گندمـــ پرس : سال جاری از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال دولت ملت , همدلی و همزبانی نامگذاری شد. این شعار چقدر می تواند مشکلات بزرگ وکوچک در سطوح کلان کشور ، استانها ، شهرستانها ، بخش ها وروستاها حل کند وموجب ، توسعه ، عمران و بهبود رونق کسب وکار مردم گردد.در ابتدا […]

گندمـــ پرس : سال جاری از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال دولت ملت , همدلی و همزبانی نامگذاری شد.

این شعار چقدر می تواند مشکلات بزرگ وکوچک در سطوح کلان کشور ، استانها ، شهرستانها ، بخش ها وروستاها حل کند وموجب ، توسعه ، عمران و بهبود رونق کسب وکار مردم گردد.
در ابتدا باید از درایت وتیز بینی مقام معظم رهبری برای این انتخاب تشکر کنیم زیرا اگر با دقت و تعمق به این مطلب بنگریم خواهیم دید که در صورت عملیاتی نمودن نمودن آن چه برکاتی برای دولت و ملت در پی خواهد داشت .
آیا تابحال به این فکر کرده ایم که چرا کارگاه های تولیدی کوچک شهرهای ما از چرخه تولید باز می مانند ، چرا بیکاری در شهرهای ما روز به روز بیشتر می شود ؟
موضوعات کلان در سطح کشور واستان را به مسئولان آن سطح می سپاریم ، اما مسئولین ومردم هر شهرستان برای حمایت از تولیدات منطقه خود باهمدلی وهمزبانی چه اقدام یا اقدامات عملی را میتوانند انجام دهند؟
البته باید توجه داشته باشیم که هریک از ادارات و سازمانها ، وظایف و اختیارات خاص خود را دارند اما همدلی وهمزبانی مسئولین محلی می تواند موجب اشتغالزایی و تولید بیشتر در منطقه ، رونق کسب وکار ، بهبود معیشت مردم و سرمایه گذاری وپیشرفت منطقه گردد.
یکی از بهترین و ساده ترین اقدام اجرائی در تحقق شعار دولت و ملت ، همدلی وهمزبانی در راستای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی در هر منطقه می تواند این باشد که فرمانداران با کمک شورای تامین شهرستان و همراهی نمایندگان محترم مجلس وامامان جمعه و جماعات ، بخشداران ، روئسای ادارات ، شهرداران ، شوراهای اسلامی شهر وروستا و مسئولین نظامی و انتظامی ، همگی با اتحاد و همدلی به حمایت از تولیدات بومی خود برخیزند وخرید های خود را که بسیار زیاد هم می باشد را اعم از خوراکی ، اقلام مصرفی ، نوشیدنی ، ظروف یکبار مصرف وبسیاری دیگر موارد را موظف شوند از تولیدات شهرستان خود استفاده نمایند که یقینآ هم موجب حمایت از سرمایه شهرستان می گردد وهم موجب فرهنگ سازی می شود.
مطلب دیگر انکه با حمایت از این شرکتهای کوچک ، مالیات وعوارض این واحد های تولیدی ، برای عمران و آبادانی منطقه خودشان بر می گردد( به واقع در جیب خود مردم) واین برای مسئولین اداری نیز یک موفقیت خواهد بود و مصداقی از همدلی وهمزبانی مسئولین دولتی و مردم است.
شما عزیزان نیک می دانید که بهترین حمایت از واحدهای تولیدی ، همانا خرید محصولات آنان می باشد که هم ضامن تولید واشتغالزائی وهم موجب بهبود کیفیت و رشد اقتصادی وصنعتی منطقه می گردد.
در صورت اراده ، اتحاد ، همدلی و همزبانی ، با پیگیری ومشارکت همه عزیزانی که ذکر شد یقینآ درمنطقه محروم سیستان می توانیم نتیجه خوبی بگیریم .
به امید آنکه همه دلسوزان سیستان دست در دست هم وبدور از خود خواهی و مباحث سیاسی بنام ایران وبرای سیستان هم گام و همدل وهمزبان در راستای فرمان رهبرمان حرکت نمائیم.

یادداشت : امیر حمزه پیروزرام

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه