جمجمه و جسد متلاشی شده

انتشار خبرهایی مبنی بر کشف یک جسد متلاشی شده در آب های چاه نیمه سه باعث نگرانی هایی برای مردم منطقه شد که مدیر آبفا زهک با رد این خبر اعلام کرد: اگر چنین چیزی باشد با توجه به اقداماتی که انجام می شود، سلامت مردم به خطر نمی افتد .

به گزارش گندم خبر به نقل از عصرهامون، در پی تماس های مردمی و انتشار برخی مطالب در شبکه های مجازی مبنی بر بد بو بودن آب موجود در شبکه لوله کشی شهرستان زهک، این موضوع توسط خبرنگار عصرهامون مورد بررسی  قرار گرفت.

 
 چند سالی است که موضوع بدبو بودن آب موجود در شبکه لوله کشی در حوزه منطقه سیستان در رسانه های جمعی و گروهی مورد بررسی قرار گرفته و مطالب گوناگونی با محوریت این موضوع انعکاس یافته است اما با توجه به گفته مردم، علاوه بر بد بو بودن آب منطقه، مطالبی در شبکه های مجازی  مبنی بر پیدا شدن یک جسد متلاشی شده در آب چاه نیمه سوم منتشر شده است که انتشار این موضوع در شبکه های مجازی  نگرانی هایی را برای مردم منطقه به وجود آورده است.

 

یکی از شهروندان زهکی در این خصوص گفت: چند سال است در ایام تابستان، با بوی بد آب آشامیدنی موجود در شبکه لوله کشی آب شرب مواجه هستیم و امسال نیز از ابتدای تابستان با این موضوع روبرو بوده ایم.

 

ح.دهمرده افزود: در محافل عمومی و شبکه های مجازی شهرستان مطلبی مبنی بر پیدا شدن یک جسد متلاشی شده در چاه نیمه سوم منتشر شده که مردم را نگران کرده است.

 

وی در ادامه خواستار رسیدگی مسئولان به این مشکل شد.


 
یکی دیگر از شهروندان نیز در این خصوص گفت: بوی بد یک موضوع همیشگی برای مردم زهک به حساب می آید که هر سال و در ایام تابستان با آن مواجه می شویم.

 

م.شهرکی افزود: بوی بد آب در روستاهای منطقه بیشتر از داخل شهرها وجود دارد و امیدواریم مسئولان از وعده ها و شعارهای خود دست کشیده و اقدامی عاجل برای حل این معضل انجام دهند.

 

آب سالم است

 

فرماندار زهک در این خصوص گفت: آب موجود در شبکه آبرسانی این شهرستان کاملا سالم است و بنده نیز از همان آبی که مردم در شبکه لوله کشی خود دارند ،استفاده می کنم.

 

جمشید رخشانی نسب افزود: تاکنون هیچ گزارش، خبر و حتی شایعه ای مبنی بر پیدا شدن یک جسد سالم و یا متلاشی در چاه نیمه سوم به فرمانداری نرسیده است و این مطلب شایعه بوده و قابل استناد و تائید ما نمی باش.

 

وی ادامه داد: مردم باید اخبار و مطالب خود را از رسانه های معتبر و قابل اطمینان دنبال کنند و به شایعات موجود در شبکه های مجازی توجهی نداشته باشند.

 


آب از نظر آب و فاضلاب کاملا سالم و قابل آشامیدن است


مدیر آبفا زهک نیز در این زمینه گفت: آب از نظر آب و فاضلاب کاملا سالم و قابل آشامیدن بوده و مشکلی ندارد.

 

محمدرضا طباطبایی افزود: تمامی تلاش شرکت آب و فاضلاب، استاندارد و سالم بودن آب ورودی به شبکه آبرسانی است ولی اگر کسی اصرار بر بد بو و یا غیر قابل آشامیدن بودن آب موجود در شبکه آبرسانی منزل و یا واحد تولیدی و واحد صنفی خود دارد می تواند با مراجعه به شبکه بهداشت شهرستان مراجعه کند تا از آب موجود در شبکه لوله کشی نمونه برداری و آزمایش شود.

 

وی بیان کرد: آب ورودی به شهرهای منطقه سیستان از چاه نیمه سه و ورودی آب روستایی از چاه نیمه یک  می باشد و اگر مشکلی در شبکه باشد باید دیگر مناطق نیز از آن اطلاع پیدا کنند و نسبت به مشکل اعتراض داشته باشند.

 

وی در خصوص انتشار اخباری در شبکه های مجازی مبنی بر پیدا شدن پیکر متلاشی شده در چاه نیمه سه نیز گفت: این موضوع صحت ندارد و اگر چنین چیزی باشد با توجه به اقداماتی که انجام می شود، سلامت مردم به خطر نمی افتد و ساکنان منطقه نباید نگرانی از این بابت داشته باشند.

 

علی ای حال سال گذشته نیز اخباری مبنی بر وجود اسکلت اجساد در برخی رسانه ها منتشر شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه