تاریخ : پنج شنبه, ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱ Thursday, 9 February , 2023

پایانه میلک پل اقتصاد دو کشور ایران و افغانستان

  • کد خبر : 31100
  • ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۹
پایانه میلک پل اقتصاد دو کشور ایران و افغانستان

گندم پرس : استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز در جلسه کارگروه مبادلات مرزی که در سالن جلسات حوزه استاندار ، استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، بیان کرد: سال آینده تا مهر ماه ظرفیت بندر چابهار به ۶ میلیون تن خواهد رسید و از مسئولان خواست که راهکارهای جلب تاجران را در بندر بزرگ […]

گندم پرس : استاندار سیستان و بلوچستان صبح امروز در جلسه کارگروه مبادلات مرزی که در سالن جلسات حوزه استاندار ، استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد، بیان کرد: سال آینده تا مهر ماه ظرفیت بندر چابهار به ۶ میلیون تن خواهد رسید و از مسئولان خواست که راهکارهای جلب تاجران را در بندر بزرگ شهید بهشتی واکاوی کنند.

وی افزود: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که مقصد کالاهای افغانستان چابهار باشد و فعالیت‌های تجاری این کشور در پایانه میلک افزایش یابد ، باید به بندر چابهار نقش ملی دهیم و زمینه رقابت آن با سایر بنادر کشور را فراهم کنیم، بندر چابهار با استفاده از ظرفیت آب‌های آزاد می‌تواند در توسعه کشور نقش ایجاد کند.

وی پایانه  میلک را پل اقتصاد دو کشور ایران و افغانستان دانست  و گفت: باید هرچه زودتر پایانه میلک  احداث و راه‌اندازی شود .

علی اوسط هاشمی اضافه کرد: با توجه به شرایط پسا تحریم میل کشورهای مختلف به سمت ایران بیشتر خواهد شد، هیئت‌های مختلفی از کشورها به ایران سفر کرده‌اند که بیشترین میزان اعزام هیئت مربوط به کشور آلمان بوده است.

وی ادامه داد: باید کالاهایی از جمله خرما و پسته را که قابلیت رقابت دارند را به کشورهای مختلف بیش از پیش معرفی و بازارهای آنها را هدف قرار دهیم.

هاشمی افزود: هیئت‌هایی که به کشورهای مختلف اعزام می‌شوند و یا دعوت می‌شوند به منطقه باید کاملا تخصصی باشند که دستاورد کارشان  در آینده  مشخص شود چرا که اگر اعزام این هیئت‌ها رابطه‌ای باشد نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد.

نادر میرشکار در حاشیه جلسه اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال میزان صادرات از بازارچه‌های مرزی و گمرکات سیستان و بلوچستان، ۹۷۴ هزار تن در وزن و ۲۳۰ میلیون دلار در ارزش بوده که ۳۰ درصد افزایش در وزن را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: واردات نیز از مبادی فوق در مدت ۹ ماهه امسال، ۴۴ درصد در وزن و ۳۰۰ درصد در ارزش کاهش داشته است.برنا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31100
  • دیدگاه‌ها برای پایانه میلک پل اقتصاد دو کشور ایران و افغانستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.