شهر گندمـــ :  مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: در 9 ماهه امسال پایین ترین سن ازدواج مربوط به سیستان و بلوچستان بوده است.     به گزارش شهر گندمـــ  به نقل ازفارس : رضا راحت دهمرده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در 9 ماهه امسال 16 هزار و 506 […]

شهر گندمـــ :  مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: در 9 ماهه امسال پایین ترین سن ازدواج مربوط به سیستان و بلوچستان بوده است.

 733731

 

به گزارش شهر گندمـــ  به نقل ازفارس : رضا راحت دهمرده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در 9 ماهه امسال 16 هزار و 506 واقعه ازدواج در سیستان و بلوچستان ثبت شده که 12 هزار و 918 واقعه در شهرها و بیش از سه هزار واقعه در روستاها ثبت شده است.

وی افزود: در هر ماه 1834 و در هر شبانه روز 61 واقعه ازدواج در سیستان و بلوچستان ثبت می‌شود.

مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین سن ازدواج در گروه سنی 20 تا 24 برای پسران و برای دختران 15 تا 19 سال است.

این مسئول در زمینه وضعیت طلاق در سیستان و بلوچستان 9 ماهه امسال گفت: در مدت فوق یک هزار و 44 واقعه طلاق در سیستان و بلوچستان ثبت شده که 997 واقعه در شهرها و 47 واقعه طلاق در روستاها ثبت شده است.

وی افزود: میزان نرخ طلاق در سیستان و بلوچستان نیم دهم در هزار است در صورتیکه میانگین کشوری از این رقم بالاتر است.

مدیرکل ثبت احول سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: نسبت ازدواج به طلاق در سیستان و بلوچستان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است به گونه‌ای که نسبت به هر 16 واقعه ازدواج یک طلاق ثبت می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در هر ماه 116 واقعه و در هر شبانه روز چهار واقعه طلاق در سیستان و بلوچستان ثبت می‌شود.

سیستان و بلوچستان جوان‌ترین استان کشور

راحت دهمرده گفت: در حال حاضر جمعیت سیستان و بلوچستان 2 میلیون و 749 هزار و 821 نفر است که 51 درصد در مناطق روستایی و 49 درصد در مناطق شهری ساکن هستند.

وی افزود: سیستان و بلوچستان درسال‌جاری رتبه نخست بیشترین جمعیت جوان را در کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل ثبت احول سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در سیستان و بلوچستان بیش از 73 درصد جمعیت را کودکان و نوجوانان صفر تا 14 سال، 32 و سه دهم درصد 15 تا 29 سال، 26 و 9 دهم درصد را میانسالان 30 تا 64 و 3 و 3 دهم درصد جمعیت را سالمندان 65 سال به بالا تشکیل می‌دهند.

این مسئول با بیان اینکه بیشترین اسامی که امسال بر روی فرزندان گذاشته شده، در بین پسران، محمد، محمدطاها و امیرعلی و برای دختران، فاطمه، زهرا، مریم بوده است، گفت: سیستان و بلوچستان رتبه نخست باروری را در کشور دارد و در این زمینه از میانگین کشوری بالاتر است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه