گندم پرس:در عبور و مرورهای خبری و گزارشی؛رعایت اخلاق حرفه ای در رسانه تنها گزینه ای است که می تواند آرامش را در این سرزمین مجازی فراهم سازد.   وقتی اهل رسانه شدی،آرام آرام باید روح و روانت را با ناملایمات سازگار کنی؛مبادا کبوتر آرامشت به تیر اضطراب، فرسوده و زمین گیر شود.   فضای […]

گندم پرس:در عبور و مرورهای خبری و گزارشی؛رعایت اخلاق حرفه ای در رسانه تنها گزینه ای است که می تواند آرامش را در این سرزمین مجازی فراهم سازد.
 
وقتی اهل رسانه شدی،آرام آرام باید روح و روانت را با ناملایمات سازگار کنی؛مبادا کبوتر آرامشت به تیر اضطراب، فرسوده و زمین گیر شود.
 
فضای مجازی و هدایت آن باید تهی از هر گونه پشت پا زدن به ارزش های انسانیت باشد.
 
رسانه ها باید به سمت و سوی اخلاق مداری و جبران کم و کاستی ها برود؛پیگیری هر آنچه که ناخواسته شهروندان را به خود درگیر کرده است، تنها گزینه ی روی میز رسانه هاست!
 
اما گاهی به زبان شکایت و گله، نامهربانی هایی این فضا را تهدید می کند، غافل از اینکه مخاطبان خاص، خود شاهدند که در  زمین بازی ؛موفقیت رسانه ای از آن چه کسانی است.
 
 انتظار می رود به جای اینکه سمفونی تخریب و ناسازگاری را در این فضا بنوازیم؛معجزه ی پیگیری و پایداری و پافشاری بر خواستها و درخواستهای مردمی را تجربه کنیم.
 
گام نهادن در مسیر درست رعایت و مراقبت از آیین و اخلاق رسانه ای می تواند آینده ی روشنی برای رسانه ها ی محلی رقم بزند و تنها در این فصل است که می توان با صبوری و انگیزه مندی بیشتر این امر را دنبال و بر طرح وانعکاس مطالبات مردمی با هدفمندی ابرام ورزید.
 
 و در سایه ی آن به یک نقطه ی مشترک که همان “باور و اخلاق رسانه ای” است رسید.
 
به امید افق روشن آینده ی سیستان
سیدمحمدکاظم حسینی طباطبائی
 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه