تاریخ : شنبه, ۲۹ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 20 August , 2022

کرامت انسانی مدیون نهضت حسینی است

  • کد خبر : 43817
  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
کرامت انسانی مدیون نهضت حسینی است

گندم خبر، نماز جمعه این هفته شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان، امام جمعه معزز شهرعلی اکبر برکزار شد .   امروز جمعه ۳۱ شهریور اول ماه محرم و آغاز سال ۱۴۳۹ هجری / آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر و همچنین سالروزآغاز جنگ تحمیلی سال ۵۹ و […]

گندم خبر، نماز جمعه این هفته شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان، امام جمعه معزز شهرعلی اکبر برکزار شد .

 

امروز جمعه ۳۱ شهریور اول ماه محرم و آغاز سال ۱۴۳۹ هجری / آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر و همچنین سالروزآغاز جنگ تحمیلی سال ۵۹ و آغاز هفته دفاع مقدس 


حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان اظهار داشت: محرم و صفر ماه احیای اسلام است ، اسلامی که با بدعت ها و ظلم فاحش به سمت تحریف و نابودی می رفت با قیام امام حسین جان تازه گرفت . ماه محرم ماه قدرت اسلام و مسلمین است ، محرم و صفر از فرصت های ویژه ای است که علی رغم همه تلاش ها و پژوهش ها هنوز ابعاد و ظرفیت های آن نا شناخته مانده و عمق و هویت آن کمتر به آن توجه شده است ، اما همین مقدار بهره از محرم و صفر بر پایی خیمه های عزای امام حسین باعث حفظ اسلام و قرآن و مکتب اهل بیت بوده است و تمام عالم را تحت تاثیر خود قرار داد و همین اشک ها و عزاداریها لرزه به کاخ مستکبرین انداخته ، فرعون ها و یزیدیان زیادی را سرنگونکرده است . 

 

وی گفت: همین عزاداری هاست که نور امید در ددل همه مستضعفین عالم روشن کرده ، مکتب عاشورا دانشگاه عظیم حسینی نقطه امیدی است که فراتر از شیعیان و مسلمانان ، همه بشریت در زمین را به انتظار قیام جهانی مهدوی که عرصه گیتی را از ظلم و فساد پاک سازی می کند به سوی خود می خواند . 

 

وی بیان کرد: مهمترین هدف راهبردی نهضت عاشورا ، احیای امر به معروف و نهی از منکر است ابی عبدالله شهید امر به معروف و نهی از منکر است . امام حسین قیام کرد که همه بدانند اسلام در برابر ظلم و تبعیض و جنایت سکوت نمی کند ، مسلمان در برابر اشاعه فحشا و معصیت در جامعه سکوت نمی کند امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهمترین وظیفه هر مسلمان است . امام حسین هم می توانست مثل بعضی از مسلمان ها کلاه سر خودش محکم بگیرد و در خانه بنشیند اما اگر قیام نمی کرد امروز نه اسلامی می ماند و نه مسلمانی 

 

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: امروز کرامت انسانی و فریاد آزادی خواهی مدیون نهضت حسینی است ، هرگوشه ای از این دنیا که قیامی برای عدالت خواهی صورت می گیرد و انسانهای تحت ظلم و مستضعف جهان را امید و روحیه می بخشد به تبعیت از قیام امام حسین است . نمونه بارز این نفوذ معنوی را در ملت های شریف و مظلوم نیجریه و میانمار یا هند و کشمیر و پاکستان و حتی اروپا و آمریکا و آفریقا مشاهده می کنیم . انقلاب اسلامی ما هم برگرفته از نهضت حسینی است و در راستای همان قیام عاشورا است که برای مقابله با ظلم و طاغوت مردم به رهبری عالمی از سلاله حسین قیام کردند و بساط طاغوت را برچیدند و حکومتی را تشکیل دادند که بر اساس مبانی دین و قرآن اداره شود و اسلام را حاکم کند .

 

ایشان به هفته دفاع مقدس شاره کردند و گفت: دفاع مقدس یادآور رشادتها و دلاوری های مردان بزرگ تاریخ ، اسطوره های صبر و مقاومت و ایمان و عمل است ، تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم پیامهای مهم و ارزشمندی دارد و یک پیام آن این است که همان طور که شهدای ما راه حسین را ادامه دادند و اجازه ندادند پرچم اسلام که ایران اسلامی ام القری جهان اسلام است بر زمین بیفتد ، راه ما هم را حسینی است و مانند حسین باید از هیچ قدرتی جز خداوند نترسیم . امروز دشمن فهمیده قراراست این انقلاب جهانی شود و بستر حکومت جهانی اسلام از این انقلاب به دنیا صادر شود و می ترسد که سلطه و کدخدایی خودش را از دست بدهد ، دشمن می داند این نظام حسینی قرار است به حول و قوه الهی مدیریت جهانی را بدست بگیرد و لذا وحشت کردند و منافع ظالمانه و استکبرای خودشان را در خطر می بینند .

 

وی افزود: امروز اسلام هراسی ، شیعه هراسی و ایران هراسی به ضلع مکمل مثلث شوم استکبار جهانی برای مقابله با انقلاب جمهوری اسلامی است ، برنامه های زیادی برای مهدی هراسی و ایجاد رعب و وحشت از ظهور امام زمان تدارک دیدند از فیلم و کاتن و بازی تا تشکیل اتاق فکرهایی با هزینه های گزاف و سیاست گذاری برای احاطه جمعیت هی عدالتخواه بویژه شیعیان ، سرکوب مسلمانان مظلوم میانمار و قتل عام در یمن و جنگ های نیابتی در سوریه و عراق و لندن به همین دلیل است .

 

وی تاکید کرد: عزیزان عصر آخرالزمان است همین دوره است ما دوره های آخرما قبل ظهور هستیم و باید آماده باشیم برای حکومت بزرگ الهی که بدست آخرین حجت خدا در روی زمین حضرت مهدی موعود (عج) تشکیل می شود .
با اینکه دشمن همه توانش را برای اسلام هراسی به میدان آورده اما الحمد الله موج بیداری اسلامی گرایش به حقانیت اسلام خاموش نشده بلکه در دل اروپا و آمریکا هم گسترش پیدا کرده و می رود تا به حول و قوه الهی رژیم طاغوتی غرب به سرکردگی آمریکا و اسرائیل را نابود و حکومت الهی امام زمان را مستقر کند .

 

خطیب جمعه شهرعلی اکبر بیان کرد: در روز های اخیر شاهد برگزاری هفتادو دومین دوره از نشست های مجامع عمومی سازمان ملل در نیویورک بودیم که روئسای جمهور و مقامات ارشد کشور های مختلف به ایراد سخن پرداختند اما مثل همیشه شاهد بد عهدی آمریکا و سخنان نحیف و به دور از منطق رئیس جمهور آمریکا بر علیه ملت ایران بودیم و زشت ترین اهانت ها و جسارت ها علیه نظام اسلامی بیان کرد ، اظهارات ترامپ علیه ایران و کره شمالی به حدی تند بود که رئیس جمهور روابط خارجی آمریکا آن را یادآور سخنرانی محور شرارت جرج بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا دانست و صدای بعضی از اندیشمندان آمریکا را در آورد و مورد انتقادات کارشناسان و مقامات غربی قرار گرفت که همگان از این نوع ادبیات نحیفانه اظهارشرم و ناراحتی کردند .

 

وی در ادامه افزود: این دور جدید اتهام زنی ها و اظهارات ضد برجامی مقامات آمریکایی در حالی کلید خورده است که ۲۵ مهر سومین گزارش نود روزه رئیس جمهور آمریکا ارائه خواهد شد و برخی گمانه زنی ها حاکی از اقدام رئیس جمهور آمریکا در تائید نکردن پایبندی ایران به تعهدات خود و برجام است در حالی که آژانس طی هشت نوبت اعلام کرده که ایران به قوانین برجام متعهد بود و تهدیداتی که ترامپ علیه ایران بیان می کند بیشتر شبیه لاف زدن است .
خشم و غضب آمریکا از ملت ایران طبیعی است در شرایطی که آمریکا در منطقه شکست خورده و نقشه هایش نقش بر آب شده می خواهد با برجام جبران شکست کند و برجام را عامل فشار برای دستیابی به خواسته های فرا برجامی خود قرار دهد . آمریکا خواب های پریشانی برای منطقه دیده بود که درست تعبیر نشد ، تجزیه عراق و سوریه و الحاق کردستان عراق به حیاط خلوت سیاسی خود با شکست داعش و دیگر گروههای تروریستی تکفیری ، عملا بی نتیجه مانده است آمریکا حق دارد از ما عصبانی باشد چون وقتی از آن طرف دنیا آمده و می خواهد نسخه خاورمیانه را به نفع سیاست های خصمانه خود بپیچد اما هر کجا قدم می گذارد قدرت و نفوذ ایران اسلامی را می بیند ، سوریه ای که قرار بود که سه ماهه طومارش را در هم بپیچد به برکت حضور رزمندگان اسلام قریب به ۶ سال است سر پا افتاده و امروز کسانی می گفتند باید بشاراسد برود می بینند که آنها رفتند و نظام مردمی سوریه ماند . می بینند که داعش نفس های آخر خودش را می زند ، آقای ترامپ اگر می خواهد قدرت ایران اسلامی را بیاد بیاورد لحظه دستگیری و گریه خفت بار ملوانان آمریکایی را بدست دلیر مردان سپاه پاسداران مرور کند ما را از تحریم و تهدید نترساند ما ملتی هستیم که با الگو گیری از قیام امام حسین در ۸سال جنگ تحمیلی که همه دنیا را پشت سر یک دیوانه جاه طلبی به نام صدام تجهیز کردند و حمایت کردند برای مقابله با نظام نوپای ایران اسلامی ، توانستیم بینی آمریکا و حامیان مزدورش را به خاک بمالیم ، امروز که الحمد الله قدرت ایران اسلامی فراتر از محسبات نظامی دنیاست ، تهدید ملت ایران مضحک ترین حرف دنیا و خودکشی محض است ، آقای ترامپ بی تجربه ترین و دیوانه ترین رئیس جمهور آمریکا هست و بزودی او هم مانند رئوسای جمهور قبل به زباله دان تاریخ ملعق می شود .

 

وی اضافه کرد: دستگاه دیپلماسی ما باید از حالت انفعالی و پاسخگویی خارج شود و با پشتوانه ایمان به خدا و قدرت ملت غیور ایران ، شیطان بزرگ را تهدید و سر جای خوش بنشاند . امثال شهید حججی ها ثابت کردند نسل امروز با انگیزه تر از قبل ادامه دهنده راه شهدای دفاع مقدس هستند .

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=43817
  • دیدگاه‌ها برای کرامت انسانی مدیون نهضت حسینی است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.