه حاصل نشده اید بنده به شما عرض می کنم که یکی از محصولات آن کاشت , این شده که خبرگزاری رسمی و مهم کشور , زابل را با عنوانی زشت به جهان معرفی می کند و شما که عملکردتان دراین حوزه کمی پررنگتر از دیگر حوزه هاست , نیز حال که هیچ دست آوردی نداشته اید هم سکوت کرده و حتی بخود اجازه یک خط اعتراض به خبرگزاری تسنیم را نیز نمی دهید , که این سکوت و انفعال نشان از آن دارد که متوجه نیستید که عملکردتان در این زمینه نیز ناثواب بوده و حاصلی برای مردمان خسته این دیار نداشته است.
بیاد می آورم زمانی را که معاون فرماندار سبزوار درخصوص سیستانیها سخنی زشت در یک مصاحبه گفته بود و جنابعالی چقدر پیگیر ماجرا بودید , حال چه شده که چنین سکوت کرده و هیچ نمی گویید؟
البته می توان به شما هم , حق داد , آنزمان لازم بود که خودی نشان دهید و حال که نزدیک انتخابات و احتمال تغییر فرمانداران از هر زمان دیگری کمتر و مجموعه مدیریتی استانداری هم نشان داده که , بقول آن دوست اصلاح طلبمان , علاقه ای ندارد , رایحه تدبیر و امید به فرمانداری به اصطلاح ویژه زابل هم برسد و مردم تغییر را احساس کنند و از رخوت و بی روحی نجات ! , این مساله و نیاز را حس نمی کنید و سکوت اختیار کرده و از دور نظاره گر توهین به دارالولایه نشینان هستید , در صورتی که این نیاز امروز بیش از هر زمان دیگری حس می شود و انتظار این بود که وارد عمل می شدید و مساله را پیگیری می کردید.
در پایان نیز جا دارد که از دادستان جوان شهر بخواهیم که اگر قانون اجازه می دهد وارد عمل شده و بعنوان مدعی العموم شکواییه ای تنظیم و حداقل گلایه این مردم را به اطلاع عزیزان برساند ؟ حداقل نتیجه ای که حاصل خواهد شد این است که از این خبرگزاری محترم مطلبی نیز درخصوص توانمندیهای سیستان منتشر نماید و محمد قربانی نیز توضیحی درخصوص علت درج این گزارش آنهم دراین شرایط ارائه نماید , شاید مسائلی مشخص شود که ما از آن بی اطلاع هستیم.تا حداقل در خلوت ها آرام گیریم و بیش از این سرخورده نشویم. ان شالله

یا حق : جوان مطالبه گر سیستان

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=30678

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. شنیده بودم نیروهای قوی و اصلی گندم رفتن توتن ،واقعا جای تاسفه که گندم پرس دهمرده به اینجا رسیده که از یه سایت تازه کار مطلب میگیره و سریع از موضع خودش میلد پایین و اینچنین نیروهای احساسی داره
  یونس جان ببین با میراثت چه کردند

  • جناب اقای نوری ضمن سلام باید به عرض برسانم یک نکته اونطور که من به وبلاگ اقای دهمرده سر زدم متوجه شدم تیتر با نام دیگه ای منتشر شده و طی تماسی که داشتم مشخص شد که یکی از اعضای هیت تحریریه تیتر تغییر و برای مشورت خدمت اقای دهمرده ارسال کرده اند و ایشان نیز آن متن را با تیتر جدید در اختیار توتن و نیزار گذاشته اند.
   ضمن احترامی که برای شما قائل هستم باید بگم همیشه عجول نباشید و بدون دانستن اصل قضاوت نکنید مثل بنده اول تحقیق کنید بعد نظر بدهید.

   تیتر اقای دهمرده
   یونس دهمرده : یادداشتی بر گزارش ناخوشایند تسنیم از زابل http://y-dahmardeh.ir/

  • جوان مطالبه گر ، این لینکو واسه همه خبرگزاری ها فرستاده و بعقیه اونو از زبانش نقل کردن
   و جای تاسف داره که اینقدر کوته بینید و بجای اصل موضوع و دفاع از حیثت سیستان این مطالب بی ارزش رو بیان می کنید، این عمق کوته فکری و دلیل عقب افتادگی ما سیستانیهاست.

 2. خدا بخیر کنـــــه ..
  سیستانی فقط دست روی دست نشسته تا توهین ها گفته بشه و بعد صدای ما در بیاد…
  اگر بنا بود مسۍولین به ظاهر دلسوز از این اعتراضها به رگ غیرتشون بر بخوره که مستند بسیار زیبای ماهیها در سکوت میمیرند جناب یاسر عرب تاثیر گذار میبود و بهشون تلنگر میزد..
  واقعا داریم به کجا میریم…
  وضعیت بد متکدیان و معتادین شهر رو به چشم میبینیم ..
  هرکس هم دوروز تو شهر بره میبینه..
  اما یونس جان اگه از یک خبرگزاری پخش بشه میشه توهین..
  خب چرا ما خودمون کاری نمیکنیم…
  شهردار خمر هم که برای متکدیان بنر زد و زابل رو اولین شهر پر گدای کشور معرفی کرد که شاید به خودمون بیاییم هم مورد هجمه قرار گرفت و از کرده پشیمان شد..

  • درزمانهای نه چندان دور آذری زبانها بخاطرتوهین به قوم آذری ازطریق گل آقا وبرنامه عموفتیله ای ها کاری کردندکه همه اونهایی که بایدعذرخواهی میکردند،این کار و کردند
   اما ما چه کرده ایم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   بعداز توهین آشکار رامبدجوان دربرنامه تلویزیونی این بار به خبرگزاری تسنیم رسیده
   دوستان وعزیزان مسئول لطفا به هوش باشید

 3. واقعاماسیستانیهای اصیل مقیم تهران هم مثل همه غیورمردان سرزمین کهن ازگزارش اجتماعی خبرگزاری تسنیم،شوکه شدیم
  عزیزانی که در راس امورات هستندحتماموضوع راپیگیری نمایند

 4. به نظر من با وجود اینکه این گزارش متن سنگینی داره ولی متاسفانه واقعیته، چرا از واقعیتها فرار می کنیم، به جای فرار به فکر رفع مشکلات و پیشرفت منطقه خودمون باشیم. دنبال دلایل این معضلات باشیم. مقصرین رو بشناسیم. کم کاریها مشخص بشه، و به سمت رفع کردنشون بریم. اتفاقا باید از کسی که این گزارش رو تهیه کرده تشکر کنیم که نشون داده زیر پوست شهرمون چی میگذره. به امید سیستانی آباد. یامون باشه نقد خیلی خوبه (بدون نیت). نقد کاستیها رو نشون میده و آینه جلوی ما میذاره، اگه از این تصویر خوشمون نمیاد بیایم تغییرش بدیم و اونجوری که میخواهیم بسازیمش.

 5. احسنت بریونس
  جای خالیش رو حس می کنم واقعا سایت ها هم مثل مسیولین به خواب رفتن