معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: خرید عرشه فلزی برای پل نهراب سیستان انجام شده و جهت جابجایی اقدامات لازم صورت گرفته و طی روزهای آینده، با رسیدن آنها عملیات اجرایی این پل آغاز می شود.

گندم خبر، عباسعلی ارجمندی با اشاره به اینکه پل نهراب در کیلومتر ۴ بزرگراه زابل – زاهدان قرار دارد، افزود: عملیات اجرایی این پل به علت کمبود اعتبار به اتمام نرسیده بود و این مسئله موجب شده بود که بهره برداری کامل از قطعه یک این بزرگراه که به طول ۳۲ کیلومتر اجرا شده، مقدور نباشد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به نشست پل فلزی قدیمی، اتمام و بهره برداری از پل اهمیت ویژه ای یافته و لازم بود جهت جلوگیری از مشکلات ترافیکی و حوادث احتمالی ناشی از نشست و مشکل سازه ای پل قدیمی، هر چه سریع تر تکمیل و بهره برداری شود.

 

معاون استاندار سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از همراهی اداره کل راه و شهرسازی، گفت: روز گذشته عملیات بارگیری عرشه فلزی جدید این پل از کارخانه آغاز شده و در روزهای آتی با رسیدن به محل، عملیات اجرایی تسریع خواهد شد و طبق برنامه زمانبندی ان شاء الله در مهرماه این پل به بهره برداری می رسد.

 

فرماندار ویژه زابل افزود: این پل با ۸ دهانه ۲۴ متری با تیرهای فلزی و شمع در جا و به طول ۱۹۲ متر است و برای خرید آن مبلغ دویست و پنجاه میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه