تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل پیش روی دانشگاه علوم پزشکی زابل

 • کد خبر : 19887
 • ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۲
کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل پیش روی دانشگاه علوم پزشکی زابل

شهرگندمــــ : ظهر امروز سه شنبه پنجمین نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اصحاب رسانه سیستان درمحل این دانشگاه برگزار گردید.   در این نشست صمیمانه که با محوریت سفر وزیر بهداشت به سیستان برگزار گردید سوالات بسیاری مطرح و درنهایت نیز با سوالی که دکتر نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل مطرح […]

شهرگندمــــ : ظهر امروز سه شنبه پنجمین نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با اصحاب رسانه سیستان درمحل این دانشگاه برگزار گردید.

IMG_۲۰۱۵۰۱۲۷_۱۳۲۴۳۲11

 

در این نشست صمیمانه که با محوریت سفر وزیر بهداشت به سیستان برگزار گردید سوالات بسیاری مطرح و درنهایت نیز با سوالی که دکتر نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل مطرح کردند , به یک جلسه هم اندیشی تبدیل شد.

دکتر نصیری که مشخص بود از وقایع و رفتار برخی از مسئولین در جریان سفر وزیر به سیستان گلایه دارد , گفت : آنطور که باید و شاید از این سفر بهره برداری نشد , پس ازاینکه ایشان سیستان را به مقصد نهبندان ترک کردند , مردم و مسئولین نهبندان بخوبی از حضور ایشان بهره برداری کردند و علاوه بر طرح مشکلات حوزه بهداشت و درمان همه با هم ازایشان درخواست کردند که موضوع گازرسانی به این شهر را نیز پیگیری کند که وی نیز قول داد تا در اولین جلسه هیات دولت این مساله را بیان و پیگیری کند , اما متاسفانه از این ظرفیت در سیستان استفاده نشد و خواسته ای واحد مطرح نگردید.

وی پس از صحبتهای اولین به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت و در پایان نیز با  طرح یک سوال که چه کنیم که وفاق و همدلی سیستانیها افزایش یابد , از حضار تقاضای پاسخ کرد , هرکس توضیحی ارائه کرد و بحث دراین خصوص نیز ساعتی بطول انجامید و جلسه در پایان به یک جلسه هم اندیشی بسیار خوب تبدیل شد که به وقت مناسب به آن خواهیم پرداخت .

یکی از مواردی که مورد بحث قرار گرفت موضوع مرکز بیماریهای خاص سیستان بود که  شش ماه از مصوبه آن در ستاد بحران درخصوص اختصاص هفت میلیارد تومان جهت تکمیل آن میگذرد , دکتر نصیری معتقد بود کار در روال اداری آن انجام شده است , اما گذر شش ماه زمان تنها برای دریافت موافقت نامه های دریافت بودجه , بنظر میرسد کمی طولانی باشد که ضمن تشکر از نگاه ویزه دولت و بخصوص استاندار به این مساله امیدواریم در ادامه راه بهتر ازگذشته عمل کنیم.

همچون گذشته در صحبتهای ایشان بارها ذکر شد که مساله کمبود نیروی انسانی در مراکز درمانی بزرگترین و مهمترین مشکل پیش روی این دانشگاه میباشد که البته در بخشی از سخنان خود اعلام کردند که وزیر محترم بهداشت و درمان قول همکاری جهت جذب نیرو به این دانشگاه را داده اند.

 

دکتر نصیری : اعتقاد به گزارش کار ندارم و معتقدم افکار عمومی قضاوت خوبی خواهند داشت.

خبرنگار روزنامه مندیل : دست آوردهای مهم سفر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به سیستان چه بود ؟

ایشان در وهله اول قول دادند سفر دیگری هم به سیستان داشته باشند و مشکلات را بیشتر مورد بررسی قرار دهند , همچنین قول مساعدت و همکاری جهت جذب نیروی انسانی متخصص و پرستار را علیرغم اینکه بکارگیری نیرو درکل کشور ممنوع شده اند دادند .

دکتر نصیری همچنین در پاسخ به سوالی درخصوص سرنوشت بیماستان هیرمند و اورژانسهای ساخته شده از جمله در چرک گفت : درخصوص بیماستان هیرمند و اورژانسهای که در سطح منطقه ساخته شدند و بعلت نبود نیروی انسانی امکان فعالیت ندارند  , قول  تامین نیروی انسانی مورد نیاز آن نیز قول همکاری دادند , ما نیز پیگیری کردیم این مساله را و احتمال دارد تا قبل از پایان سال این مجوز صادر شود و ما بتوانیم این بیمارستان را راه اندازی کنیم .

 

ناصر پودینه , خبرنگار وبسایت کیانسه : برخی از مردم از وضعیت نوبت دهی بخش ام ار آی گلایه مند هستند ؟

درخصوص این بخش قبلا بعلت کمبود نیرو مشکل داشتیم اما در یک ماه گذشته این مشکل بدلیل اینکه یک نیروی رادیولوژیست به مرکز افزوده شده است , کمتر شده و درحال حاضر این مرکز در دو شیف صبح و عصر درحال خدمات رسانی به مردم میباشد و رضایت نسبی نیز ایجاد شده است.

 

حامد غلامی , خبرنگار ایرنا : برخی اوقات مشاهده میشود که اورژانسها بسیار شلوغ و تعداد بیماران بسیار زیاد میباشد و امکان خدمات دهی مناسب دراین خصوص وجود ندارد , علت را درچه می بینید و چه راه حلی دارید ؟؟

به جد پیگیر این مساله هستیم و درحال حاضر مشکل همیشگی نیست و در برخی اوقات که نیز این مشکل بوجود می آید امیدواریم با افزایش نیروهای کادر درمانی این مساله حل شود.

پس از شروع طرح تحول سلامت درحال حاضر نیروهای متخصص در سیستان  افزایش چشم گیری داشته و به 53 نفر رسیده است که بصورت تمام وقت دراختیار دانشگاه علوم پزشکی زابل هستند و در کلینیک ها به د رمان مردم مشغولند , این یکی از محاسن بسیار عالی طرح تحول سلامت در سیستان است. برای مثال سال گذشته تنها یک پزشک جراح داشتیم و درحال حاضر سه پزشک جراح.

 

شهرکی خبرنگار ایسنا : در ابتدا از دستگاههای اجرایی درخصوص عدم برنامه ریزی مناسب در سفر وزیر بهداشت گلایه و از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل به جهت همکاری با خبرنگاران دراین روز تشکر کردند

درخصوص درمانگاه خیریه آیت الله سیستانی توضیحاتی ارائه بفرمائید و اینکه دانشگاه در چه حد با این مرکز همکاری خواهد داشت ؟

براساس اصل 44 قانون اساسی ما از بخش خصوصی که با نظارت دانشگاه کار کند حمایت و استقبال می کنیم , تمام تلاش ما براین است که این مرکز هرچه سریعتر راه اندازی شود تا خیر آن به مردم برسد.

سرمایه بسیار زیاد و فضای بسیار عالی ایجاد شده , یکی از اصلی ترین مسائلی که بدنبال آن  هستیم راه اندازی بخش درمان ناباروی این مرکز می باشد که بی شک مورد استقبال مردم در استان و جنوب خراسان قرار خواهد گرفت. دراین خصوص هم پیگیریها صورت گرفته است و مجوزهای وزارتی صادر و با مرکز درمانی رویان نیز هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

 

شهرگندمـــ : درخصوص مرکز بیماریهای تنفسی سیستان که در ستاد بحران مرداد ماه مقرر شد هفت میلیارد تومان به آن تخصیص پیدا کند , توضیحی ارائه بفرمائید که به کجا رسیده و چه مراحلی انجام شده است؟

کارهای لازم جهت دریافت این بودجه انجام شده است , موافقت نامه ها نیز دریافت و ما نیز از مدتی قبل این طرح را به پیمان گذاشته و کار را شروع کرده ایم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی دیگر درخصوص برخی گلایه ها از نحوه برخورد کادر بیمارستانی با مردم گفت : بنده هم قبول دارم که برخی از همکاران ما اشتباهاتی دارند اما قاطبه همکاران در تلاش هستند تا خدمات بهتری به مردم ارائه شود , اما دراین خصوص میتوانم بگویم که مشکل اصلی دراین است که وقتی برخوردی نامناسب صورت میگیرد متاسفانه مردمی هیچ گزارشی ارائه نمیکنند و از ما انتظار پیگیری دارند که خوب این مساله تا مستنداتی وجود نداشته باشد قابل پیگیری نیست , هر شخصی که درحق وی اجحاف شده است اگر گزارش بدهد بی شک برخورد شدیدی با فرد خاطی خواهیم داشت.

 در پایان این نشست تابلو زیبای شهرسوخته برفی اثر حامد غلامی به رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل اهداء گردید.

IMG_20150127_135335

 

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19887

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 7در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۷
 1. سلام از اقدانمات اقای دکترنصیری تشکر میکنیم

 2. سلام. ضمن قدردانی از زحمات آقای دکتر نصیری و همکاران شان. خواهشمندم به اطلاع ایشان برسانید تا جهت کمک به حل مشکلات بیماران خاص سیستان که شرایط محیطی و اقتصادی منطقه مشکلات شان را صد چندان نموده است، دستورات لازم را صادرو پیگیری مناسب را میذول فرمایند. از شهر گندم هم بابت اطلاع زسانی مناسب از طرف تمام بیماران خاص سیستان قدردانی می شود. اجرکم عندا…

 3. دلیل برخورد بد کادر درمانی رو اینجوری باید میگفت آقای رئیس، چون ……………………………………..البته وقتی تو تمام راهروهای مراکز درمانی نوشته که برخوردمریض یا همراه مریض با پرسنل شاغل در حال خدمت فلان محکومیت و مجازات رو داره این پرسنل به خودشون اجازه میدن که اینجوری برخورد کنند، ولی ننوشتن که باید با مریض و همراه مریض چه جوری برخورد بشه و طرح تکریم ارباب رجوع رو مثل اینکه به پرسنل کادر درمانی یاد ندادن و ننوشتن که برخورد بد کادر درمانی چه مجازات هایی داره
  .آقای رئیس که میگه مستندات بیارن،خوب دکتر نصیری مریض و همراه مریض صدا ضبط کنن و فیلم بگیرن بیارن. مریض که از اسمش معلومه که مریضه و مشکل داره اگه چیزی هم بگه حق داره لااقل توی اون نوشته ها تون توی راهروهای بیمارستان ها اسم مریض رو حذف کنین.

  • ایشون نفرمودند که مستندات خاصی ارائه بشه بلکه فرمودند گزارش کتبی ارسال نمایید

   • اولا گزارش کتبی هم یک نوع مستند و مدرک هستش یه بار دیگه دقیق برو بخون آقای دهمرده اسم واژه مستندات رو آورده، ثانیا چرا سانسور کردی اون قسمتی که نقطه چین گذاشتی، ثالثا به جای اینکه از نوشته های من ایراد بگیری که اونم نتونستی بگیری شما وظیفت رو انجام بده برو کامنت ها و نظرات مخاطبان رو به مسئولان ذیربط انتقال بده و شما رسانه ها و خبرگزاری ها باید پیگیر مشکلات مردم باشی.

    • سلام سعید عزیز همانگونه که شما در اظهار نظر در سایت آزادید بنده هم نظر شخصی خودم رو گفتم و ایرادی به شما نگرفتم , ما کار رو داریم انجام میدیم و تا حدی که امکان هم داره پیگیریم ان شالله که خیره