تاریخ : پنج شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۱ Thursday, 26 May , 2022

کدام مسئول به دیدار خانواده شهدا رفت؟ / بازدید کمرنگ مسئولین سیستان و بلوچستان از خانواده شهدا

  • کد خبر : 21885
  • ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۴

گندم پرس : عصر هامون : بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) در بیست و دوم اسفندماه سال 58 تأسیس شده و همچنین این روز مطابق مصوبه شورای عالی فرهنگی روز بزرگداشت شهدا در تاریخ و تقویم ایران ثبت و ضبط شده است.   روز بزرگداشت شهدا در ماه و روزی نام‌گذاری شده که هر […]

گندم پرس : عصر هامون : بنیاد شهید به فرمان امام خمینی (ره) در بیست و دوم اسفندماه سال 58 تأسیس شده و همچنین این روز مطابق مصوبه شورای عالی فرهنگی روز بزرگداشت شهدا در تاریخ و تقویم ایران ثبت و ضبط شده است.

 

n00066493-b

روز بزرگداشت شهدا در ماه و روزی نام‌گذاری شده که هر فردی در کشور ما در حال آماده شدن برای عید نوروز است و آحاد جامعه در این ماه به ویژه اواخر اسفندماه در تهیه و تأمین نیازهای اساسی و ضروری زندگی است.
ولی در لابه‌لای این جنب و جوش و شور و علاقه برای آماده شدن آغاز سال جدید باید یادمان نرود که مردانی بودند که برای تحقق آرامش امروز ما از گرانبهاترین و بالاترین سرمایه خویش گذشتند و با حضور در جنگ تحمیلی و تحمل سختی‌ها و دشواری‌ها در برابر تجاوز و خودخواهی‌های دشمنان ایستادند و از مرز و بوم کشورمان دفاع کردند.
مردانی که با دادن خون خود زمین ایران را به رنگ سرخ آغشتند و به دشمنان اسلام نشان دادند در جایی که آنها به اعتقادات و ارزش‌های اسلامی بی‌احترامی کنند و یا برای کم‌رنگ کردن این ارزش‌ها توطئه کنند، حاضرند از والاترین و شیرین‌ترین سرمایه خود یعنی جانشان بگذرند ولی یک قدم از آرمان و اهداف‌شان که در اسلام تعیین و تبیین شده است، کوتاه نیایند.
به همین دلیل نامگذاری روز بزرگداشت شهدا در اسفندماه تلنگری بزرگ برای مردم ایران است که هر سال جدید را با یک بیعت مجدد با شهدا‌ی انقلاب اسلامی آغاز کنند تا در شروع هر سال بیش از گذشته حافظان شایسته ارزش‌های اسلامی و نظامی و آرمان‌های امام و شهدا باشند و با تلاش مضاعف در راستای ترویج ایثار و شهادت و شناخت و کسب معرفت از آنان گام‌های بسزایی را بردارند با این وجود این روز در حالی در سیستان و بلوچستان به اتمام رسید که برخی مسئولین استان نه تنها یاد شهدا را فراموش کردند بلکه دیدار از خانواده شهدا نیز کمرنگ شده بود.
در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب مزین به اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده و بارها ایشان در فرمایشات خویش بر عدم فراموشی یا کمرنگ شدن یاد شهدا تاکید کرده اند در تماسی که پایگاه خبری عصر هامون با مدیران کل ادارت و روسای سازمان های استان داشت پیگیر این موضوع و دیدار با خانواده شهدا شد که متاسفانه برخی از مسئولین ادارات نه تنها در روز مزین به شهدا به دیدار خانواده شهدا نرفته بودند بلکه حتی تعداد شهدای اداره خود را نیز نمی دانستند.

آمار دقیقی در مورد خانواده شهدا ندارم
در تماسی که پایگاه خبری عصر هامون با سراوانی مدیر کل بهزیستی استان داشت، یکی از مسئولین این اداره که پاسخگوی تلفن وی بود ضمن هماهنگی با مدیر کل این اداره در خصوص تعداد شهدا گفت: آمار دقیقی در مورد خانواده شهدا نداریم.
وی ادامه داد: سراوانی دیروز دیداری با خانواده شهدا نداشته است.

دیدار با امام جمعه زاهدان در روز شهدا
عباس پالاش مدیر کل بنیاد شهید سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون با بیان اینکه بنیاد شهید استان 30 شهید تقدیم انقلاب کرده است، اظهار داشت: ما 30 خانواده شهید و ایثارگر در بنیاد داریم که در طرح سپاس با 300 خانواده شهید و ایثارگر بنیاد و سایر سازمان ها روز گذشته به دیدار آیت الله سلیمانی امام جمعه زاهدان رفتیم.
وی ادامه داد: از دیگر کارهایی که برای گرامیداشت این روز انجام دادیم مقرر شده است امروز ساعت 12 دیداری با اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان داشته باشیم.
پالاش از برنامه های این سازمان جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را دیدار با خانواده شهدا و برگزاری یادواره ها و یادمان ها خواند و گفت: تعداد 55 نفر تحت عنوان پیام آوران ایثار جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همواره در استان فعالیت می کنند.

دیداری با خانواده شهدا نداشتیم
رضا راحت دهمرده مدیر کل ثبت احوال سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون بیان اینکه روز گذشته در سمیناری در تهران حضور داشته و در استان نبوده ام، بیان کرد: اداره کل ثبت احوال جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان تا کنون صدور شناسنامه برای شهدا انجام داده است و صدور شناسنامه برای دو شهید این اداره نیز در دستور کار می باشد.
کیخا مسئول امور ایثارگران اداره ثبت احوال استان نیز با بیان اینکه دیروز جمعه و تعطیل بوده است و مدیر کل سازمان نیز در استان حضور نداشتند، عنوان کرد: دیداری با خانواده شهدا نداشتیم.

موفق به دیدار با خانواده شهدا نشدم
حسین ثوری مدیر کل ورزش و جوانان استان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون با بیان اینکه بیش از 150 شهید ورزشکار در استان داریم، گفت: روز گذشته به دلیل حضور در مسابقات قهرمانی استان که در ایرانشهر برگزار شده بود موفق به دیدار با خانواده شهدا نشدم.

درخواست اهدای خون توسط کارکنان ادارات در روز شهدا
مسعود زوری مدیر روابط عمومی انتقال خون سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در زمان دفاع مقدس پرسنل این اداره در پشت جبهه در حال خدمات رسانی به رزمندگان اسلام بودند، بیان کرد: تنها شهید پیروزی در این اداره خدمت کرده اند که پس از آن به تهران منتقل شده و مسئولیت مدیر کل حقوقی اداره کل کشور را پذیرفتند و چندی بعد به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: به دلیل اینکه خانواده این شهید بزرگوار در کرمان می باشند امکان حضور و دیدار با خانواده این شهید توسط پرسنل این اداره امکان پذیر نبود لذا تنها با ارسال نامه ای به استانداری خواستار اهدای خون توسط کلیه کارکنان استان به این اداره شدیم که در روز های اخیر بسیاری از کارکنان جهت اهدای خون به این سازمان مراجعه کردند.

ارسال پیام به خانواده شهید خلبان استان
حسن اعرابی مقدم مدیر کل فرودگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یک شهید در زمان دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده ایم، بیان کرد: به دلیل عدم حضور خانواده ایشان در استان روز گذشته با ارسال پیامی به این خانواده شهید یاد این شهید بزرگوار را گرامی داشتیم.

با خانواده تنها شهید کارمند اداره زندان ها دیدار کردم
علیرضا بابایی مدیر کل زندانهای استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون با بیان اینکه این اداره تعداد 12 شهید در دوران دفاع مقدس، انقلاب و ترور تقدیم انقلاب کرده است، افزود: یکی از شهدایی که این اداره تقدیم کرده است شهید طهرانی مقدم شهید حادثه تروریستی مسجد جامع زاهدان کارمند این سازمان بود که روز گذشته به مناسبت روز شهدا با خانواده این شهید گرانقدر دیدار کردم.
وی افزود: مجموعه زندان های استان به مناسبت های مختلف اعم از دفاع مقدس، دهه فجر و … با خانواده شهدا دیدار و تجلیل می کند اما دیروز برنامه خاصی نداشتیم و تنها با خانواده شهید کارمند اداره زندان ها دیدار کردم.

دیداری با خانواده شهدا نداشتیم
محمد جهانتیغی مدیر کل فنی و حرفه ای استان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون با بیان اینکه این سازمان تا کنون شهیدی نداشته است، بیان کرد: با توجه به رسالت نسل فعلی و وظایف سازمانهای مختلف در نهادینه کردن شهادت همه نسل ها تکالیفی را متناسب با شرح وظایف کاری خود دارند.
وی ادامه داد: یکی از کارهایی که این سازمان جهت آشنایی نسلی که دوران جنگ را تجربه نکرده است برگزاری جلسات و یادواره های شهدا و دعوت از یادگاران دفاع مقدس جهت بازگویی خاطرات آن دوران بوده است.
جهانتیغی برگزاری مسابقات کتابخوانی دوران دفاع مقدس را از دیگر برنامه های این اداره خواند و گفت: در مناسبت های مختلف دیداری با خانواده شهدا و ایثارگران استان داشتیم و تلاش کرده ایم که برخی مراکز را با نام گران سنگ شهدا نامگذاری نماییم.
مدیر کل فنی و حرفه ای استان افزود: اعزام تعدادی از پرسنل این اداره در قالب کاروان راهیان نور از دیگر برنامه های این اداره بوده است.
وی ارائه خدمات ویژه مهارت آموزی با هدف ایجاد اشتغال به خانواده شهدا را از دیگر برنامه های این اداره خواند و گفت: روز گذشته دیداری با خانواده شهدا نداشته ایم.

جهت دیدار با خانواده شهید زارعی رفتیم که در منزل حضور نداشتند
حجت الاسلام عیسی بزمانی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون 4 شهید محراب شهید مصطفوی ،زارعی، خاستار و توکلی را از شهدای این اداره خواند و گفت: روز گذشته جهت دیدار با خانواده شهید زارعی که در زاهدان حضور دارند به منزل ایشان مراجعه کردیم که متاسفانه به دلیل مراجعه به دکتر توفیق زیارت شان حاصل نشد.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون اعزام 43 مبلغ روحانی در امر اصلاح و تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت در یادواره ها به استان داشته ایم.
حجت الاسلام بزمانی تصریح کرد: برگزاری یادواره های مشترک با ادرات مختلف، برگزاری مسابقات کتابخوانی، تجلیل از خانواده شهدا ، دیدار با مسئولین استان به همراه خانواده شهدا از دیگر برنامه این اداره در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده است.
وی انشار زندگینامه و صیت نامه های شهدا در سایت تبیان و جمعیت بانوان فرهیخته استان را از دیگر برنامه های این اداره عنوان کرد.

به دلیل عدم حضور در استان موفق به دیدار با خانواده شهدا نشدم
علیرضا نخعی مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلچستان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصر هامون تعداد شهدای فرهنگی را 300 شهید خواند و افزود: به دلیل اینکه در استان حضور نداشتم موفق به دیدار با خانواده شهدا نشدم.
وی در ادامه با بیان اینکه تجلیل از مقام شامخ شهدا تنها مختص به یک روز خاص نیست، بیان کرد: لذا این سازمان همواره در مناسبت هاو بهانه های مختلف با خانواده شهدا و ایثارگران دیدار داشته است.
نخعی با بیان اینکه برنامه های آموزشی ما همواره متاثر از شهید و راه شهید و مسایل تربیتی، اعتقادی، احیای مسائل ارزشی، اخلاقی است، گفت: کلیه برنامه های آموزشی ما در آموزش و پرورش متاثر از  راهی است که شهدا برای ما ترسیم کردند و آن میراثی که برای ما باقی گذاشتند  می باشد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز، برگزاری یاد لاله ها در ایام دهه فجر، تجلیل از خانواده شهدا، استفاده از وصیت نامه های شهدا در مراسم صبحگاهی از برنامه های این اداره خواند و اظهار داشت: چاپ و انتشار 2 کتاب در ارتباط با شهدا و اعزام 5 هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور را از برنامه های دیگری بوده است که امسال در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا در این اداره انجام شده است.
این پایگاه خبری با سایر مسیولین ادارات استان نیز تماسی داشت که متاسفانه پاسخگوی خبرنگار این پایگاه خبری نبودند لذا در روز های آتی پیگیر این موضوع هستیم.
چه خوب است در روزی که به نام شهدا مزین شده است مسئولین استان جهت حق بزرگی که شهدا بر گردن ما دارند با خانواده شهدا دیداری داشته باشند تا با زنده نگه داشتن یاد و خاطره و آشنا شدن با آرمان‌های والای این شهیدان با ادامه دادن راه این دلیرمردان دین خود را نسبت به آنان ادا کنیم و با تحقق این مهم رضایت‌شان را کسب کنیم.
انتهای پیام/9031

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=21885
  • دیدگاه‌ها برای کدام مسئول به دیدار خانواده شهدا رفت؟ / بازدید کمرنگ مسئولین سیستان و بلوچستان از خانواده شهدا بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.