گندمــ پرس : اداره کل روابط عمومی وزارت اطلاعات با صدور بیانیه ای از کشف و شناسایی پیکر مطهر شهید بزرگوار جمشید دانایی فر و انتقال پیکر آن مرحوم به داخل ایران خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت اطلاعات متن بیانیه به شرح ذیل است […]

گندمــ پرس : اداره کل روابط عمومی وزارت اطلاعات با صدور بیانیه ای از کشف و شناسایی پیکر مطهر شهید بزرگوار جمشید دانایی فر و انتقال پیکر آن مرحوم به داخل ایران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت اطلاعات متن بیانیه به شرح ذیل است :

بسم رب الشهدا و الصدیقین
به آگاهی ملت شریف ایران اسلامی می رساند با تلاش شبانه روزی و مستمر اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و دستگیری تنی چند از عوامل دخیل در به شهادت رساندن گروهبان دانایی فر، بعد از گذشت یکسال از این جنایت به دست عناصر گروهک تروریستی ضد انقلاب، پیکر مطهر شهید بزرگوار کشف، شناسایی و در تاریخ اول فروردین 94 به داخل کشور بازگردانده شد.
این مصیبت را به امام زمان (عج) نایب برحقش، خانواده گرامی شهید بزرگوار و مردم شریف جمهوری اسلامی ایران تحنیت و تسلیت می گوییم.

اداره کل روابط عمومی وزارت اطلاعات

 

جزئیات حادثه از زبان فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان

به گزارش گندمــ پرس به نقل از ایرنا فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با ایرنا نحوه انتقال پیکر شهید جمشید دانایی فر به کشور را تشریح کرد

سرتیپ دوم رهام بخش حبیبی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی به اسارت گرفتن پنج نفر از مرزداران جمهوری اسلامی ایران در مرزهای جنوبی سیستان و بلوچستان در بهمن 92 توسط گروهک تروریستی جش الظلم و انتقال آنان به کشور پاکستان و جریحه دار کردن احساسات ملت ایران، با پیگیری های مستمر و همکاری مردم شریف استان، معتمدان و مدیران دستگاههای اجرایی خصوصا استاندار و مدیرکل اطلاعات استان سرانجام چهار نفر از این مرزداران در فروردین 93 به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

وی ادامه داد: سرنوشت پنجمین مرزدار ربوده شده به نام استوار دوم جمشید دانایی فر در هاله ای از ابهام قرار داشت.

وی گفت: با توجه به عناد و خصومت این گروهک با نظام مقدس جمهوری اسلامی، آنان از تحویل سرپرست نیروهای عملیاتی ربوده شده به کشور خودداری و سرانجام پس از گذشت بیش از یک سال از ربایش با تلاش های مستمر و همکاری عوامل اطلاعاتی امنیتی مشخص شد که وی توسط گروهک پلید جیش الظلم به شهادت رسیده است.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان افزود: سرانجام پیکر پاک و مطهر دانایی فر مرزدار ربوده شده در اول فروردین سالجاری به آغوش ملت ایران بازگشت.

وی گفت: مراسم تشییع پیکر این شهید عالی مقام همزمان با سالروز شهادت فاطمه زهرا(س) در روز سه شنبه /چهارم فروردین/ در زادگاهش شهرستان هامون برگزار و در همان مکان به خاک سپرده می شود.

سردار حبیبی با تبریک و تسلیت شهادت استوار دوم جمشید دانایی فر به محضر رهبر معظم انقلاب، ملت فهیم و شهید پرور ایران به خصوص خانواده معزز و صبور آن شهید گرانقدر از تمام افرادی که در این مدت برای روشن شدن وضعیت و انتقال پیکر شهید با مرزبانی همکاری داشته اند به ویژه استاندار و مدیرکل اطلاعات استان قدردانی کرد

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه