گندمــــ پرس : چهارم آبان ماه یکهزار و سیصد و نود وچهار،برای مـردم سیستان تبدیل به روزی تاریخـی شد.   روزی که دولت به وعده ای که داده بود، عمل کرد.   روزی مهم که شاید روند زندگی و حرکت سیستان به سمت آبادانی را عـوض کند.   آری ؛ منطقه آزاد سیستان امـروز در […]

گندمــــ پرس : چهارم آبان ماه یکهزار و سیصد و نود وچهار،برای مـردم سیستان تبدیل به روزی تاریخـی شد.

 

روزی که دولت به وعده ای که داده بود، عمل کرد.

 

روزی مهم که شاید روند زندگی و حرکت سیستان به سمت آبادانی را عـوض کند.

 

آری ؛ منطقه آزاد سیستان امـروز در جلسه شواریعالی مناطـق آزاد کشـور برای تقدیم به مجلس شـورای اسلامـی به تصـویب رسید.

 

منطقه آزادی که برای مردم سیستان حکم منجی بازگشت به زندگی را دارد،منطقه آزادی که اوضاع را در سیستان متحول خواهد کرد .

 

 

لذا مجموعه گندمـــ پرس برخورد لازم دانست که تشکر کند از همه کسانی که برای به نتیجه رسیدن این خواسته به حق و مهم مردم تلاش کردند.

 

 

در ابتدا باید قدردانی کرد عنایات ویژه رهبر معظم انقلاب آیت الله العظمی امام خامنه ای به سیستان و پیگیری مسائل و مشکلات منطقه و همچنین از مردم غیور سیستان که با صبوری خویش نشان دادند که میتوان با صبر و پیگیری منطقی مطالبات به خواسته خود رسید سپس باید تشکر کرد از دولت تدبیر و امید که از ابتدای روی کار آمدن نگاه ویژه ای به سیستان داشتند همچنین باید تشکر ویژه کرد از ائمه جمعه شهرستانهای پنجگانه سیستان خصوصا حجت الاسلام و المسلمین کیخا که همیشه پیگیری منطقه آزاد را در تریبون‌های نماز جمعه فریاد میزدند و مطالبه میکردند .

 

تشکر میکنیم از نمایندگـان محترم مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی که از ابتدا با جدیت پیگـیر این مهـم بودند .

 

تشکر ویژه میکنیم از استاندار محترم سیستان و بلوچستان جناب آقای هاشمی که همواره به سیستان نگاهی ویژه داشته و در این جلسه نیز دفاعی شایسته از جزئیات این طرح انجام دادند، همچنین تشکر میکنیم از تمام دلسوزان و زحمتکشان سیستان که مهمترین دغدغه شان بهبود شرایط و آبادانی منطقه است .

 

و در آخر نیز باید تشکر کنیم از تمامی رسانه های سیستان،استان و کشور که همیشه پیگیر مطالبات مردم بوده و هستند و تا وقتی مطالبه ای از طرف مردم باشد رسانه ها به شدت مطالبه مردم را پیگیری خواهند کرد .

 

امیدواریم تصویب منطقه آزاد سیستان از سوی دولت تدبیر و امید نقطه شروعی باشد برای کارهای مهمتری از جمله احیای تالاب بین المللی هامون که زندگی هزاران صیاد و کشاورز به آن بستگی دارد که امیدواریم دولتمردان محترم و مسئولین استانی در مرحله بعد پیگیر احیای هامون بزرگ باشند .

به امید سیستانی آباد

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه