گندمـــ پرس : در آخرین روزهای فروردین ماه , یعنی روز 29 فروردین سال جاری محمد اشرف غنی رئیس جمهور جدید کشور افغانستان برای دیدار با مقامات کشورمان به ایران سفر می کند در سفرهای قبلی که دولتمردان کشور از جمله رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به افغانستان داشته اند همواره مطرح شده است […]

گندمـــ پرس : در آخرین روزهای فروردین ماه , یعنی روز 29 فروردین سال جاری محمد اشرف غنی رئیس جمهور جدید کشور افغانستان برای دیدار با مقامات کشورمان به ایران سفر می کند

در سفرهای قبلی که دولتمردان کشور از جمله رئیس جمهور و وزیر امور خارجه به افغانستان داشته اند همواره مطرح شده است که بحث دریاچه هامون نیز در دیدارهای دو طرفه مطرح و طرف افغان قول مساعد جهت حل مشکل بخشی از این دریاچه داده است اما آنچه تا به امروز مشاهده می شود این است که دریاچه هامون هنوز هم با همان مشکل قبلی یعنی عدم تامین حق آبه رودخانه هیرمند مواجه است و روز به روز به نابودی کامل خود نزدیک تر می شود.

حال اما با عنایت به نزدیک شدن به سفر رئیس جمهور جدید افغانستان به کشورمان یکی از اصلی ترین درخواست های مردم سیستان از رئیس جمهور و هیات دولت این است که در این سفر بحث دریاچه هامون بصورت ویژه دیده شود و مباحث جدی دراین خصوص صورت گیرد تا شاید امیدواری ها در این بخش افزایش یابد.

 

hamoon2

 

حال بنظر می رسد وظیفه رساندن پیام مردم به رئیس جمهور برعهده نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نماینده عالی دولت در استان می باشد که ایشان را ازاین خواسته مطلع سازند , اما وظیفه اصلی دراین خصوص برعهده خود مردم می باشد که صدای خود را به گوش ایشان و دیگر دولتمردان تدبیر وامید برسانند تا شاید پس از سالها که دولتهای مختلف و دولت کنونی شعار پیگیری حق آبه هیرمند و احیای هامون را سر داده اند نتیجه ای مثبت حاصل شود.

پیشنهاد این است که برای این مهم دقایقی وقت گذاشته و با ارسال پیامی به  وبسایت رسمی دکتر روحانی رئیس جمهور ایشان را از این خواسته مطلع سازید.

تماس و ارسال درخواست به رئیس جمهور : شما میتوانید با مراجعه به لینک زیر پیام و درخواست خود به رئیس جمهور کشور را ارسال نمایید.

 

روحانی 2

 

برای ارسال پیام مستقیم به ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران کلیک کنید

خواهشمند است در ارسال پیام دقت فرمائید و از بکار بردن عبارات ناصحیح و نادرست پرهیز نمایید  , پیشنهاد میشود برای انسجام بیشتر , پیام زیر را کپی کرده و ارسال نمایید.

ریاست دانشور دولت تدبیر و امید با پیشکش درود و مهر فرزندان نیمروز ولایت و فرهنگ استدعا داریم در سفررییس جمهور افغانستان به ایران عزیز , بحث حق آبه رودخانه هیرمند و احیاء تالاب بین المللی هامون را مورد عنایت و امعان نظر ویژه قرار دهید

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه