گندمـــــ پرس : به این تصـاویرخـوب تـوجه فرمایید ….     این وضعیت برخی زمین های بـازی کـودکـان در شهـر زابــل رانشـان میدهد..!!!   مکــانی کـه به هـرچیزی شباهت دارد الا زمیـن بازی…..!!       حتی وسایل بازی موجود در این مکانهـا یاخـراب و از کـار افتاده است یا به شکلی در آمـــده که […]

گندمـــــ پرس : به این تصـاویرخـوب تـوجه فرمایید ….

 

 IMG-20150930-WA0009

این وضعیت برخی زمین های بـازی کـودکـان در شهـر زابــل رانشـان میدهد..!!!

 

مکــانی کـه به هـرچیزی شباهت دارد الا زمیـن بازی…..!!

 

IMG-20150930-WA0008

 

 

حتی وسایل بازی موجود در این مکانهـا یاخـراب و از کـار افتاده است یا به شکلی در آمـــده که استفاده از آنهــا بجای انکه برای کودکانمـان شـادی آور و مفـرح باشند ممکن است با زخم هایی بر پیکر کودکان معصوم سیستانی خاطره ای تلخ برای انهاووالدینشان بجا بگذارند …..

 

 

آیـا فرزندان خـردسـال ما حق داشتن مکـانی خـوب و استاندارد برای بازی ندارند؟

 

آیـا تجهیز این مکانها به وسایل بازی ایمن و درست کردن محوطه آن هزینه زیادی دارد؟

 

آیـا سلامت جسمی وروانی کودکان و والدین انها برای مسئولین ارزشی دارد؟

 

اگـر سری به این مکانها بزنیذ اول از همه محوطه های شنی و خاکی آن جلب توجه میکند بطوریکه اگرفرزند خود را برای بازی به یکی ازین مکانها ببرید حتما باید دربرگشت به خانه بفکر استحمام وعوض کردن و شستن کامل لباسهایش باشید آن هم در شرایطی که بابدن سالم به خانه بازگـردد و خدای نکرده سراز اورژانس یا مراکز درمانی در نیاورد.

 

 

 

دراین زمینها همانگــونه که در برخـی از تصاویر نشان داده شده اگر از سرسره استفاده کند در تمامی این زمینها کودک برروی تلی از شن یا کـف سخت سیمانی که با فـاصله از لبه پایینی سرسره قرار دارد فرود میاد که بازی کردن را به کام کودک تلخ میکند .

 

IMG-20150930-WA0002

 

متاسفانه در لابلای شنها شیشه شکسته هایی را مشاهده میکنید که در شب قابل رویت نیست و اگر خدای نکرده کودکی زمین بخورد حتما جایی از بدنش دچار پارگـی می شود.

 

IMG-20150930-WA0006

 

 

ایراد دیگری که در برخی از زمینها مشاهده میشود نور ناکافی و نامناسب است .

 

IMG-20150930-WA0001

 

حــال یک سوال از مسئولین مربوطــه :

 

جناب آقای فـــرماندار ، اعضـای محترم شورای شهر ، شهــردار  و دیگـــر مسئولین آیـا شما حاضرید فرزند دلبندتان را در این مکانها برای بازی ببرید و یا اگر از شهرستان برایتان مهمان بیاید ایا رویتان میشوداین مکانها را بعنوان زمین بازی به انها نشان داد تا فرزندانشان از انها استفاده کنند؟؟؟

 

در شهر زابل فقط دو مکان محدود و کوچک و نسبتا مناسب در پارک ملت و پارک یعقوب لیـث وجود دارد ؛ خوشبختانه یا متاسفانه تعداد زمینهای بازی در شهر زیاد نیست و رفع ایرادات هزینه و زمان زیادی نمیبرد و پیشنهاد میشود تا کف این مکانها سنگفرش شود تا ماندگاری بیشتری داشته باشد ( کـه به عنوان نمونه زمین بازی محصور شده در پارک یعقوب لیث نمونه بارزی است که جای تقدیر و تشکر دارد و اطراف وسایل بازی مثل سرسره از کفپوشهای اسفنجی استفاده شود و نور مناسب برای انها در نظر گــرفته شود ) .

 

 IMG-20150930-WA0007

گلایه ها در این خصوص زیاد است ، اما باتوجه به اینکه شهر زابل فاقد شهربازی با وسایل و امکانات برقـی و به روز شهرهای دیگر می باشد انتظار میرود تا مسئولین محترم حـداقل همین زمین های موجود را که دارای ابتدایی ترین وسایل بازی کودکان می باشد را تجهیز و ایمن کـرده تا فرزندانمان باخیالی آسـوده و خاطره ای خوش از تفریح وبازی خود لذت ببرند .

 

باتوجه به همتی که شهرداری زابل بالاخص شهردار محترم و کـوشا و شورای شهر که همیشه پیگیر مسائل شهر هستند قطعاً  انجام این کاررا نیز در اولویت برنامه هایشان قرار خواهند داد زیرا چیزی مهمتر از سلامتی کودکان و فرزندان عزیز سیستانی نبوده و نخواهـد بود .

 

 

گـــزارش : مهـــدوی

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه