شهرگندمــــ : در پی شهادت سردار رشید اسلام شهید الله دادی در سوریه , موجی از غم و اندوه کشور عزیز اسلامی مان را فراگرفت , در همین رابطه سرهنگ عیسی نکویی ( فرمانده سابق سپاه هیرمند و ادیمی ) از همرزم شهید الله دادی در دوران دفاع مقدس دلنوشته ای خطاب به این شهید […]

شهرگندمــــ : در پی شهادت سردار رشید اسلام شهید الله دادی در سوریه , موجی از غم و اندوه کشور عزیز اسلامی مان را فراگرفت , در همین رابطه سرهنگ عیسی نکویی ( فرمانده سابق سپاه هیرمند و ادیمی ) از همرزم شهید الله دادی در دوران دفاع مقدس دلنوشته ای خطاب به این شهید والا مقام نوشته است که خواندنش خالی از لطف نیست .

index

 سردار , مرا به دوران زیبای دفاع مقدس بردی  , به آنجایی که ایمان باور همه ما بود و دفاع از مرز و بوم اعتقادمان ,  روزهایی که بهترین دوستان و رفقایمان را در راه دفاع از خاک , دین و اسلام پرپر بروی دستانمان دیدیم , ولی لحظه ای آرام ننشستیم و نگذاشتیم که دشمن روی آرامش ببیند.

سردار الله دادی , همان بسیجی دلیری بود که چهره ای زیبا و خوش سیرت و معنوی داشت .

همان بسیجی شجاع که پس از عملیات کربلای پنج , زمانیکه بسیاری از یاران و همرزمانمان به شهادت رسیدند , آری همان عملیاتی که قایم مقام لشکر 41 ثارالله حاج قاسم میرحسینی و فرمانده تیپ ادوات حاج مهدی زندی به شهادت رسید. جانشین تیپ ادوات لشکر بود و از آنجاییکه رزمندگان خیلی دوستش داشتند پس از شهیدبزرگوار زندی فرمانده تیپ ادوات شد.

یادش بخیر , این شهید بزرگوار بسیار خوشرو و خوش برخورد بودند . بسیار نیکو سیرت و خوش صحبت , غم و اندوه تمامی جانم را فراگرفت , وقتی خبر شهادت سردار را شنیدم , بسیار متاثر شدم که یک یار و یک همرزم دیگر را در جبهه دفاع از حرم حضرت زینب از دست دادم , آنهم 26 سال پس از جنگ تحمیلی.پس هنوز در باغ شهادت باز باز است .

حاج محمد علی عزیز امرور تک تک خاطراتی که باهم در تیپ ادوات داشتیم پس از سال ها از جلوی چشمانم درحال گذراست و انگار همین دبروز بوده و خوشا به سعادتت که به همرزمان  شهیدمان پیوستی , ما را هم دعا کنید , شاید . . .  .

همرزم شهید الله دادی : سرهنگ پاسدار عیسی نکویی

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه