تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023

کتابخانه های عمومی زابل تعطیل میشود ؟

  • کد خبر : 17128
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۳ - ۷:۵۳
کتابخانه های عمومی زابل تعطیل میشود ؟

شهرگندمـــ :  رییس کتابخانه های عمومی زابل و نیمروز استان سیستان و بلوچستان گفت : مطالعه کتاب یکی از شاخصهای ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر منطقه است، اما به دلیل پرداخت نشدن نیم درصد از سوی شهرداری زابل که سهم کتابخانه های عمومی است، این فضاها در شرف تعطیلی قرار دارند. به گزارش […]

شهرگندمـــ :  رییس کتابخانه های عمومی زابل و نیمروز استان سیستان و بلوچستان گفت : مطالعه کتاب یکی از شاخصهای ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر منطقه است، اما به دلیل پرداخت نشدن نیم درصد از سوی شهرداری زابل که سهم کتابخانه های عمومی است، این فضاها در شرف تعطیلی قرار دارند.

به گزارش شهرگندمـــ به نقل از ایرنا محمد صالح حیدری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی افزود: شهرداری زابل از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغی به حساب کتابخانه های عمومی منطقه واریز نکرده و طبق برآوردها، شهرداری 350 میلیون ریال از سالهای گذشته به کتابخانه های عمومی بدهکار است.

وی ادامه داد: به دلیل عدم پرداخت این مبلغ برنامه و خدماتی را که شایسته مردم است نمی توانیم ادامه دهیم.

این مسوول از شهرداری ‘ادیمی’ و ‘بنجار’ به دلیل پرداخت به موقع نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی قدردانی کرد.

رییس کتابخانه های عمومی زابل و نیمروز اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب عاشورا، نمایشگاه کتاب سیستان شناسی، افتتاح دومین کتابخانه روستایی در نیمروز، پذیرش عضو رایگان در کتابخانه ها، دیدار کتابداران با مسئولان محلی، بازدید نماینده مجلس از کتابخانه های عمومی و قدردانی از فعالان کتابخانه ها از برنامه های این هفته است.

وی با گلایه از همکاری نکردن بهزیستی زابل برای واگذاری مکانی برای ایجاد کتابخانه ویژه نابینایان گفت: در حال حاضر 103 نفر نابینا عضو نهاد کتابخانه های عمومی زابل هستند که از داشتن کتابخانه محروم هستند.

حیدری با اشاره به اینکه بیش از 300 جلد کتاب در کتابخانه نابینایان موجود است و روزنامه ایران سپید ویژه نابینایان روزانه ارسال می شود تاکید کرد: در صورت واگذاری مکان، نهاد کتابخانه ها آن را به صورت کامل تجهیز می کند.

این مسئول یادآورشد: درحال حاضر چهار کتابخانه عمومی در زابل، یک باب در بنجار، یک باب در نیمروز و یک باب کتابخانه روستایی در شهرک گلخانی فعال است، شهروندان می تواند از آنها استفاده کنند.

حیدری با اشاره به افزایش 30 درصدی اعضا کتابخانه های عمومی گفت: پنج هزار و700 نفر عضو کتابخانه های عمومی هستند و بیش از 60 هزار جلد کتاب در کتابخانه های زابل و نیمروز موجود است علاوه بر آن دو ایستگاه مطالعه در بیمارستان امیرالمومنین و شهرداری زابل دایر است.

وی اظهار کرد: شهرستان زابل جایگاه سوم عضویت در شبکه کتابخوان حرفه ای کشور در استان را داراست.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=17128
  • دیدگاه‌ها برای کتابخانه های عمومی زابل تعطیل میشود ؟ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.