شهرگندمــــ : پس از انتشار خبر مربوط به کارخانه سیمان سیستان ( مرگ و ویرانی تنها ثمره کارخانه سیمان برای سیستان) و سوالی که دراین یادداشت درخصوص علت عدم تخصیص عوارض این کارخانه به شهرداریهای سیستان بیان شده  بود , انتظار داشتیم مسئولین امر دراین خصوص از خود واکنش نشان داده و حداقل دراین خصوص […]

شهرگندمــــ : پس از انتشار خبر مربوط به کارخانه سیمان سیستان ( مرگ و ویرانی تنها ثمره کارخانه سیمان برای سیستان) و سوالی که دراین یادداشت درخصوص علت عدم تخصیص عوارض این کارخانه به شهرداریهای سیستان بیان شده  بود , انتظار داشتیم مسئولین امر دراین خصوص از خود واکنش نشان داده و حداقل دراین خصوص اظهار نظر نمایند.

 

PicsArt_1421955309074

عدم توجه مسئولین محلی سیستان و نمایندگان به مساله کارخانه سیمان سیستان

اما متاسفانه هیچیک از مسئولین محلی سیستان اعم از فرمانداران و نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی ,  واکنشی به آن نشان ندادند.

این مساله و عدم ارائه پاسخ از سوی این عزیزان خود نشان از ضعف در پیگیری مشکلات مردم دارد , این مساله خود ناشی از عدم احترام به افکار عمومی و عدم توجه به مطالبه ای بحق است که همچون خود سیستان فراموش شده است .

4

پاسخ استاندار اگر چه صادقانه است اما چراهای زیادی وجود دارد

اما  استاندار سیستان و بلوچستان اینبار نیز مسئولانه نشان داد که برای افکار عمومی و مردم ارزش قائل است و صادقانه به این مساله واکنش نشان داد  و پاسخی کوتاه و تامل برانگیز ارائه نمایند.

مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان دراین خصوص گفت : طبق قانون عائدات حاصل از کارخانجات از حیث عوارض در اختیار شهرستانی قرار میگیرد که واحد مربوطه و کارخانه مذکور در آن حوزه واقع شده باشد , تعلق میگیر.

ایشان معتقدند  کارخانه سیمان در حوزه شهرستان زاهدان  و عایدات آن نیز به آن شهرستان میرسد.

223333

گرچه در ابتدا نیز عرض شد که پاسخ ایشان مسئولانه و قابل تقدیر است اما این پاسخ چراهای زیادی نیز دارد که امیدواریم بدان پاسخ گفته شود .

سوال اینجاست که سند این کارخانه در کدام شهرستان به ثبت رسیده و یا چرا نام آن را سیستان و یا در برخی اسناد زابل نهاده اند ؟؟؟ تحقیق جهت پاسخ به این دو سوال بسیاری مسائل را روشن خواهد کرد ؟

 

hasan-ali-noori

نوری فرماندار سابق زاهدان : کارخانه سیمان در راستای اشتغالزایی در سیستان ایجاد شد

حسن نوری فرماندار سابق زاهدان نیز درگفتگو با شهرگندمـــ گفت : موضوع عوارض کارخانه سیمان سیستان از همان ابتدا مطرح بود و یک مساله قدیمیست , این کارخانه از ابتدا جهت اشتغال زایی در سیستان ایجاد شد و در ابتدای امر نیز جانمایی آن به سمت جاده نهبندان درنظرگرفته شد , اما بدلیل اینکه در نزدیکی معادن قرارگیرد جانمایی تغییر و درمحل فعلی قرار گرفت , این مساله جهت همکاری در راستای کارکرد بهتر این کارخانه انجام شد.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه