گندمـــــ پرس : دهستان  ملا علی یکی از روستاهای توابع هیرمند در بخش قرقری است که فاقد هر گونه امکانات تحصیلی استاندارد می باشد .   به گزارش گندمــــ پرس به نقل از ندای هیرمند، سال تحصیلی در شهرستان هیرمند همچون سایر شهرهای دیگر در حال آغاز شدن است که هنوز بسیاری از دانش آموزان […]

گندمـــــ پرس : دهستان  ملا علی یکی از روستاهای توابع هیرمند در بخش قرقری است که فاقد هر گونه امکانات تحصیلی استاندارد می باشد .

 

به گزارش گندمــــ پرس به نقل از ندای هیرمند، سال تحصیلی در شهرستان هیرمند همچون سایر شهرهای دیگر در حال آغاز شدن است که هنوز بسیاری از دانش آموزان بخش قرقری روستای ملا علی از داشتن امکانات اولیه آمـوزشی محروم هستند و به دلیل عقب ماندگی از گذشته هنوز از امکانات تحصیلی بر سر آنها سایه نینداخته است .

 

هر چه از مدارس هوشمند و استاندارد پایتخت به سمت استان سیستان و بلوچستان فاصله میگیریم به همان اندازه با کمبود کلاس های استاندار و امکانات آموزشی و بهداشتی روبه رو میشویم .

 

بسیاری از دانش آموزان این روستا با واژه هایی همچون آبخوری ، سرویس بهداشتی ، امکانات ورزشی بیگانه هستند، که تنها سهمشان تک لباس کهنه ای است که با دمپایی پلاستیکی مسیر طولانی را  همراه با خاک و طوفان های شدید که پیوند ناگسستنی با آنها دارد می پیمایند .

 

دبستان شهید صیاد شیرازی و راهنمایی شهید باهنر واقع در شمال منطقه هیرمند با وجود علاقه مندان به تحصیل و محصلان  از کمبود شدید امکانات تحصیلی و رفاهی رنج میبرد و این به گونه ای است که راهنمایی شهید باهنر تنها مدرسه ی شبانه روزی در شمال حوزه هیرمند می باشد.

 

th-300x225

 

مدیر مجتمع مدرسه شهیدصیاد شیرازی در خصوص وضعیت نا مناسب این مدرسه اظهار داشت: مدرسه شهید صیاد شیرازی از نظر ظاهری و فضای آموزشی بسیار نا مطلوب است ، درب و پنجره و به ویژه دیوار ها بسیار فرسوده میباشند و دانش آموزانی که در این کلاس ها و کنار این دیوار ها مشغول به تحصیل اند با خطر جدی مواجه هستند.

وی ادامه داد : خواهشی که از خیرین و مسئولین نو سازی مدارس داریم این است که به این روستا نظر بیشتری داشته باشند تا دانش آموزانی که در این خطه از میهن اسلامی تحصیل میکنند بتوانند از امکانات بیشتری استفاده کنند .

 

رضا کوهکن از اهالی روستا و پدر سه دانش آموز گفت : سقف مدرسه به گونه ای است که هر لحظه امکان ریزش آن وجود دارد من ۳ فرزند دبستانی دارم با این وضعیت به هزاران ترس آنها را به مدرسه میفرستم اگر وضعیت مدرسه اینگونه باشد مجبورم فرزندانم را دیگر از ادامه تحصیل بازدارم بیشتر خانواده های این روستا به دلیل اینکه فرزندان خود را به مدرسه بهتری ببرند از این روستا را ترک کرده اند .

 

15-5-9-1859download_1_1-300x215

 

علیرضا صیاد یکی از دانش آموزان مدرسه اظهار داشت  :  مدرسه ای که در آن درس میخوانیم حیاط ندارد و حتی ما یک توپ فوتبال نداریم که در ساعات درس تربیت بدنی به ورزش بپردازیم وقتی در حال درس خواندن سر کلاس هستیم از سقف مدرسه بر روی ما خاک میریزد .

 

 

n00039038-b1-300x224

مدرسه شهید باهنر  و  مدرسه  شهید صیاد شیرازی تاسیس ۱۳۶۱تنها مدارس شبانه روزی در حوزه شمال شهرستان هیرمند و بخش قرقری می باشد که به دلیل بافت قدیمی و فرسوده مدرسه قابلیت استفاده جهت تدریس و امکانات ورزشی، آموزشی  و به ویژه بهداشتی را ندارد .

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه