تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023

پاسخ مسئولانه استاندار درخصوص کارخانه سیمان + نوری فرماندار سابق زاهدان : این کارخانه جهت اشتغالزایی در سیستان ایجاد شد

 • کد خبر : 19600
 • ۰۴ بهمن ۱۳۹۳ - ۹:۲۶
پاسخ مسئولانه استاندار درخصوص کارخانه سیمان + نوری فرماندار سابق زاهدان : این کارخانه جهت اشتغالزایی در سیستان ایجاد شد

شهرگندمــــ : پس از انتشار خبر مربوط به کارخانه سیمان سیستان ( مرگ و ویرانی تنها ثمره کارخانه سیمان برای سیستان) و سوالی که دراین یادداشت درخصوص علت عدم تخصیص عوارض این کارخانه به شهرداریهای سیستان بیان شده  بود , انتظار داشتیم مسئولین امر دراین خصوص از خود واکنش نشان داده و حداقل دراین خصوص […]

شهرگندمــــ : پس از انتشار خبر مربوط به کارخانه سیمان سیستان ( مرگ و ویرانی تنها ثمره کارخانه سیمان برای سیستان) و سوالی که دراین یادداشت درخصوص علت عدم تخصیص عوارض این کارخانه به شهرداریهای سیستان بیان شده  بود , انتظار داشتیم مسئولین امر دراین خصوص از خود واکنش نشان داده و حداقل دراین خصوص اظهار نظر نمایند.

 

PicsArt_1421955309074

عدم توجه مسئولین محلی سیستان و نمایندگان به مساله کارخانه سیمان سیستان

اما متاسفانه هیچیک از مسئولین محلی سیستان اعم از فرمانداران و نمایندگان سیستان در مجلس شورای اسلامی ,  واکنشی به آن نشان ندادند.

این مساله و عدم ارائه پاسخ از سوی این عزیزان خود نشان از ضعف در پیگیری مشکلات مردم دارد , این مساله خود ناشی از عدم احترام به افکار عمومی و عدم توجه به مطالبه ای بحق است که همچون خود سیستان فراموش شده است .

4

پاسخ استاندار اگر چه صادقانه است اما چراهای زیادی وجود دارد

اما  استاندار سیستان و بلوچستان اینبار نیز مسئولانه نشان داد که برای افکار عمومی و مردم ارزش قائل است و صادقانه به این مساله واکنش نشان داد  و پاسخی کوتاه و تامل برانگیز ارائه نمایند.

مهندس هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان دراین خصوص گفت : طبق قانون عائدات حاصل از کارخانجات از حیث عوارض در اختیار شهرستانی قرار میگیرد که واحد مربوطه و کارخانه مذکور در آن حوزه واقع شده باشد , تعلق میگیر.

ایشان معتقدند  کارخانه سیمان در حوزه شهرستان زاهدان  و عایدات آن نیز به آن شهرستان میرسد.

223333

گرچه در ابتدا نیز عرض شد که پاسخ ایشان مسئولانه و قابل تقدیر است اما این پاسخ چراهای زیادی نیز دارد که امیدواریم بدان پاسخ گفته شود .

سوال اینجاست که سند این کارخانه در کدام شهرستان به ثبت رسیده و یا چرا نام آن را سیستان و یا در برخی اسناد زابل نهاده اند ؟؟؟ تحقیق جهت پاسخ به این دو سوال بسیاری مسائل را روشن خواهد کرد ؟

 

hasan-ali-noori

نوری فرماندار سابق زاهدان : کارخانه سیمان در راستای اشتغالزایی در سیستان ایجاد شد

حسن نوری فرماندار سابق زاهدان نیز درگفتگو با شهرگندمـــ گفت : موضوع عوارض کارخانه سیمان سیستان از همان ابتدا مطرح بود و یک مساله قدیمیست , این کارخانه از ابتدا جهت اشتغال زایی در سیستان ایجاد شد و در ابتدای امر نیز جانمایی آن به سمت جاده نهبندان درنظرگرفته شد , اما بدلیل اینکه در نزدیکی معادن قرارگیرد جانمایی تغییر و درمحل فعلی قرار گرفت , این مساله جهت همکاری در راستای کارکرد بهتر این کارخانه انجام شد.

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=19600

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 19در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۹
 1. سلام اقای مهندس قاضی پور نماینده محترم ایران لطفا پیگیری فرمایید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. جناب اقای استاندار اب زابل رو به زاهدان انتقال دادید چیزی اید مردم کشاورز زابل نشد هر روز بدبخت از دیروز سود این کارخانه هم برسه به زاهدان ماهم خدایی داریم هر روز مظلوم تر از دیروز مطمن باشید خدا داد مظلومان را روزی خواهد ستاند

 3. علی الظاهر محل قرار گیری کارخانه سیستان در حوزه سرزمینی شهرستان هامون است مگر این که تقسیمات کشوری جدیدی اعمال شده باشد.

 4. حرف حق را زدی مرز سراوان و میرجاوه باز واز زابل بسته است حتی ما نفت سفید سهمیه مان را میبریم زاهدان میفروشیم این ظلم اشکار نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این تبعیض نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه ما هم اسلحه دستمان میگرفتیم و از بد خواهان نظام جایزه ناصلح و تروریستی دریافت میکردیم الان اینجوری به ما ظلم نمیکردند.کجایید مسوولان ناامیدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. اگر سیستان استان مستقلی بود ، این مشکلات را نداشیم ! هیچ وقت گذشتگانی که در این راه تعلل کردند نمی بخشیم !

 6. اقای گاودار عزیز اینو خوب امدی سیستان در اول سال 92 استان جدایی شده ولی ما که کسی را نداریم که از سیستان دفاع کنه

 7. چطور که آب زابل را می برند به زاهدان نمی گویند این آب متعلق به زابل است نبرید . ولی برای اینکه عوارض کارخانه را به زابل ندهند میلیمتری اندازه می گیرند که نخیر در حوزه زاهدان قرار دارد پس عوارضش را هم زاهدان بگیرد .

 8. این کارخانه مدیرعاملش جناب احسانفر هست که مثلاً سیستانی می باشند. ولی کارکنانش اکثراً از شهرهای دیگه هستند .

 9. باسلام متاسف هستم برخودم وآقای…………………………………………………….. تا الان مردم سیستان با بی آبی وکم دستی زندگی نمودن وبه هیچ اعتصابی وهیچ تجمعی اعتنا نکردن چون وفاداربه این مرز و بوم هستند مسولین از این صبر وتحمل مردم سیستان بترسید که اگرلبریزشود… وای وای ………………..

 10. کجایند انهایی که حرف از عدالت میزنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 11. تدبیر استاندار وپایان دادن به تمام سوالات را حال کردی ؟!!!!!اینجوری که در وازه های امید بر روی سیستان باز می شود. زاهدان در تقسیمات آینده قرار است جزو استان سیستان باشد. این راز نهفته در پاسخ استاندار است!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. دیگه این اسمشم جم کنید بذارید همون زاهدان!!!همین زاهدانیا هم مث این ک با ما مشکل دارن یادشون رفته اب. شور میخوردن اب شیرینی ک دارن از کجاس!چ روزگاریه! ما هرچی داد و فریادم بزنیم فایده نداره این چیزا واسشون اهمیت نداره! کاش یکی بود این نظرا رو میخوند خواسته مردمو پیگیری میکرد

 13. به استاندار بگویید آب زابل را مجانی پمپاژ می کنید می برید در زاهدان و پولش رو اداره آب و فاضلاب زاهدان می گیرد. همین مقدار آبی که روزانه از زابل به زاهدان پمپاژ میشه رو اگر در زمینهای کشاورزی زابل رها کنند کل زابل سرسبز و آباد میشه . تا یه قطره آب از افغانستان میاد اینطرف می برند در چاه نیمه ذخیره می کنند برای زاهدان . تنها کاری مثبتی که جناب استاندار می توانند انجام دهند این است که نصف مبلغ حاصل از فروش آب زابل در زاهدان را برای جبران خسارتی که از این طریق به سیستان وارد میشه رو به سیستان اختصاص بدهند .

 14. رونوشت : آقای قاضی چور نماینده محترم مجلس جهت پیگیری
  نمایندگان ما در حال حل مشکلات علی آباد کتول و سایر نقاط هستند.

 15. حمید آقا : آب زابل به زاهدان می رود در حالیکه با تدبیر ومدیریت صحیح و تصیفه وشیرین کردن آب دریا، می توانیم آب را از چابهار مانند سایر کشورهای منطقه،به تمام شهرهای استان وبرخی شهری همجوار برسانیم. موضوع عدم مدیریت صحیح است. استاندار قعلی که تکلیفش معلوم است فقط «سخن مدعیان » می شنود . ولی دانشمندان ما کجایند . آیا سیاستمداران ما آمده اند تا چند روزی مملکت داری ؟!!!! کنند وبروند پی کارشان ؟!!!چرا‌مصوبات قبلی که علت اصلی تاسیس کارخانه زابل و نحوه بهره برداری از آن بود را اجرا نمی کنند. اصلاَ چرا دفتر این کارخانه در زاهدان است.