گندمــــ پرس : پس از گذشت چند روز از انتشار خبری در سایت عصر هامون که در آن اهانت آشکاری به مردم استان صورت گرفت، اتفاقات جالب و قـابل تاملـی رخ داد کـه مــرور آنها خـــالی از لطف نیست.       پس از این خبر و شـوک بزرگــی که به مـردم استان وارد شـد،همه […]

گندمــــ پرس : پس از گذشت چند روز از انتشار خبری در سایت عصر هامون که در آن اهانت آشکاری به مردم استان صورت گرفت، اتفاقات جالب و قـابل تاملـی رخ داد کـه مــرور آنها خـــالی از لطف نیست.

 

 سوال

 

پس از این خبر و شـوک بزرگــی که به مـردم استان وارد شـد،همه منتظر بودند که اگر واقعا خانم معاون چنین جملات توهین آمیزی بر زبان جاری نمودند،از همه مردم استان عذرخواهی کرده و اگر این چنین نبوده و سایت عصر هامون مطالب کذب منتشر کرده ، این سخنان توسط شخص ایشان، رسما تکذیب گردد، چون طبق قانون اگـر خبری در رسـانه ای مطرح و تهمتی یا حرفی خلاف واقع درباره مسئولی بیان شود، بهتر است آن مسئول طی ارسال جوابیه ای به همان سایتی که نشر اکاذیب کرده،مباحث و مسایل را مطرح و روشن نماید و آن سایت هم موظف به انتشار جوابیه می باشد.

 

ولی تا این لحظه این چنین نشده و خانم دکتر اربابی تنها طی بیانیه ای احساسی که آن هم فقط در چند برخی سایت های اصلاح طلب منتشر شد، اتفاقات پیش آمده را شایعه خوانده و آنرا کار جریانات ضد دولت و نظام دانسته اند و سپس این پیام را به طور گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

 

 

در ادامـه این روند برخی مسئولین هم با انتشار پیامهایی در حمایت از خانم معاون، خبر این اهانت را شایعه خوانده و در جریانی همسو، معترضین توهـین به مــردم شریف استان سیستان و بلوچستان را، مخـالف دولت،ضـد نظـام و سیاسیون دارای اهــداف انتخــاباتی و حــزبی دانسته اند!!!!!!

 

 

که این مساله علامتهای سوال زیادی را برای مردم،مخاطبان و رسانه هایی که بی چشمداشت در پی مطالبه حقوق مردم هستند،بوجود آورد:

 

در کشوری با نظام مقدس جمهوری اسلامی چگونه است که رئیس جمهور کشور آنچنان خود را در قبال عملکرد و مردمش مسول می داند که پس از اشتباه عذرخواهی می نماید، اما یک معاون استاندار -با جایگاه اداری به مراتب پایین تر از رئیس جمهور – حاضر به عذرخواهی از مردمی که خود را برخاسته از میان آنها می داند، نیست؟!!

 

 

  چرا تا کنون جوابیه ای از طرف خانم دکتر اربابی در سایت عصر هامون منتشر نشده است ؟

 

 

آیا در این دولت رسم بر این است که هر کس هر کاری خواست انجام دهد و اگر نقدی هم صورت گرفت آنرا به جریانات مخالف دولت منتسب کنند؟

 

چــرا و چه کسـانی و با چــه منافعــی سعــی دارند این موضوع را سیاسی کرده و آنرا به جریانات مخالف دولت و نظام نسبت دهند و قضیه را انتخاباتی کنند؟

 

 

اهانت به عقل و شعور مردم یک استان از سوی یکی از مدیران ارشد استانی، کسی که با رای همین مردم بر پلکان قدرت و غرور ایستاده و نه فردی بی سواد، مساله ی کوچکی نیست و حداقل واکنش به آن درخواست عذر خواهی، توضیح و یا تکذیب موضوع است.
آیا پسندیده و منطقی ست که هر گاه شخص و یا رسانه ای ،بر حسب انجام وظیفه و تعهدش، حرفی بزند و یا خبری بگذارد که باب میل حضرات نباشد، آنرا کار افرادی بدانند که به دنبال اهداف سیاسی اند؟

 

 

آیا معنای توجه به سخنان و فرمایشات مقام عظمای ولایت در سالی که با نام پر مفهوم”دولت و ملت،همدلی و همزبانی” مزین شده این است؟!!!

 

 

 

البته می توان حدس زد که چرا عده ای اصرار دارند این قضیه را انتخاباتی جلوه دهند، چون با این کار ذهن مردم را از اصل توهین دور کرده و حریم امن مسول محترم و اطرافیانش برهم نخواهد خورد.

 

 

 

و این توهینی دوباره است به شعور مردمی که توشه ی شان چیزی نیست جز صداقت،مرزبانی و شهید پروری .

شاید برآورد مشورت در اتاقهای فکرشان این بوده که مردم این استان کوته فکر هستند ونمی فهمند که عده ای سعی در فریب و انحراف اذهانشان دارند ولی باید خطاب به این افراد گفت که راه را به بیراهه رفته اند و سکوت این مردم نه از سر جهل که بواسطه ی پایداری ست که از گز آموخته اند ، نجابتی که از هامون فرا گرفته اند و آرامش و بلند همتی ای که با تکیه بر کوه باستانی اوشیدا در جانشان ریشه دوانده،

 

 

 

مردم ما دل به فریب و دروغ نمی سپارند و در پازل رنگارنگ شما بازی نخواهند کرد.

 

اینها همه سوالاتیست که باید به آنها پاسخ داده شود.

 

و درآخر تاکید بر این نکته را لازم می دانیم که:

 

 

سر کـار خـانم دکتر زهـــرا اربابی

از شما معـاون محـترم استاندار سیستان و بلوچستان درخـواست می کنیم که اگـر عمـدا یا سهوا اهـانتی انجـام داده اید از مـردم استان عـذر خـواهی کنید و اگـر سایت عصر هامون مطلب کذبی را به نقل از شما بر روی خروجی خود قرار داده از این سایت شکایت کنید و یا جوابیه ای برای آن ارسال کنید تا مردم حقیقت را بدانند.

در پناه آفـریدگــار حق و عـدالت باشید

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه