تاریخ : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ Monday, 15 August , 2022

چگونه سرمایه گذاری ، تولید و اشتغالزائی را با شعار سال در منطقه تحقق بخشیم

 • کد خبر : 23193
 • ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
چگونه سرمایه گذاری ، تولید و اشتغالزائی را با شعار سال در منطقه تحقق بخشیم

گندمـــ پرس : سال جاری از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال دولت ملت , همدلی و همزبانی نامگذاری شد. این شعار چقدر می تواند مشکلات بزرگ وکوچک در سطوح کلان کشور ، استانها ، شهرستانها ، بخش ها وروستاها حل کند وموجب ، توسعه ، عمران و بهبود رونق کسب وکار مردم گردد.در ابتدا […]

گندمـــ پرس : سال جاری از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال دولت ملت , همدلی و همزبانی نامگذاری شد.

این شعار چقدر می تواند مشکلات بزرگ وکوچک در سطوح کلان کشور ، استانها ، شهرستانها ، بخش ها وروستاها حل کند وموجب ، توسعه ، عمران و بهبود رونق کسب وکار مردم گردد.
در ابتدا باید از درایت وتیز بینی مقام معظم رهبری برای این انتخاب تشکر کنیم زیرا اگر با دقت و تعمق به این مطلب بنگریم خواهیم دید که در صورت عملیاتی نمودن نمودن آن چه برکاتی برای دولت و ملت در پی خواهد داشت .
آیا تابحال به این فکر کرده ایم که چرا کارگاه های تولیدی کوچک شهرهای ما از چرخه تولید باز می مانند ، چرا بیکاری در شهرهای ما روز به روز بیشتر می شود ؟
موضوعات کلان در سطح کشور واستان را به مسئولان آن سطح می سپاریم ، اما مسئولین ومردم هر شهرستان برای حمایت از تولیدات منطقه خود باهمدلی وهمزبانی چه اقدام یا اقدامات عملی را میتوانند انجام دهند؟
البته باید توجه داشته باشیم که هریک از ادارات و سازمانها ، وظایف و اختیارات خاص خود را دارند اما همدلی وهمزبانی مسئولین محلی می تواند موجب اشتغالزایی و تولید بیشتر در منطقه ، رونق کسب وکار ، بهبود معیشت مردم و سرمایه گذاری وپیشرفت منطقه گردد.
یکی از بهترین و ساده ترین اقدام اجرائی در تحقق شعار دولت و ملت ، همدلی وهمزبانی در راستای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی در هر منطقه می تواند این باشد که فرمانداران با کمک شورای تامین شهرستان و همراهی نمایندگان محترم مجلس وامامان جمعه و جماعات ، بخشداران ، روئسای ادارات ، شهرداران ، شوراهای اسلامی شهر وروستا و مسئولین نظامی و انتظامی ، همگی با اتحاد و همدلی به حمایت از تولیدات بومی خود برخیزند وخرید های خود را که بسیار زیاد هم می باشد را اعم از خوراکی ، اقلام مصرفی ، نوشیدنی ، ظروف یکبار مصرف وبسیاری دیگر موارد را موظف شوند از تولیدات شهرستان خود استفاده نمایند که یقینآ هم موجب حمایت از سرمایه شهرستان می گردد وهم موجب فرهنگ سازی می شود.
مطلب دیگر انکه با حمایت از این شرکتهای کوچک ، مالیات وعوارض این واحد های تولیدی ، برای عمران و آبادانی منطقه خودشان بر می گردد( به واقع در جیب خود مردم) واین برای مسئولین اداری نیز یک موفقیت خواهد بود و مصداقی از همدلی وهمزبانی مسئولین دولتی و مردم است.
شما عزیزان نیک می دانید که بهترین حمایت از واحدهای تولیدی ، همانا خرید محصولات آنان می باشد که هم ضامن تولید واشتغالزائی وهم موجب بهبود کیفیت و رشد اقتصادی وصنعتی منطقه می گردد.
در صورت اراده ، اتحاد ، همدلی و همزبانی ، با پیگیری ومشارکت همه عزیزانی که ذکر شد یقینآ درمنطقه محروم سیستان می توانیم نتیجه خوبی بگیریم .
به امید آنکه همه دلسوزان سیستان دست در دست هم وبدور از خود خواهی و مباحث سیاسی بنام ایران وبرای سیستان هم گام و همدل وهمزبان در راستای فرمان رهبرمان حرکت نمائیم.

یادداشت : امیر حمزه پیروزرام

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=23193

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. درودوسپاس بر حاج امیرحمزه پیروزرام،دلاوری ازخطه قهرمان پرورسیستان.
  خداقوت پهلوان؛خسته نباشی دلاور

 2. با سلام و عرض ادب مطالب ذکر شده حاوی نکات خوب و اموزنده بود و در انتها تقدیر از حضرتعالی در جهت تلاش برای بهبود معیشت هم شهریها و هم زبانان

 3. با سلام مطالب شما عالیه ولی کو گوش شنوا ودلسوز اونم تو زابل,مسؤلین محترم سیستان یاوقت ندارن برای شنیدن یا نمیخواهند بشنوند.

 4. با سلام واحترام خدمت گندم پرسی ها و بزرگوار و دلسوز و هم دلمان اقای پیروزرام حرفهای شما بسیار درست می باشد این که هم دل و هم زبان باشیم یعنی همین که از بزرگانی که در دولت حضور دارند گرفته تا کسانی که در سرزمین تاریخی و دوست داشتنی ما مشغول هستند باید در همه مشکلات مردم شریک باشند و زبان حال انها باید زبان حال مردم باشد تا این حس مشترک به حل مشکلات و ابادانی این خاک باارزش کمک کند مسؤلین کافیست کمی بادقت به اطراف خود نگاه کنند چرا که انها نیز از ما مردم می باشند .با تشکر.

 5. با سلام واحترام”امیدواریم همدلی وهمزبانی مابا دولت بیشتر از هر زمانی تحقق یابد وبا اتحاد و یگانگی وعزمی راسخ به سوی اعتلای بیشتر پیش رویم.

 6. با سلام و تشکر از وبسایت بسیار خوب عزیزان گندم پرس
  باید گفت که فرمایشات مقام معظم رهبری را باید به درستی فهمید و به درستی هم بکار گرفت و این رمز پیروزی و سربلندی و وحدت مردم خوب ایران زمین خصوصا عزیزان همشهری در سیستان و بلوچستان است
  اگر رهرو آنهایی بوده باشیم که از همه چیز شان گذشتند و با اخلاص و برای رضای خدا در برابر همه ظلم وستم ها تا پای جان ایستادند وبرای استقلال و حفظ ارزشهاو حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه از همه چیزشان گذشتند وامروز این آرامش و امنیت را مرهون این عزیزان سفر کرده هستیم به روح همه ی انهایی که ذره ای به این نظام و این مملکت خیانت نکردند و هدفشان خدمت صادقانه و خالصانه به این مردم و مملکت بوده سلام و درود و صلوات می فرستیم امید داریم که عزیزان در سیستان و بلوچستان -هم با همدلی و همزبانی و با نیت خالصانه و صادقانه و برای رضای خدای متعال در راستای عمران و آبادانی و اعتلای فرهنگ و جایگاه شهرهای تاریخی سیستان خصوصا زابل اهتمام بیشتری داسته باشند با آرزوی توفیق و سربلندی برای همه ی خدمت گزاران محترم.یا علی ه

 7. تولیده کننده تا زمانی که تواناست، مدد مسئولین کارگشاست ، اما زمانی که تولیده کننده از تزریق نشدن به موقع اعتبارات و تسهیلات زمین گیر شود دیگر چه سود ….

  تن آسایی و کاهلی دور کن بکوش و زرنج تنت سور کن

  که اندر جهان گنج بی رنج نیست کسی را که کاهل بود گنج نیست

  همه کالبد مرد را کوشش است اگر بخت بیدار در جوشش است

  «فردوسی»

  تولید کنندگان در هر جامعه ای باید محترم شمرده شده و مورد حمایت قرار گیرند، در جامعه ای که تولید کنندگان و کارگران آن از امنیت شغلی و پشتیبانی و حمایت برخوردار نیستند رغبت چندانی برای کار و فعالیت در بین عامه مردم وجود ندارد امام علی(ع) در همین خصوص به مالک اشتر می فرماید: ای مالک اینک سفارش مرا در حق بازرگانان و پیشه وران بپذیر و در باره آنها به کارگزارانت نیک سفارش کن خواه آنان که در یک جا مقیم اند و خواه آنان که با سرمایه خود به این سو و آن سو سفر می کنند و با دسترنج خود زندگی را سپری میکنند.

 8. با سلام
  ان شاءا… همدلی و همزبانی مردم و دولتمردان محقق شود. دلسوزی و عشق به سرزمین اجدادی توسط شما قابل تحسین می باشد.کاش همه به فکر اعتلای وطن و سرزمین مادری باشیم.