تاریخ : شنبه, ۱۵ بهمن , ۱۴۰۱ Saturday, 4 February , 2023

کـلنگ هــایی کـه در هـوا می مانـد … !!! / لطفا به شعـور مــردم توهین نکـنید

 • کد خبر : 28812
 • ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۷
کـلنگ هــایی کـه در هـوا می مانـد … !!! / لطفا به شعـور مــردم توهین نکـنید

  گندمـــــ پرس : درحالیکه چندی پیش همه سعی بـر این داشتند تا گوی سبقت را در اعلام احداث یک کارخانه لاستیک سازی در زابل از طریق سرمایه گذاری 698 میلیاردی و اشتغال مستقیم 1300 نفر برباینند ، هنوز کلنگ احداث این کارخانه بر زمین نخورده و در هوا معلق مانده است !     […]

 

گندمـــــ پرس : درحالیکه چندی پیش همه سعی بـر این داشتند تا گوی سبقت را در اعلام احداث یک کارخانه لاستیک سازی در زابل از طریق سرمایه گذاری 698 میلیاردی و اشتغال مستقیم 1300 نفر برباینند ، هنوز کلنگ احداث این کارخانه بر زمین نخورده و در هوا معلق مانده است !

 

 کلنگ

 

استاندار سیستان و بلوچستان که در ابتدای سـال و پس از دیـدار با وزیـر صنایع و معادن کشور ،خبر از تصویب احداث کارخانه لاستیک سازی در منطقه رامشار سیستان در دولت داده بود، در سفر اخیر جهانگیری معاون اول رییس جمهور نیز یکی از برنامه های ایشان را ، بر زمین زدن کلنگ احداث این کـارخانه اعلام کرده بود که متاسفانه این وعده نیز،در امتداد رویاهای دیگر مردم سیستان از قبیل : تصویب منطقه ی آزاد تجاری ،احداث نیروگاه بادی ، گاز کشی شهری ، افتتاح بزرگراه زابل به زاهدان و خط راه آهن و معافیت مالیاتی پیش می رود.

 

 

 

گـوش مردم سیستان پر است از اینچنین وعده هایی که در گـذشته نیز با احداث کارخانه خودروسازی رامشار و احداث کارخانه سیمان سیستان که توسط زاهدان به یغما رفت و فقط اسمش ، نه اشتغال و عوارض و مالیات بر ارزش افزوده اش سهم زابل شد.

 

 

 

در حال حاضر و با توجه به مشکلات ناشی از خشکسالی و بسته بودن مرز که عرصه را بر مردم، بشدت تنگ کرده، علی رغم اینکه سیاست های دولت در جهت حمایت از تولید بوده، متاسفانه این چتر حمایتی دولت برای مردم زابل سایه ای نداشته و در حال حاضر قریب به اتفاق شرکت های تولیدی شهرک صنعتی محمد آبــاد از قبیل : کارخانه ی ریسندگی و بافندگی ، شرکتهای تولیدی پلاستیک ، تولید فراورده های لبنی و شیر ، تولید خوراک دام ، تولید یونولیت و کارخانه آرد ادیمی و دهها شرکت تولیدی که بخشی از بار اشتغال جوانان سیستان را بر دوش داشتند، همه و همه تعطیل شده و یا به مصادره بانکها درامده اند.

 

 

ضرورت حمایت جدی و عملی ، نه زبــانی از شرکت های تولیدی در سیستان احساس می شود، لذا از استاندار عزیز تقاضـا داریم ضمن حمایت از بخش تولید و پیگیری مصوبه ی دولت در احداث کارخانه های تولید لاستیک در سیستان، جهت ابقای شرکت های ورشکسته و نگهداشت اندک شرکتهای موجود،کمر همت بسته و تلاش لازم را دریغ نفـرمایند.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=28812

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 6در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۶
 1. سروران و عزیزانم در گزارشات خبری ذیل مشترکا نظر و پیشنهاد دهیم

  امام جمعه زابل :مـا پیگیر مطالباتمان هستیم/ شهر سوخته اگــر در جای دیگــری قــرار داشت شهرت جهانی پیدا می کــرد

  و متن
  وقـتــی جهـانگـیری به آمـار استـاندار اعـتمــاد نکـــرد

 2. این کلنگ بخوره انشالله به سرشون.بفمهند چه دردی داره

 3. مدیران سیستان که مسوول پیگیری مصوبات هستند، چمدانهایشان برای رفتن به شهرهای دیگربسته و آماده است.

 4. چمدان پر ….

 5. در هوا مانده اینقدر کلنگ میزنند دیسک کمر نگیرند،البته اگر بگیرند هم از یک نظر خوب است شاید درد جوانانی که برای پسته چینی و هزار کار و کارگری رفتنه اند و امروز با درد های شدید رو به رو هستند را درک کنند

 6. کمر درد