گندم پرس : عصرهامون : سرهنگ ایوب شرافتی با بیان اینکه آمار تصادفات در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: نصب دوربین های هوشمند در سطح استان و حضور پلیس در ایام نوروز در جاده های استان باعث شد که سرعت متوسط خودرو ها 9 کیلومتر […]

گندم پرس : عصرهامون : سرهنگ ایوب شرافتی با بیان اینکه آمار تصادفات در سطح استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد کاهش داشته است، اظهار داشت: نصب دوربین های هوشمند در سطح استان و حضور پلیس در ایام نوروز در جاده های استان باعث شد که سرعت متوسط خودرو ها 9 کیلومتر بر ساعت کاهش یابد و از 87 کیلومتر در سال گذشته به 78 کیلومتر در سال جدید تغییر پیدا کند.

کاهش 48 درصدی تصادفات در نیمه اول نوروز 94
وی ادامه داد: در یک ارزیابی کلی از سفرهای دور اول نوروز 93، در کلیه راه های استان سرعت متوسط حدود 78 کیلومتر و تصادفات 48 درصد کاهش پیدا کرده است.
سرهنگ شرافتی بیان کرد: کاهش تخلفات، کاهش و مدیریت در سرعت از جانب مسافران، مصادف شد با حفظ سلامتی و جان مردم و این اتفاق بزرگ با هماهنگی همه دستگاهای هلال احمر، امداد خودروها، آتشنشانی ها، شهرداری ها و همه دستگاه های انتظامی و پلیس راه انجام شد.
فرمانده پلیس راه شمال استان افزود: از مردمی که در دور دوم سفر های نوروزی سفر می کنند خواهش می کنم، همانند دور اول سفر ها و حتی بهتر از آن با مدیریت سرعت، کاهش تخلفات و با انجام گذشت و صبوری در رانندگی باعث کاهش تصادفات و اتفاقات ناگوار شوند.

خواب آلودگی و انحراف به چپ عامل اصلی تصادفات
وی علل وقوع تصادفات در سطح استان را انحراف به چپ و تخطی از سرعت مطمینه بیان کرد و گفت: رانندگان باید با رعایت قوانین و رعایت سرعت مطمینه این آمار تصادفات در استان را کاهش دهند.
سرهنگ محمد رضا کوروسی فرمانده پلیس راه جنوب استان در گفت و گو با خبرنگار انتظامی عصر هامون با بیان اینکه تعداد کشته شدگان 53 درصد و مجروحین 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در نیمه اول سفرهای نوروزی در جنوب استان کاهش داشته است، تصریح کرد: واژگونی و انحراف به چپ از عواملی بودند که در نیمه اول سال سبب تصادفات شدند.
سرهنگ کوروسی دلیل عمده این واژگونی ها را خواب آلودگی دانسته و ابراز کرد: بیشترین تخلفات و عامل اصلی تصادفات امسال هم سه تخلف خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو، سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز و انحراف به چپ بوده است.

محور های زاهدان -زابل ، چابهار و زاهدان- خراسان جنوبی از پر تردد ترین راه های استان
فرمانده پلیس راه شمال استان با اشاره به نصب 40 دستگاه تردد شمار توسط اداره پایانه ها در سطح استان افزود: محور های زاهدان – خراسان جنوبی، زاهدان – زابل، خاش  و چابهار از جمله پر تردد ترین راه های استان در نیمه اول نوروز بودند.
وی ادامه داد: امسال در نیمه نخست مسافرت های نوروزی 93 درصد افزایش تردد در مسیر های استان ثبت شده است.
فرمانده پلیس راه جنوب استان نیز مسیر نیکشهر، ایرانشهر و چابهار را پرتردد ترین و پر حادثه ترین مسیر های جنوب استان در نیمه نخست مسافرت های نوروزی اعلام کرد.

72ساعت توقیف خودرو برای 89 راننده متخلف در استان
سرهنگ کوروسی فرمانده پلیس راه جنوب استان گفت: 89 مورد تخلف همزمان خودرو ها که باعث تخلفات حادثه ساز بودند توسط پلیس شناسایی و خودروی آنها 72 ساعت توقیف شد.
وی ادامه داد: همچنین 108 مورد به دلیل نداشتن گواهینامه به دادگاه معرفی شدند.

تاکید بر استراحت در راه های استان
سرهنگ کوروسی بیان کرد: از مردم خواهش می کنم در سفرها با استراحت کامل حرکت کنند و هر دو ساعت  15 دقیقه استراحت داشته باشند.
فرمانده پلیس راه جنوب استان اضافه کرد: شهروندان سرعت مطمینه و قوانین را رعایت و با حوصله رانندگی کنند و همواره از کمربند ایمنی استفاده کنند و از تلفن همراه در هنگام رانندگی استفاده نکنند.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه