تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ Thursday, 8 June , 2023

چند کلمه حرف حساب با اهالی رسانه

  • کد خبر : 31056
  • ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۱
چند کلمه حرف حساب با اهالی رسانه

گندم پرس:در عبور و مرورهای خبری و گزارشی؛رعایت اخلاق حرفه ای در رسانه تنها گزینه ای است که می تواند آرامش را در این سرزمین مجازی فراهم سازد.   وقتی اهل رسانه شدی،آرام آرام باید روح و روانت را با ناملایمات سازگار کنی؛مبادا کبوتر آرامشت به تیر اضطراب، فرسوده و زمین گیر شود.   فضای […]

گندم پرس:در عبور و مرورهای خبری و گزارشی؛رعایت اخلاق حرفه ای در رسانه تنها گزینه ای است که می تواند آرامش را در این سرزمین مجازی فراهم سازد.
 
وقتی اهل رسانه شدی،آرام آرام باید روح و روانت را با ناملایمات سازگار کنی؛مبادا کبوتر آرامشت به تیر اضطراب، فرسوده و زمین گیر شود.
 
فضای مجازی و هدایت آن باید تهی از هر گونه پشت پا زدن به ارزش های انسانیت باشد.
 
رسانه ها باید به سمت و سوی اخلاق مداری و جبران کم و کاستی ها برود؛پیگیری هر آنچه که ناخواسته شهروندان را به خود درگیر کرده است، تنها گزینه ی روی میز رسانه هاست!
 
اما گاهی به زبان شکایت و گله، نامهربانی هایی این فضا را تهدید می کند، غافل از اینکه مخاطبان خاص، خود شاهدند که در  زمین بازی ؛موفقیت رسانه ای از آن چه کسانی است.
 
 انتظار می رود به جای اینکه سمفونی تخریب و ناسازگاری را در این فضا بنوازیم؛معجزه ی پیگیری و پایداری و پافشاری بر خواستها و درخواستهای مردمی را تجربه کنیم.
 
گام نهادن در مسیر درست رعایت و مراقبت از آیین و اخلاق رسانه ای می تواند آینده ی روشنی برای رسانه ها ی محلی رقم بزند و تنها در این فصل است که می توان با صبوری و انگیزه مندی بیشتر این امر را دنبال و بر طرح وانعکاس مطالبات مردمی با هدفمندی ابرام ورزید.
 
 و در سایه ی آن به یک نقطه ی مشترک که همان “باور و اخلاق رسانه ای” است رسید.
 
به امید افق روشن آینده ی سیستان
سیدمحمدکاظم حسینی طباطبائی
 
لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31056

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. …. طباطبایی مثل همیشه متین ،موقر وبا اخلاق فرمودن
    خدا حفظت کنه سید

  2. ان شالله همینطود که میگید بشه!چون فعلا شواهد حاکی از اینه که رسانه های غیراخلاقی مانور میدن.ممنون سید بزرگوار

  3. ازکوزه همان تراودکه دراوست،تراوشات ذهنی سیدکه به رشته تخریردرآمده برخاسته ازروح بلندواندیشه توانای این مردجوان است،ماندگارباشی