گندمـــــ پرس :  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران گفت: برای احیای تالاب هامون به زودی کارگروه‌های مشترک ایران و افغانستان تشکیل می‌شود.     به گـــزارش گندمـــ پرس ، “معصومه ابتکار” ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات تالاب هامون اظهار داشت: یک سوم تالاب هامون در ایران است، احیای تالاب بین‌المللی هامون […]

گندمـــــ پرس :  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران گفت: برای احیای تالاب هامون به زودی کارگروه‌های مشترک ایران و افغانستان تشکیل می‌شود.

 

معصومه ابتکار

 

به گـــزارش گندمـــ پرس ، “معصومه ابتکار” ظهر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات تالاب هامون اظهار داشت: یک سوم تالاب هامون در ایران است، احیای تالاب بین‌المللی هامون که کانون آن در هیرمند است، با مشکلاتی در سال‌های گذشته رو به رو بوده است، مسئله تغییر اقلیم و خشکسالی سبب شده تا شاهد ریزگردها و زندگی سخت در این منطقه باشیم.

 

 
وی گفت: قرار است کارگروه مشترک ایران و افغانستان برای احیای هامون تشکیل شود تا بتوانیم برای احیای آن گام برداریم. همکاری بخش‌های مختلف ملی و استانی برای احیای تالاب هامون بسیار خوب بوده است.

 

 
این مقام ایرانی خاطر نشان کرد: دولت ایران برای احیای تالاب هامون و برطرف کردن مشکلات ریزگردها و گرد و غبار سیستان گام‌های بسیار خوبی برداشته اما تا به نتیجه رسیدن این گام‌ها فاصله طولانی دایمر و برای اجرایی شدن آنها نیازمند همکاری‌های بین بخشی هستیم./میزان

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه